Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapowietrzanie

85 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 28 luty 2015 - 22:58

Zapowietrzanie Tam w pompie są takie tłoczki które powiedzmy że się poruszają no nie będę się wgłebiał niewielka ilość wody i rdza mogła unieruchomić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapowietrzanie Dzisiaj, 20:51
  •  

#62 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 28 luty 2015 - 23:22

Zapowietrzanie

filterek w pompie rowniez wyczyscilem choc nie byl uwalony ,podejrzewam ze pompa pojedzie do regeneracji wszystko na to wskazuje ,choc czy mogla od tak sobie sie popsuc ? A i dodam jeszcze gdy ciagnelismy ciagnik bylo wyraznie slychac pracujace wtryskiwacze tak jakby za mialy za male cisnienie ,dym tez lekko szedl z komina

Wymień główny filtr paliwa.

#63 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 00:09

Zapowietrzanie Teoretycznie jakby coś w pompie się stało to może jak byś wlał do paliwa środek do konsekwencji instalacji diesla popuscił przewody do wtrysku przeciągną go za ciągnikiem to może by się co ruszyło.

#64 Share m3atysu

m3atysu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 00:31

Zapowietrzanie filtr paliwowy na poczatku wymienilem ,orientuje sie ktos ile mniej wiecej wynosi kosz regeneracji owej pompy?

#65 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 08:50

Zapowietrzanie Powiedz mi czy popuszczałeś przewody przy wtryskach ,no i jeszcze na jakim paliwie jeździłeś ostatnio?

#66 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:33

Zapowietrzanie

Pompa rotacyjna jak padnie to na zimnym zapali na strzała ale się rozgrzeje to zgaśnie i bida zapalić.Dobrze odpowietrzyć i sprawdzić zawory.

#67 Share m3atysu

m3atysu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 11:45

Zapowietrzanie Poluzowalem tylko ten pierwszy sprawdzic czy paliwo dochodzi do wtryskiwaczy ,wlasnie tego nie moge se przypomniec czy ostatnio lana byla ruska czy z CPN ropa ,najprawdopodobniej z CPN

#68 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 12:22

Zapowietrzanie Możesz popuścić wszystkie i po kręcić silnikiem albo na rozrusznika albo pociągnąć bo tak naprawdę to się nie będzie chciał odpowietrzyć a tak to dużo łatwiej a co do paliwa to chodziło mi czy nie bio bo jak zostawiłem w t-25 to na wiosnę miałem zakrętkę od wlewu zardzewiałą .

#69 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 12:39

Zapowietrzanie

Popuść rurki wysokiego ciśnienia na wtryskach pełny gwizdek na gazie i rura na rozrusznik.Jak będzie tryskać paliwo zakręcić i musi odpalić.

#70 Share m3atysu

m3atysu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:43

Zapowietrzanie ok to jeszcze zrobie tak jak radzicie ,poluzuje przewody od wtryskiwaczy ,chodzi tez legenda ze paliwo w baku musi byc wyzej pompki zasilajacej (czyli jakies +- 40l) aby moc prawidlowo odpowietrzyc ,moze sproboje tak zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:58

Zapowietrzanie Na pewno przy marnej pomoce to coś daje ,ale normalnie nie ma to znaczenia bo są np.kombajny z podobną pompą i ciągną nawet z metra i więcej do góry no ale przeciesz możesz zalać do pełną, to nie zaszkodzi .

#72 Share Marmur911

Marmur911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 10:35

Zapowietrzanie

Witam serdecznie, wiem, że to temat rzeka, ale mam 60'tkę z silnikiem 3P, jesienią po prostu zdechł, okazało się, że posypała się pompka zasilająca, wymieniona na nową (oczywiście filtry też), ciągnik hulał jak złoto, teraz gaśnie co jakiś czas, potem trzeba odpowietrzyć, przewody mają nowe gumki, są dobrze dokręcone, raczej całe (nic nie cieknie).
Wyczytałem coś o czyszczeniu "sitka pompy wtryskowej", jakiś internetowy mędrzec napisał coś o ustawianiu ciśnienia przetłoczenia i jeszcze innych cudów po takim czyszczeniu.
zastanawiam się ile w tym prawdy, bo trochę strach w tym grzebać jeśli tak rzeczywiście jest.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź, ewentualnie jakich błędów unikać czyszcząc ten filterek ?
Z góry dzięki.

#73 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 10:54

Zapowietrzanie

Wiem może nic specjalnego ale czy w zbiorniku nic na dnie nie leży? Miałem podobną sytuację wszystko było ok aż do pewnego momentu. Ciągnik zaczął się zapowietrzać zwłaszcza przy długotrwałej cięższej pracy. Okazało się się w zbiorniku był jakiś syf który dostawał się do kranika gdy było zapotrzebowanie na większą ilość ON. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#74 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 11:39

Zapowietrzanie Tam z tyłu pompy wchodzi z góry przewód odkrecasz go i na wiekszy klucz jest taka jakby redukcja odkrecasz ją i już masz dostęp do sitka, ostrorznie wyciąg nie ingerujesz w pompę.

#75 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 11:52

Zapowietrzanie Ja bym ci radził zobaczyć znów pompkę zasilająca bo ich jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

#76 Share lukaszxx123

lukaszxx123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 12:09

Zapowietrzanie dokladnie ja zmienialem te pompki az do skutku i teraz maszyna dziala jak burza. w ubieglym roku w pierwszych sianokosach nie dalo sie nim robic. jak wiekszosc jest produkowana na ilosc nie na jakosc

#77 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 12:19

Zapowietrzanie Co do pompek to niestety tak jest ,a jak wymieniłeś gumki czy jak niepodeszła ktora i czasem nie przytkała.

#78 Share Marmur911

Marmur911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 13:17

Zapowietrzanie

Panowie, temat jest taki, syf w baku niewykluczony, aczkolwiek płukałem bak przy wymianie pompki, na filterku wstępnym jest trochę paprochów,ale bez przesady, co do gumek to jeszcze sprawdzę jak to sięprzedstawia, pewnie jutro to będę robił a pompkę wstawiłem produkcji krajowej z nadzieją, że będzie git.

Tak w ogóle mam ustawione obroty minimalne na ~500-600 i faluje, to normalne ?

#79 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 18:23

Zapowietrzanie Najlepiej to leć po koleii odkryć przewód przy pompce od zbiornika i sprawdź czy dobrze leci paliwo a potem za pompką no ale oczywiście już pompować itd.tylko wyciągaj całkiem przewód bo popuszczeni nic nie da przy gumkach no oczywiście ustaw wał w taki sposób żeby pompka pompowała a jak pompuje ręcznie to znaczy że raczej jest w porządku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Marmur911

Marmur911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 20:56

Zapowietrzanie

po oględzinach zauważyłem malutkie pęknięcie przewodu przy fitlerku wstępnym (tym na przewodzie) i że lekko zaczął cieknąć "kranik" paliwo leje się ładnie, gumki wymienione wszystkie, na "sitku" w pompie czysto właściwie, było troszeczkę syfu na czymś na kształt zaworka zwrotnego (taka sprężynka z talerzykiem) i nie wiem, czy wymiana gumek wszędzie dookoła i tego przewodu zneutralizuje problem.