Zuro95

Agrofarm 420 -Skrzypienie przy wciskaniu sprzegła

Polecane posty

Zuro95    4

Witam. Posiadam Agrofarma 420 z rewersem mechanicznym, skrzynia 20x20 bez półbiegów, od dłuższego już czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać głośne skrzypienie najprawdopodobniej łożyska oporowego/ślizgowego, sprzęgło stawia przy tym dość mocny opór, moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy ktokolwiek zna jego rozwiązanie, bo przy dłuższej pracy można sobie faktycznie nogę zerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

Odświeżam i trochę poprawiam pytanie: czy mogę się dostać do tego łożyska bez rozpoławiania ciągnika? Jeśli nie to czy jest jakiekolwiek smarowanie tego punktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

Witam

Napisz cos wiecej o ciagniku, ile mtg, rok produkcji?

Przepraszam za offtopa ale nosze sie z zamiarem kupna takiego ciagnika w wersji GS i im dłużej czytam o Deutzah , bardziej sie zniechęcam.

W kwietniowym miesieczniku rtolniczym jest artykuł o rolniku z okolic Łubowa który walczył z Agrofarmem 410 :///

Poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

Rok produkcji 2010, motogodzin ma 950 nabite. Poważniejszych problemów z nim nie mam, oprócz tego sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

kufcio- apropo tego artykułu z tygodnika rolniczego to tam była mowa o agroplusie 410 a nie o agrofarmie 410. To są całkiem inne ciagniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazbenek    0

Kolego bez rozjechania ciągnika się nie obejdzie, przyczyną może być zacierające się łożysko, tuleja łożyska, lub pęknięta łapa, oczywiście o ile sprawdzona została pompka sprzęgła i wysprzęglik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Mam podobny model 100DT przy wysprzęglaniu skrzypi pedał sprzegła i jak zaczyna działać pompka na docisk słychać skrzypiące sprężyny w docisku. mam 800 godzin rok 2008 a szpec od tych ciagników powiedział mi żeby jechac i d...py nie zawracać. To skrzypienie to nie tuleja ani łozysko gdyż słychac to przy zgaszonym silniku po wyciśnięciu pedału. Sprzęgło lekko nigdy tam nie pracowało a cała siła przenoszona jest na docisk poprzez pompke hydraulicznie.

 

Nie przejmuj sie chłopie zywotnośc tarczy 4tys godz bez ładowacza

tarcza 750 zł

Docisk 1500

po 400-400 tys godz jak ma szczególnie cięzko sprzegła padały po 2,5-3

 

mój męczy się w 4x40 na resorze ,,Tur" tak z zagonówką powinienem kupić większy ale cóż poczekamy na nowy PROW .

 

To tyle z mojej strony

 

jakie masz spalanie

ja w orce j/w 12l

Gruber do 15l

transport 10l

ziemie IIIkl glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

Wysprzęglik wyciągałem, chodzi lekko, skrzypienie słychać przy wciskaniu pedału, dochodzi ono gdzieś z górnych partii obudowy. Trochę psiknąłem WD ten cały mechanizm nad pedałem sprzęgła i delikatnie lżej pracuje, ale to jeszcze nie to. Dodam, że było wyregulowane, żeby nie brało od samego początku, nie wiem czy to przez wyciągnięcie wysprzęglika, ale teraz znów bierze od samego dołu.

 

No tata był w Jaryszkach i wsiadł do innego Agrofarma i tam sprzęgło pracowało leciutko, zresztą tu też mi się wydaje że na początku było o wiele lżej. Ja się nie przejmuje cenami części tak bardzo, ale szkoda mi nóg, bo chociaż mam jeszcze młode i mocne to jednak po kilku godzinach intensywnej pracy naprawdę chciałoby się, żeby lżej pracowało. A jak mam czekać do 4 tyś mth to ja dziękuję.

 

A spalanie to średnio 10l na godzinę w gruberze, agregacie, prasie, max. 12, ale to już musi być ciężko, w pługu zależnie, ale średnio 15, a może trochę mniej. W lekkich pracach gdzie obroty nie przekraczają 1400 obr. to myślę, że w 5l się mieści, w głęboszu 10 litrów może łyknąć, ale to rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

posiadam agrofarma 100 1800mth i też tak skrzypi. To skrzypi sprężna która ma za zadanie wrócic pedał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

u mnie pracuje cicho, tak jak mówię, skrzypienie dochodzi gdzieś z obudowy skrzyni biegów, przy sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorskip    0

witam, 200 mth temu zrobili mi czyszczenie tulejki na potencjometrze od sprzęgła, objaw był taki ze skrzypialo i ciezko sie wciskalo, zauwazylem ze przy zaciagnietym recznym obroty tylko lekko spadają a nie tak jak wczesniej silnik sie zadusił, teraz znowu skrzypi ale sprzęgło jeszcze sie nie slizga, jutro albo w sobotę zajrze tam i zobacze co z ta tulejka mozna zrobic. Mam agrofarma 420 PL, 1200 mth zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja mam R3 GS. Podczas przepracowanych ponad 3300 mtg ze sprzęgłem miałem tylko problem z urywającą się sprężyną od położenia pedału sprzęgła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Posiadam Agrofarma 100 z 2008r. i mam problem z rozrusznikiem bo wirnik rozrusznika głośno uderza w wieniec wyjąłem rozrusznik to zobaczyłem ,że wirnik ciężko ma chodzić na wieniec bo pył chyba z sprzęgła po przyczepiał się do rozrusznika i wyczyściłem go i założyłem, tego pyłu to było sporo przy wieńcu. Jak zrobiłem 50 mtg to znowu wirnik uderzał w wieniec i znowu wyjąłem rozrusznik i był do niego poprzyczepiany pył i został przeczyszczony znowu ale za 50 mtg znów trzeba go pewnie będzie przeczyścić ;[ Co robić żeby nie było tego pyłu tam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Kolego 2013, uderzanie w wieniec to masz na myśli że nie kreci tylko zgrzyta?

Ja mam coś podobnego a mianowicie, na zimno raz zazgrzyta i potem normalnie pali.

Przymierzam się to rozebrać i obadać, chociaż wątpię żeby mogła to być wina wyrobionego sprzęgiełka rozrusznika ale stawiam na to skoro bród jest w stanie gdzieś tam wchodzić i powodować blokowanie się układu. Proponuję Rozebrać i zobaczyć jak duży jest luz na zębatce rozrusznika i ewentualnie wyczyścić i nasmarować smarem miedzianym jak do prowadnic w hamulcach samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Dziś agrofarm 100 został rozebrany i tarcza sprzęgła była zdarta aż do nitów i przez to docisk sprzęgła został wydarty że się już nie nadaje i trzeba kupić nowy( cena tarczy sprzęgła 1040zł , cena docisku 1500zł) lekko jest przytarte koło zamachowe (cena 5800zł) ale fachowcy je zeszlifują. Jutro mi skręcą agrofarma 100 :) Fachowcy jak przyjechali a ja wtedy bele ustawiałem to już wiedzieli że coś jest nie tak ze sprzęgłem :rolleyes: Ma zaledwie 2100 mtg a już rozebrany :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolos    0
A ile ci fachowcy za tę robotę wzięli w sumie?
Ciekawi mnie ile może kosztować w sumie wymiana łożyska oporowego na sprzęgle (może coś jeszcze, ale i tak rozpoławiać trzeba) w Deutzu 6.31 Agrostarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,główną wada jest to że producent stosuje tarcz ceramiczną a nie organiczną pełną,powoduje to ścieranie docisku i koła zamachowego nie trzeba wymieniać docisku ale również go splanować,cena tarczy organicznej jest mniejsza od ceramicznej a i następnym razem wymienimy już tylko tarcz bo kolo i docisk będą nie ruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

zgadzam sie - robi tak coraz wiecej producentów. tarcza ceramiczna to zabójstwo dla ładowacza czołowego. wtedy powinno sie jezdzic na zasadzie 0 i 1 - czyli brak półsprzęgła

przy toczeniu docisku trzeba pamietac aby zebrac tez powierzchnie mocowania z kołem zamachowym

docisk przetoczony wiecej niz 1 raz tez moze powodowac problemy z wysprzęglaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

a tarcza organiczna tyle samo nam posłuży co i ceramiczna? czy krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

przyposzczalnie troche krócej ale nie wywalasz 1, 5 tys na docisk, agrofarm jest ciagnikiem przyjemnym do rozpoławiania wiec warto sie nad tym zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

następnym razem założę tą tarczę organiczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1
Napisano (edytowany)

dzisiaj kosiłem im trawę i przestawiałem baloty to sprzędło mruczało za każdym razem tylko jak delikatnie się rusza to jest cicho a jak normalnie to "mruczy" :\ Za dwa tysie trzeba będzie go rozpoławiać (ma teraz 2150mtg)

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek11001
      Witajcie koledzy .  Mam pytanie do posiadaczy Reni którzy robili juz remont silnika w swoim statku. Mianowicie chodzi mi o koszt naprawy silnika ( dolu) góra zrobiona na wiosnę. I czy u was też tak ciężko chodzi dźwignia od sprzegla? ( linka nowa ) czy da się to jakoś wyregulowac? 
      Renault caly mechaniczny, 
      Proszę i dziekuje za odp 
      Pozdrawiam 

    • Przez Mikua
      Czołem 
      Problem z Władkiem, rzuca olejem przez otwór w obudowie co widać łożysko sprzęgła, miał ktoś taki problem ? stawiam że poszedł uszczelniacz wału, wymieniał ktoś ? dużo jest rozbierania? 
    • Przez Pablo_97
      Witam wszystkich mam problem w ciągniku renault 61.14 biegi ciężko wchodzą a na wcisniętym sprzęgle ciągnik potrafi szarpnąć po wbiciu biegu chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość regulacji sprzęgła w inny sposób niż tylko tą linką pokrętłem co jest nad pedałem sprzęgła  czy można np dostać sie do łap dociskowych i tam wyrgulować bo  już niestety ta linka jest na maxa rozkręcona i teraz nw co robić czy zostaje tylko rozpoławianie i wymiana sprzęgła czy jeszcze można podratować sytuacje proszę o szybką odopowiedź 
      Pozdrawiam 
    • Przez 343
      Witam.Wie ktoś jak skalibrować noże sprzęgło w claas ares 836rz.Szukałem na forum to tylko znalazłem jak skalibrować rewers i kalibracje sprzęgła w młodszym typie ciągnika.
    • Przez Darekk310
      Witam
      Przy mocniejszym obciążeniu WOM to jest jak brona aktywna dostanie mocniejszego opory wyłącza wałek, kontrolka WOM zaczyna migać i wywala dwa błędy.
      id7685h, id7f02h
      Raz stało mi się to na prędkości 540 z 3 razy na 540 ECO. Czy wogule na ECO moge jeżdzic z broną aktywną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj