fartom

kiedy jałówka, a kiedy już krowa?

Polecane posty

fartom    11

Witam zastanawialiście sie może dlaczego ubojnie uznają za jałówji bydło tylko do 30 miesięcy, podczas gdy składając wnioski o dopłaty bezpośrednie unia uznaje za krowe bydło dopiero po 36miesiącu życia. może mi to ktoś wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Co tu wyjaśniać... nie wiesz w jakim kraju mieszkasz?

  • Like 1

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

PO to aby rolnika bardziej w du..pe walić i tyle, a tak serio tak się kraje jak się daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1265    0

Myślę, że to może chodzić o to że do 30 miesiąca nie muszą badać na BSE, więc może przez to liczą jak za krowę. Wiecie może jak ubojnie płacą jak bym chciał sprzedać jałówkę po jednym wycieleniu, powiedzmy tak ze 3 miesiące po wycieleniu?? Jak za krowę czy dadzą więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Myślę, że to może chodzić o to że do 30 miesiąca nie muszą badać na BSE, więc może przez to liczą jak za krowę. Wiecie może jak ubojnie płacą jak bym chciał sprzedać jałówkę po jednym wycieleniu, powiedzmy tak ze 3 miesiące po wycieleniu?? Jak za krowę czy dadzą więcej?

jak krowa nie ma 30 miesięcy i nie jest wychudzona to dostaniesz jak za jałówkę. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam teraz jałówkę MM ( 50% angus czerwony) po 1 wycieleniu chciałbym ją sprzedać po cenie jałówki na rzeź woj.pomorskie ma ktoś jakiegoś dobrego kupca? jak płaci "słaby" za takie sztuki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam na bieżąco temat w/w aczkolwiek w 95% ludzie podają ceny byków a moje pytanie jest na temat "jałówki razówki" - masz może jakieś doświadczenie w sprzedaży takiej sztuki ? Chodzi mi ogólnie czy jałówka MM(50% czerwony angus) po 1 wycieleniu zaliczy się do ceny jałówki czy już krowy ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

data urodzenia : 2011-07-20

wycieliła się 10.08.2013

dzwoniłem do jednego handlarza i powiedział że jałowka nie moze byc po wycieleniu bo licza juz jako krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znasz może jakiś handlarzy w pomorski ? może być na pw , ;)

 

Ciekawość mnie zżera czy ktoś zapłaci jak za jałówkę ponieważ mam kilka jałówek 50% z limousine , charolaise i nasuwa się pytanie czy warto zacielać bo jeżeli po pierwszym ocieleniu od razu cena spada to cielak wyszedł by stosunkowo drogo a na mamki w intensywnym opasie to nie jest materiał - według mnie

 

a jak wygląda to w waszych gospodarstwach ?

Co robicie z jałówkami 50% ras mięsnych , opas i na hamburgery czy może wykorzystanie jako tak zwanej razówki i dopiero na hamburgery ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

ja zawsze puszczam takie sztuki raz cielak do chowu,jałówka(krowa)przed skończeniem 30 miesięcy idzie/jedzie na wycieczkę jako pożutka(wrazie jakby mleka nie zgubiła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No tak, ale kolega tu ma znajomości. Z tego co pisałeś to handlarz u Ciebie waży. Po znajomości trochę inna sprawa. Mi mogło by się nie udać bo klasyfikator upierdliwy dziad. Raz odkarmiona raz mu się nie podoba. A gdyby mi wzięli po cenie krowy to kieszeń by zabolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu a ja dalej mam do sprzedania jałówkę razówkę jestem zainteresowany sprzedażą jej na rzeź natomiast do tej pory nie udało mi się znaleźć kupca który zapłaci jak za jałówkę .Jeżeli macie jakiś kontakt na handlarzy z pomorskiego to proszę o pomoc. pozdrawiam serdecznie i czekam na możliwie szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj