Zaloguj się, aby obserwować  
Pietrzak313

Pol-Mot 10014 H jaki pług ?

Polecane posty

Pietrzak313    1

Chciałbym kupić pług do Pol-Mota myślałem nad 4 obrotową skiby 40-45 lub 3 obrotową skiby 50,a w ostateczności 4 zwykłą traktor na udźwig na tylnym moście 4200 kg i na przodzie tura warfamy 6a i dodatkowo, tagrze na przodzie obciążniki 240 kg.Nie wiem czy dałby radę z Pługiem 4 obrotową ze skibami 45. Proszę o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

4 x 45 w obrocie to wg. mnie trochę zadużo jak na ten ciągnik bo to tylko 100 KM.

 

Niedaleko mnie JD 6330 śmiga z Lemkenem 4 x 40 lub 45 i niezbyt dobrze mu ta praca idzie, wg mnie za wolno i ciągnik dostaje nieźle w d*pe. Do tego musi nabrać łyżke piachu żeby był jako tako stabilny.

 

 

Na Twoim miejscu brał bym 4 skibowego w zagonie lub jak tak bardzo chcesz obrotowego na jakiejś letkiej ramie, jeżeli nie masz dużych górek to chyba da rade :)

 

Na polach masz jakieś kliny czy masz w miare proste pola ? Dużo masz ha ornych ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Powiem tak: widziałem jak Ursus 5714 80km pierdzi w 4x40 zagonowy - gliny trochę i ziemia mocno ubita więc warunku trudne. Tutaj mamy 102km jednak do spokojnego ciągania np lemkena 4x40 w obrocie trzeba ok 115km. Osobiście poleciłbym 3x50cm ewentualnie 4x35cm.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie no bez jaj, jaki 4x35 czy 4x40 to miałbyś duży zapas mocy trzeba 5 na 35 cm albo 40 cm jak masz prostokątne pola to obrotowy nie jest potrzebny, myśl swoją pracą a nie modą.(ja robie mtz 88r 4x35)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrzak313    1

Klasa ziemi jest o mnie 3,4,4a,4b

 

Wolał bym jakąś obrotówkę

Edytowano przez Pietrzak313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Gdyby co rok było mokro po żniwach to 4x40 w obrocie możesz śmiało ciągać. Są jednak lata przeróżne. Kiedyś przyszło mi orać c330 i pług 2skibowy - trzeba było redukować i na blokadzie bo nie dało rady mimo że 35km. MF 255 w 2 skibowym stękał jak popadł podły rok. Jak chcesz spokojnie pracować we wszystkich warunkach to najlepszym rozwiązaniem będzie pług z możliwością regulacji szerokości orki np Lemken ( ustawiasz szerokość przez przekręcanie klinów) i wtedy można wziąć 4x40 w obrocie. Jak nie da rady to przestawiasz kliny i orzesz tyle że chwilę na przestawienie klinów potrzeba. Ogólnie przyjmuje się że potrzeba na każde 10 cm szerokości ok 7km mocy aby spokojnie pracować.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrzak313    1

Też racja,ale można wziąść 3 obrotową o skibach 50 i traktor ma lżej lecz biorąc 4 obrotową o skibach 45 zrobi się więcej więc sam już nie wiem na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek9024    2

szerokość orki nie zawszę oznacza że szybciej wykonasz pracę , 3 korpusy stawiają mniejszy opór niż 4 a to przekłada się na spalanie. Lepiej wez pług 3 skibowy obrotowy 3X50 i jezdzij trochę szybciej niż mordować ciągnik w 4 obrotowej.

w 4X45 będzie miał za ciężko jak już to max 4X40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrzak313    1

Przemyślę twoją propozycje

 

Macie jakieś propozycje pługów ?

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=6NE_JZzDRh8&ytsession=ash_aU9SJcETR2RP-JfZSARZejwWCobDcH89OHFRbV13e3Q1il0bdG9FVYChcUBQUlzFdPSaoOVEhFx9gbNe_ER4PBBg6DyVRl0YP7-s4OqVleqIxz6-YMS7E9Eej8RS4U2ieogIz9sF8R0KJVoZ_aKP2t-Dje2KHLQtxFPgCnc2rzkX0qQYFDXJOJ8a-1FaxGuQsXEMSmRPJJ4K_5OEODzXKd_S_xVZ-NDAko7Q6NQgmzHau-HL25TttpwYOwu01OkEqIyXcIjcyQnwb5nuOBtzDd5MhuRWyQQOP-Ov1kA

 

Na tym filmiku john deere 100 konny daje radę z pługiem 4 obrotowym ze skibami 40 i ten model john deere jest lżejszy od Pol-mota.

Edytowano przez Pietrzak313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

O 6330 z lemkenem pisałem wyżej, suchy rok i na 3 klasie ma ciężko do tego przód mu podnosi bo ma za lekki, a ciągnik jest z turem.

 

Ale skoro tak bardzo chcesz obrotowy to weź jakiś 4 skibowy na lekkiej ramie. :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak to już się u nas przyjęło że jak 4 skiby to szybciej zaorze niż gdyby ciągał 3 ale szersze, dostosowane do mocy. Lemken Opal 110 byłby dobry - 4 skiby i możliwość regulacji orki a jeszcze lepiej na ażurach - wtedy opory mniejsze na polu ale i kieszeń lżejsza bo listwy kosztują 2x tyle co odkładnica.

 

Możesz też poszukać pługa 3+1 - jak ciężko to odkręcasz jeden korpus i już. Tu ciekawy pług tyle że 2+1+1 http://otomoto.pl/lemken-opal-110-4-skibowy-A301487.html

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrzak313    1

Zastanowię się nad obrotówką 4+1 Bo to może być dobre wyjście, ale wtedy będę miał problem jakie skiby musiałby mieć.

Edytowano przez Pietrzak313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dla Ciebie obrotówka ale 3+1 a nie 4+1 i tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko brać 4x40cm z możliwością regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Ja moim 4514(65km) ciągam pług 3x40cm zagonowy. No to polmot 100 konny powinien sobie poradzić w obrotówce 4x40 z regulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtamojtam    0

Kolego mam takiego samego Polmota, a do niego plug Unia Ibis LS 3+1. Na cięższej glebie, gdy głębiej zapuszczę plug to ma dość cięzko (trzeba wolniej jeździć), podczas płytszej wiosennej orki śmigał aż miło. Ogólnie daje sobie radę, ale z pewnością to tego pługa przydałoby mu się jakieś 10 km więcej. Dodam, że mam tura, więc specjalnie nie buja. Jeśli kupisz zachodni dobry pług np Lemken to powinien dawać sobie radę nawet w 4 x 45, ale żeby go nie przemęczać to radziłbym 4 x 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

mój ursusik 10014 ciąga zagonowy akpil kmj 4+ jednobelkowy jak był ustawiony fabrycznie na 4x48 to na sapowate gleby miał za ciężko przestawiłem na 4x40 i jest bajkowato

co do pługa to nie mam uwag jedynie co przyprawia mnie o "pasje szewskie" to gładki krój który lubi się zapychać w słomie kukurydzianej może jak by był taki jak w unijnym turze karbowany było by super chyba że ktoś z forowiczów ma inny patent na ustawienie kroju w tym pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do Ursusa 10014H mam obrotówki vario do 3x50 na ażurach waga 1360kg, moim zdaniem w sam raz do niego, zostaje zapas mocy więc nie przeciążam ciągnika, szwagier do takiego samego ciągnika kupił sobie piątki akpilowskie i robi na 5x30cm a nawet 4x30 na niektórych ziemiach bo więcej nie daje rady a ziemie u nas są raczej ciężkie i bardzo ciężkie.

 

Filmik z orki buraczyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Ciągnik 100 KM 4x4 powinien uciągnąć pług o szerokości max 2 m, głębsza orka lub na cięższych glebach 1,5 m szerokości pługa, a odwracalny pług to już trzeba brać pod uwagę udźwig podnośnika czy da radę podnieść.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arus321    0

-- połączono --

 

Mam Pol mota 10014H z udziwigiem podnośnika 3700 kg. Zamierzam sobie kupić Pług Akpil KM 803+1.Masa pługa wynosi 1160 kg. Nie jestem pewien czy aby na pewno pol mot podniesie plug. Jak myslicie da sobie rade z nim czy nie?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj