Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak ładowania Case.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 07:59

Brak ładowania Case. Witam. Pisałem w dziale Case ale napisze też tutaj (nie wiedziałem że taki dział istnieje). Od paru dni gdy zaczęły się prace polowe zauważyłem że rozładowuje mi się akumulator. Co ciekawe alternator dobry tzn. wymieniłem szczotki, diodę, i elektryk wymienił mi jakieś łożysko po czym sprawdził czy działa.
Napięcie wskazywało 14,5V co wskazuje że alternator jest dobry a mimo to nie ładuje podczas pracy i po 4h w polu ciągnik staje z powodu zbyt niskiego napięcia w akumulatorze. Co może być przyczyną? sprawdzałem wszystkie połączenia i podłączenia kabli poczyściłem styki po dokręcałem masę. Kontrolka od ładowania gaśnie wraz z odpaleniem silnika. Model ciągnika to Case mx 135. 2 akumulatory 12v rozruch silnika na 12v.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak ładowania Case. Dzisiaj, 05:51
  •  

#2 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 16 kwiecień 2013 - 08:45

Brak ładowania Case. Napięcie wskazywało na alternatorze czy na akumulatorach bo to 2 róźne punkty, jeżeli na alternatorze jest a na akumulatorach brak to ewidentnie brak połączenia, do sprawdzenia wszystkie kostki, oczka, jeżeli masz amperomierz do ładowania to też na nim trzeba sprawdzić, ostatnio właśnie na amperomierzu ginęło ładowanie w T25 u klienta

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#3 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 10:24

Brak ładowania Case. Podobny problem miałem w Manitou mianowicie kilka godzin pracy i akumulator był doszczętnie rozładowany. Wymieniłem alternator na nowy oryginalny dalej było to samo, sprawdzałem wszystkie połączenia wszystko co się tylko dało, był jeden elektryk serwis nic nie mogli poradzić aż za czyjąś poradą postanowiłem wymienić akumulator (mimo że tamten miał zaledwie rok) i tak już od ponad pół roku wszystko działa jak należy więc może w też w tym kierunku powinieneś szukac rozwiązania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 11:00

Brak ładowania Case. Napięcie na alternatorze sprawdzane a akumulatory mam 2szt. Nowe i 2szt. Roczne i przekladalem je nic nie pomogło. Postaram się sprawdzać wszystkie połączenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:30

Brak ładowania Case. To zmierz na akumulatorach, jak nie ładuje to brak połaczenia

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7