Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BrX

BrX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 16:44

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Witam wszystkich forumowiczów,

Zwracam się do Was z pytaniem, co polecacie kupić, jaki kombajn do 20 ha, w kwocie 30 000 - 50 000 - gdzie 50 000 to absolutny max, wolałbym coś do 45 000 jednak. Rozglądałem się za różnymi maszynami i wiem jedno - nie chcę Bizona. Początkowo zastanawiałem się nad Deutz Fahr'em, jednak podobno z częściami jest kłopot, no i z przegrzewaniem się silnika. Z drugiej strony są classy. Mercator 70,75 to jedyne chyba które można dorwać w tej cenie, w zadowalającym stanie, czasem nawet "idealnym".

Rozmiar hederu 3 - 3,60 m.

Także proszę o pomoc w wyborze, zanim zaczną się prace w polu, ruszy cała kampania żniwna i tego typu sprawy. :)

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Dzisiaj, 08:49
  •  

#2 Share krystian360

krystian360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Bydło, ogólnie rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:04

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Poco ci wogule kombajn na taki areał

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:15

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł to wg. Cb kombajn trzeba kupować jak ma sie ile ha? U nas było 8ha jak tata kupił kombajn bo miał dość usług. Teraz mamy 16 więc raczej opłacało sie kupować.
Wracając do tematu, a nie myślałeś o jakimś małym Dominatorze? Np. 56. ? W tej cenie można coś na prawde fajnego wyrwać a i komfort jest bardzo duży. Za Mercatora nie dałbym tyle pieniędzy :D Co do DF to znajomy ma(nie pamiętam symbolu) i nie słyszałem żeby miał jakieś problemy z częściami. Zresztą jedziesz do dealera DF i na pewno dostaniesz części

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 857 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:20

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Kolego tylko claas np dominator bez problemu mało się psuje za taką kasę to znajdziesz fajną maszynę np http://otomoto.pl/cl...80-A301957.html http://otomoto.pl/cl...85-A295301.html http://otomoto.pl/cl...80-A303362.html ja jestem przekonania że lepiej kupić do roboty bo wtedy wiesz co kupujesz i remont a w pole to masz pewność że ci się nie popsuje(Polacy lubią podmalować i gruchota sprzedać za dużą kasę).

#5 Share BrX

BrX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:25

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Ciezko wlasnie cos znalezc, dosc dobrego, w dobrej cenie. Zjezdzilem juz pol Polski i wlasnie nie wiem na co sie zdecydowac. Ciezko jest wybrac. Poczatkowo byla mowa o DF, teraz class... Ceny dobrych stanowo mercatorow z tego co patrzylem to sie wachaja od 30 do 45 nawet. Dzis widzialem jednego, Mercator 75, rocznik 79 z pierwszej reki od Niemca, z kompletem pasow, kolem zapasowym przednim oryginalnym, oraz sieczkarnia, oryginalna nigdy nie uzywana nawet. no ale za 49 tys, nie mniej. Stan wizualny troche pordzewialy, ale w srodku prawie jak zloto, silnik po zimie na dotyk zapalil, tylko trzeba bylo z kabla bo alu puscilo. Ale pojezdzone bylo chwile, zgaszone i juz sam odpalil. Tylko troche drogo za takiego mercatora w tym wieku.... No ale stan na prawde bardzo dobry. Jednak chyba mimo wszystko nie warto.

A kombajn potrzebny, bo placimy za usluge 6 - 7 tys rocznie, wiec 4 latka i sie zwroci, jak sie pokosi w usludze.

Pozdrawiam.

#6 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:59

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Juz sobie odpowiedziałeś na pytanie, tylko claas. Szukaj od rolnika my kupiliśmy ,mercatora 75r. za 20 tys super stan ale kilka lat temu i do tej pory bez żadnej poważej awarii jedzie :}
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:02

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Odradzam Ci Claasa.. Zanim się nim kosić nauczysz to więcej ziarna na polu zostanie niż w zbiorniku.. Kolejna sprawa to naprawa tych kombajnów. Wszystkie pasy po jednej stronie? Kto to wymyślił.. Chcąc dostać się do 1 paska musisz wszystko zdejmować.. Te starsze Fahry się nie grzeję aż tak bardzo.. Jak nie miałem jeszcze swojego kombajnu to kosił nam znajomy jakimś Fahrem 1000 ileś. I powiem Ci, że 8 hektarów wykoszone bez ustanku, wysypwanie w biegu, i jakoś się nie zagrzał. Obecnie mam kombajn International 431, koszę nim rocznie ponad 30 hektarów, i za bardzo się tam nic nie psuje... Wszystkie części są dostępne z rozbiórki uszkodzonych bądź spalonych egzemplarzy więc takie drogie nie są.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1424 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:03

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Bizon Sampo
taki jak mój http://www.agrofoto....020-bizon-z140/ http://www.agrofoto....iny-bizon-z140/ http://www.agrofoto....020-bizon-z140/
Nie prawdą są opinie że nie ma części i nie prawdą jest to że niby skrzynia z bibuły. Mam go od nowości na ~25 ha i do tej pory sprawuje się bardzo dobrze. Heder 3,15m wystarczająca wydajność i ekonomiczny silnik.
Ps. Nie słuchaj postów w stylu ,,po co Ci kombajn"

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#9 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:26

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Może jakiegoś New Hollanda. Ja mam 1550 i jestem zadowolony. Oszczędny, dość dobry komfort. W tej cenie można kupić 8030 lub 8040 np:
http://otomoto.pl/ne...76-A119511.html
http://otomoto.pl/ne...30-A302947.html
Zetor Team

#10 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 13:06

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł CaseIH744 co ty pierdzielisz ? Claasa ustawia sie jak każdy inny kombajn. Jeśli nigdy nie ustawiał kombajnu to z każdym na początku będzie miał małe problemy ;) Ktoś pisał żeby kupić od gospodarza. Stanowczo odradzam. Znajomy kupił Consula od rolnika, bo niby zmieniał na większy i już w 1. sezonie miał kupe awarii. Najgorsze było to, że strasznie nakombinowane tam było. Jak rozebrał wariator, bo mu padło łożysko, to było włożone Ruskie łożysko i dane podkładki i tulejki. Najlepiej poszukać sprowadzony z zagranicy, bo tam tak nie kombinują jak w Polsce, tylko zakładają org. części

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 10:13

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Ja tam bym nie rezygnował i z DF. Silnik nie przegrzewa się, malo tego on nawet lepiej jest chłodzony od tych co sa na płyn. Jedynie trzeba więcej obsługi - ja codziennie rano go wyczyszczę ( wydmucham ale bez skojarzeń::) i nic mu sie nie dzieje. Częsci są dostępne, silnik najlepiej z seri F_L912 do niego każdą część dostaniesz bez problemu, silnik musi być suchy, bez żadnych wycieków w okolicach cylindrów i głowic wtedy raczej przegrzany nie był. Łańcuchy, pasy i łożyska takie jak w claasie, a większość łożysk w DF z lat 80 i początek 90 są samonastawne zaciskane na mimośród co oznacza że wałki w tym kombajnie są to zwykłe prety ciągnione. Jedynie problem z częściami jest do szkrzyni - to dotyczy wszystkich maszyny DF, a jak są już cześci do i tak ich nie kupisz:) Ale dorobić się da bez problemu. Ja mam M900 i jakbym zminił to na takiego M2385, 3,6 heder i 6 silnik.

#12 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 10:22

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł też polecam new hollanda z serii 15xx , ja mam 1530 3 sezony i nie mogę narzekać.dużo części z tego co słyszałem to pasuje od polskiego bizona,najlepiej kupować świeżo sprowadzonego z zagranicy a nie od rolnika,za 30-40 tyś już kupisz w super stanie takiego.

#13 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 18:08

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł niektóre części do NH Clayson pasują od Bizona, ale ja wolałbym oryginał ;) Po prostu jakość polskich części pozostawia sporo do życzenia, a potem mogą chodzić głosy że te kombajny sie często psują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 30 kwiecień 2013 - 18:44

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł Dlatego tak jak pisał kolega, kombajn najlepiej jest kupić świeżo sprowadzony z zagranicy :)
Swojego mam trzy lata ;)

Edytowany przez patryk2411, 30 kwiecień 2013 - 18:44.

Zetor Team