Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy skup cielaków jest możliwy?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gosia14-89

gosia14-89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 14:29

Czy skup cielaków jest możliwy? Mamy cielaka który ciągle choruje. Czy możliwa jest jego sprzedaż na rzeź?? ktoś zna jakieś firmy z kujawsko pomorskiego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy skup cielaków jest możliwy? Dzisiaj, 00:53
  •  

#2 Share Grzesiek1997

Grzesiek1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 17 kwiecień 2013 - 17:11

Czy skup cielaków jest możliwy? Jak przyjmował leki w ciągu paru dni to zapewne musisz odczekać około 2 tygodni tak jest przynajmniej w wypadku trzody chlewnej :)
Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:49

Czy skup cielaków jest możliwy? może pójść na rzeź ale dopiero gdy minie czas po przyjęciu leku na każdym leku od bydła pisze kiedy może mięso nadawać się do spożycia
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 14:17

Witam chciałbym odświeżyć temat, ponieważ też mam problem z byczkiem. Nie wstaje już od około miesiąca. Wet stwierdził, że to mikotoksyna poszła, inne sztuki już opanowane. Tylne kończyny wchodziły pod byczka pod spód. Jednego udało mi się sprzedać jako pourazowe za 200 zł. Byczek, który mi jeszcze został ma ok 10 miesięcy. Wagi to on zbytnio też nie ma bo był najmniejszy ze stada i od początku był takim od rzutkiem. Leki się skończyły i nie wiem czy jest sens podejmować dalsze leczenie, chociaż czasami się podrywa jakby chciał wstać. Inna sztuka po miesiącu wstała. Co byście na moim miejscu zrobili, bo tak troszkę szkoda aby padł. Czy była by możliwość uboju w gospodarstwie na własny użytek? Jak z papierami, żeby było wszystko w porządku?

#5 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:37

jak lezy i nie wstaje to nie mozna go wiesc  szukac lokalnej ubojni bydla i od nich przyjedzie rzeznik ubije i jest 2 godz  na dostarczenie ubitego na rzeznie  ...tak twierdzi szefowa lokalnej rzeźni  ..... a jak chcesz dla siebie jakies koslawe nie rosnace ale chodzi  to za 200-230 robia ubój i podzial na cwierci oskórowanie badanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 29 maj 2015 - 22:43

Czy skup cielaków jest możliwy? mmm. zgrilowałem sobie tydzień temu steka z polskiej wołowiny to miodzio. my tu takie rarytasy hodujemy a żremy gówno z duńskiej świni. niesprawiedliwość jest na tym świecie.