Zuro95

Agrofarm 420 -Skrzypienie przy wciskaniu sprzegła

Polecane posty

poosa21    856

Apropo alternatora co może być przyczyną że na zimnym silniku alternator nie ładuje ale kontrolka się nie zapala. Dopiero po pewnym czasie jak podłącze czujnik pod przewody w alternatorze to zaczyna ładowac 14.2v. Później jak jest ciepły to ładuje cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej napisałem przyczyną może być akumulator ciągniki wyposażone są w bardzo duże akumulatory i czasami jak jest słaby to podniesienie lądowania trwa nawet 10-15 minut kontrolka się nie świeci bo regulator napięcia wzbudza alternator tylko że mu mocy braknie na podniesienie napięcia jak na nowym akumulatorze dzieje się tak samo to wtedy trzeba sprawdzić czy jakieś uzwojenie  w alternatorze nie jest uszkodzone i czy mostek prostowniczy jest sprawny


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Akumulator nowy i efekt ten sam. Będę musiał rozebrać alternator i zawieść do elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

Panowie a co to moze byc ze walek WOM nie chce mi sie wylaczyc w Agrofarmie, jak zapalam ciagnik I mam ustawione obroty 540 to walek bez wlaczania juz sie kreci, nie chodzi tylko gdy wajcha od ustawiania predkosci obrotow jest na luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzałeś czy końcówka się kręci czy tylko na wyświetlaczu pokazuje że jest włączony? Ja miałem taki problem że nie mogłem uruchomić wałka. Po wciśnięciu przycisku włączał sie na sekundę i wyłączał się a później to już tylko na wyświetlaczu się niby włączał ale końcówka się nie kręciła. U mnie był jeszcze taki problem że jak było zimno to ciągnik zapalał i wkręcał się na obroty i gasł. Pomagało podgrzanie płyty głównej za siedzeniem. Jeden z użytkowników z forum zajmuje się takimi rzeczami. Wysłałem mu tą płytę. Po naprawie  przy pierwszym uruchomieniu wszystko było ok. Teraz tydzień był nie odpalany. W poniedziałek będę nim pracował to zobaczę czy nadal wszystko jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

Na wyswietlaczu nie pokazuje ze jest wlaczony a walek sie kreci, a jak wlacze to tez sie kreci jedynie na wyswietlaczu tez sie zapali, jedyny sposob aby wylaczyc to zrobienie na luz dzwigni od obrotow walka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie był odwrotny problem. Pewnie też jakiś problem z tą płytą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a da się go zatrzymać jakaś kantówka ?? ogólnie za zawór od wałka odpowiada płyta bezpiecznikowa ale zazwyczaj wtedy nie da się go włączyć jak się nie da wyłączyć to zazwyczaj albo zawór albo kosz się rozpadł


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

nie próbowałem, we wtorek ma przyjechać mechanik z serwisu a przez telefon mówił możliwe że albo wysiadł jakiś oring i daje cały czas olej, albo tarczki od sprzęgła a to już dużo rozbierania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Poleci mi ktoś mechanika obsługującego Deutz Agrofarm? Najlepiej ze swiętokrzyskiego? Mam problem ze sprzęgłem, nie rozłącza biegów. Wymieniłem pompke i wysprzeglik ale to nie jest to. Po uruchomieniu ciągnika da się wbić bieg, potem wciskając pedał nie ma możliwości zmiany biegów... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widełki ci pękły znając życie jestem z lubelskiego jak by co


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@piotrbm_211320 : dziękuje za pomoc. Umówiłem już sie z mechanikiem mającym warsztat 20 km ode Mnie. Gdyby sobie nie poradził, bede do Pana dzwonić. Ogólnie jestesmy umówieni na rozpołowienie tego traktora. Sprzęgło od nowości chodziło dośc twardo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

Panowie możliwe żeby przy 1800 mtg wysiadlo sprzęgło? Objawia się to w sposób taki ze jak przyspieszam dodaje gazu to silnik wchodzi na obroty a koła na to nie reagują po chwili łapie i aż podskakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@radekz200 : Ja miałem 2250 h i do wymiany był docisk sprzęgła. Ta awaria o której pisałem kilka postów wyżej. A z przednim napędem takie same sa objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

Raczej tak 🙂 chociaż dzisiaj woziłem gnojowice beczka 6000l to gdy włączałem 5 to sprzęgło jakby się ślizgało i po chwili dopiero nabierał prędkości, do tego słychać jakis dziwny dźwięk ze skrzyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja tarcze sprzęgła zostawiłem jeszcze stara ( 2250 h ). po naprawie 220 godzin zrobione i chodzi ok.  Kiedyś na AF był taki koleś @yudin i jego można było spytac. Posiadał spora wiedzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Przy prasowaniu, gdy wyrzucałem bele z prasy, na wcisnietym  sprzęgłe, nagle mi ciągnik ruszył do tyłu... Brak reakcji na wciśniecie pedału.

Biega nie zmienisz, ani zakresu. Jakoś dojechałem do domu z predkoscia 10km/h . Ale juz do mechanika na holu, sprzęgło sie slizgało i predkosc max 4 km/h. mechanik stwierdził docisk, miał racje. Po wymianie ( koszt docisku około 1530 zł) jezdze dalej na starej tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

A to widzisz u mnie początki dopiero, zastanawiam się czy oddać do serwisu (na wiosnę naprawiałem w Rollerze sprzęgło ale tam już było 4000 mtg do tego w turze to wyniosło mnie 7 tys) dlatego teraz poszukałbym jakiegoś fachowca garażowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

napisz do tego użytkownika:    link  . On okolice Siedlec. Sporo udziela sie na forum. może udzieli porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Agroplus bogate, mają dobre ceny zamiennik pół tańszy a to to samo, obczaj czy nie podejdzie tarcza od 420 jest o cal wieksza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek11001
      Witajcie koledzy .  Mam pytanie do posiadaczy Reni którzy robili juz remont silnika w swoim statku. Mianowicie chodzi mi o koszt naprawy silnika ( dolu) góra zrobiona na wiosnę. I czy u was też tak ciężko chodzi dźwignia od sprzegla? ( linka nowa ) czy da się to jakoś wyregulowac? 
      Renault caly mechaniczny, 
      Proszę i dziekuje za odp 
      Pozdrawiam 

    • Przez Mikua
      Czołem 
      Problem z Władkiem, rzuca olejem przez otwór w obudowie co widać łożysko sprzęgła, miał ktoś taki problem ? stawiam że poszedł uszczelniacz wału, wymieniał ktoś ? dużo jest rozbierania? 
    • Przez Pablo_97
      Witam wszystkich mam problem w ciągniku renault 61.14 biegi ciężko wchodzą a na wcisniętym sprzęgle ciągnik potrafi szarpnąć po wbiciu biegu chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość regulacji sprzęgła w inny sposób niż tylko tą linką pokrętłem co jest nad pedałem sprzęgła  czy można np dostać sie do łap dociskowych i tam wyrgulować bo  już niestety ta linka jest na maxa rozkręcona i teraz nw co robić czy zostaje tylko rozpoławianie i wymiana sprzęgła czy jeszcze można podratować sytuacje proszę o szybką odopowiedź 
      Pozdrawiam 
    • Przez 343
      Witam.Wie ktoś jak skalibrować noże sprzęgło w claas ares 836rz.Szukałem na forum to tylko znalazłem jak skalibrować rewers i kalibracje sprzęgła w młodszym typie ciągnika.
    • Przez Darekk310
      Witam
      Przy mocniejszym obciążeniu WOM to jest jak brona aktywna dostanie mocniejszego opory wyłącza wałek, kontrolka WOM zaczyna migać i wywala dwa błędy.
      id7685h, id7f02h
      Raz stało mi się to na prędkości 540 z 3 razy na 540 ECO. Czy wogule na ECO moge jeżdzic z broną aktywną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj