Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tradycje i zwyczaje na weselach

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 20 maj 2013 - 10:54

Tradycje i zwyczaje na weselach U nas w dzień ślubu Młody przyjeżdza do domu Młodej, stoją przed domem i przyjmują gości i oczywiście orkiestra też jest i gra, gdy zjeżdżają się goście.
Na weselu zjawiają się przebierańcy, goście śpiewają toasty. Na oczepinach wciąż popularny jest płatny taniec z Młodą Parą i oczywiście łapanie welonu i muchy to standart.

Najlepsza tradycja to polter czyli tłuczenie butelek. Zwykle odbywa się w piątek dzień przed weselem i przychodzą głównie sąsiedzi i znajomi. Ostatnio trochę się zmienia i niektórzy robią polter tydzień przed weselem.

Ostatnio na weselu brałam udział w takiej zabawie :
Przyznam biegania trochę było, ale brzuch od śmiechu też bolał :D Osobiście lubię zabawy na oczepinach, ale dużo zależy co ciekawego orkiestra wymyśli :rolleyes:

Ponadto podoba mi się to :
Jednak to dla takich odważniejszych i nie każdy by się na to zdecydował. Dla mnie to bomba, bo to taki nietypowy pierwszy taniec a poza tym uwielbiam tańczyć i szaleć na parkiecie :)
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tradycje i zwyczaje na weselach Dzisiaj, 16:16
  •  

#22 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 maj 2013 - 11:03

Tradycje i zwyczaje na weselach To jak to u nas jest.

PIJA TYDZIEN PRZED WESELEM I TYDZIEN PO WESELU. ale nie wiem jak to sie nazywa.

Tydzien przed pija chyba zeby sie wprawic na wesele, a tydzien po to juz chyba z przyzwyczajenia, zeby kaca nie miec.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#23 Share Wacek34

Wacek34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 14:59

Tradycje i zwyczaje na weselach Witam, jeżeli organizujecie wesele i zastanawiacie się nad wyborem lokalu to zapraszam Was do zapoznania się z ofertą lokalu Leśna Wola w Głogowie Małopolskim oddalonym niecałe 15 km od Rzeszowa, wszystkie informacje znajdziecie na stronie internetowej lesnawola.pl.

Edytowany przez Wacek34, 14 marzec 2014 - 15:00.

#24 Share kubek_345

kubek_345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 09:15

Tradycje i zwyczaje na weselach Z roku na widzę, że tego typu tradyje zanikają, na moim weselu chciałbym, żeby ludzie dobrze się bawili i żeby było wesoło, właśnie z moją narzeczoną zastanawiamy się nad wyborwm lokalu na wesele, znaleźliśmy jeden ale nie wiemy jak tam wygląda ogranizacja wesela czy jest czysto, jedzenie świeże itp, tutaj jest link do strony tego lokalu nad, którym się zastanawiamy http://www.siedlisko...rta/wesela.html , jeżeli ktoś był tam na weselu lub sam organizował to proszę o komentarz :)

#25 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:07

Tradycje i zwyczaje na weselach Drogi @Kubku jezeli chcesz dokladniejsze informacje o tym lokalu to zapytaj sie na tym forum

http://resmiasto.pl/

Ci co byli w tym lokalu to juz swoje zrobia czyli albo poleca albo d...pe obrobia temu lokalowi.

A co do wesela. Zeby wesele bylo udane i nikt na lokal nie narzekal to wszystko zalezy od mlodych.

Czyli menu wybieraja MLODZI czyli lokal zrobi i zaserwuje to co mlodzi chcieli, druga sprawa to dobry zespol weselny.

Ja polecam ten http://www.thebrox.com/ Normalnie wymiataja na weselach

Co do menu to wezcie sobie minimum 6-7 dan goracych do tego szwedzki stol z wyrobami swojskimi i fontanne czekolady z owocami

Wtedy wam nikt d...py nie obrobi

Edytowany przez banan575, 19 marzec 2014 - 19:09.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:57

Tradycje i zwyczaje na weselach 6 dań gorących? A kto to zje? U Was ludzie nie jedzą 3 dni przed i 3 dni po weselu?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 22:28

Tradycje i zwyczaje na weselach @Paktus na jak balujesz w lokalu od godziny 16czyli pierwsze danie do 3 -4 nad ranem to te 6dan to jest w sam raz do tego kilka przystawek i stol szwedzki z wiejskim jedzeniem czyli swojska kielbasa, salceson, boczek, szynka, ogorki kiszone, bimber i nalewki.

Tak najlepiej sie przygotowac jak sie robi w lokalu zeby d... nie obrobili

Ale jak to mowia co kraj to obyczaj.

Jedni wesela robia w lokalach inni w remizie jeszcze inni na podworku pod namiotem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#28 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 22 marzec 2014 - 22:37

Bylam na weselu w malopolsce. Zajecala nas garstka na 2busy, cos okolo 15osob.

Siedzielismy przy stolach jak na stypie. Wodki bylo co nie miara tylko ze byl jeden kileliszek i to tak szlo w kolejarza.

Wkoncu jeden ze stolika poszedl do ojca pana mlodego zeby przyniesli do naszego stolika kazdemu kieliszek. ze my chcemy sie bawic tak jak na podkarpaciu.

Gdzie to było ??

Teraz już niema tak jak wcześniej że pod stołami kończyli :D teraz jest kulturaaaa hehe
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#29 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 08:45

@Paktus na jak balujesz w lokalu od godziny 16czyli pierwsze danie do 3 -4 nad ranem to te 6dan to jest w sam raz do tego kilka przystawek i stol szwedzki z wiejskim jedzeniem czyli swojska kielbasa, salceson, boczek, szynka, ogorki kiszone, bimber i nalewki.

Jedni wesela robia w lokalach inni w remizie jeszcze inni na podworku pod namiotem.

Każdy obrabia lokal ale wina leży właśnie po stronie organizatorów niezależnie czy wesele w lokalu czy robione w własnym zakresie.

Część społeczeństwa liczy wesele za imprezę która daje zysk, jeżeli liczą na zysk to na weselu "rarytasów" nie będzie.

Swoje wesele robiliśmy w remizie koszt ok. 150 zł/osoba + alkohol nie licząc oczywiście własnego "latania" jedzenia starczyło na poprawiny i niewiele zostało (goście byli zadowoleni bynajmniej po 6 latach nie doszły do nas negatywne opinie) , żony koleżanka robiła w lokalu i koszt na osobę wtedy był na poziomie 95 zł/osoba i też byli zadowoleni nie wiem jak goście .

Osobiście nie jestem wybrednym gościem (z żadnego wesela nie wróciłem głodny, a że muzyka porażka to już inna sprawa).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#30 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 09:26

@Paktus na jak balujesz w lokalu od godziny 16czyli pierwsze danie do 3 -4 nad ranem to te 6dan to jest w sam raz do tego kilka przystawek i stol szwedzki z wiejskim jedzeniem czyli swojska kielbasa, salceson, boczek, szynka, ogorki kiszone, bimber i nalewki.

Od 16? U nas o tej porze to się myśli o wyjściu do kościoła, a nie wchodzi na salę ;) Strzasznie wczeńnie macie wesela. U nas przeważnie na 17 wesele to na sali ok 18 - 19. Później się zaczyna ale i nie pamiętam wesela z którego wyszedłbym przed 4. Tak 5-6 w zależności jak długo kapela składa sprzęt i coś tam przygrywa jeszcze.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 15:18

Każdy obrabia lokal ale wina leży właśnie po stronie organizatorów niezależnie czy wesele w lokalu czy robione w własnym zakresie.

Część społeczeństwa liczy wesele za imprezę która daje zysk, jeżeli liczą na zysk to na weselu "rarytasów" nie będzie.

Swoje wesele robiliśmy w remizie koszt ok. 150 zł/osoba + alkohol nie licząc oczywiście własnego "latania" jedzenia starczyło na poprawiny i niewiele zostało (goście byli zadowoleni bynajmniej po 6 latach nie doszły do nas negatywne opinie) , żony koleżanka robiła w lokalu i koszt na osobę wtedy był na poziomie 95 zł/osoba i też byli zadowoleni nie wiem jak goście .

Osobiście nie jestem wybrednym gościem (z żadnego wesela nie wróciłem głodny, a że muzyka porażka to już inna sprawa).

To na naszym regionalnym jak obrabiaja d.... to juz wszystko, to wystroj lokalu to brak placu dla dzieci to zla obsluga itp.

A konczy sie na tym ze jedzenie bylo niedoprawione i jedzenia bylo malo albo wodka nie dobra A ilosc jedzenia zalezy wylacznie tylko od mlodych jakie sobie to menu wybiora dla gosci.

Kolejna sprawa to grajki

Zespol to moze byc dopiero porazka calego wesela, jak nie potrafia dobrze zabawic to ludzie siedza jedza i pija a jak jest zespol wyborowy to przy stolach nie ma nikogo bo wszyscy na parkiecie sa.

Paktus u nas sluby w kosciele zaczynaja sie od 13 a koncza o 16, Jak fajnie zespol gra to i baluje sie do rana no a jak ciulowo to po tych oczepinach tak kolo 2-3 to trzeba sie powoli zmywac do domu

Edytowany przez banan575, 23 marzec 2014 - 15:44.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 15:55

Tradycje i zwyczaje na weselach Dopiero takich wykarmić jak przy stołach zasiądą ok. 15.

Ciekawe czy kąciki dla dzieci posiadają u siebie w domu ??

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#33 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:56

Tradycje i zwyczaje na weselach A u nas w czasach mojej młodości była taka tradycja, że przed weselem pan młody musiał wychędożyć "ogródek" swojej przyszłej teściowej ale na szczęście ta tradycja zanikła...
B)
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:00

Tradycje i zwyczaje na weselach wychędożyć - co to znaczy ??????

1 czy 2 : http://sjp.pwn.pl/sl...8712/wychędożyć

Edytowany przez Sadek, 23 marzec 2014 - 18:02.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#35 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:06

Tradycje i zwyczaje na weselach Ja się piszę na to 2 ! ! ! Chociaż jednemu podoba się córka -drugiemu teściowa.... :wub:

#36 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:11

Tradycje i zwyczaje na weselach Kochani a jest u Was takie cos ze przed slubem po pana mlodego przyjezdza staroscina ze swiadkowa i wykupuja pana mlodego z wodke?????

U nas to jest najlepsze przed weselem. Targowanie sie za ile pan mlody pojdzie a za ile panna mloda
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#37 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:13

Ja się piszę na to 2 ! ! ! Chociaż jednemu podoba się córka -drugiemu teściowa.... :wub:

Niekiedy też teściowej nic nie brakuje jak wcześnie zaczęła.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#38 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:20

Tradycje i zwyczaje na weselach Ja swoją żonę ,,wykupywałem'' [na mostku-w bramie ] za flaszki ;;poszła za 5 :) '' w woj łódzkim.

#39 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:42

Tradycje i zwyczaje na weselach @banan575 u nas w łódzkim takiego czegoś nie ma. Natomiast pan mlody musi wykupic swoją drugą polówke od rodzenstwa. Ja jak przyjechalem po swoja przyszła żone to zastalem przed dzwiami stolik a na nim trzy pudełeczka. Musialem zgadnać w którym jest klucz do dzwi ale nie za darmo, przed każda próbą litr na stół
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:48

Tradycje i zwyczaje na weselach Dlatego chcialam rozwinac ten watek zebyscie Wy powiedzieli jak to jest u Was w Waszych regionach.

Apropos jak ja z moim jestesmy u mojej mamuni w sobote :D , i gdy jes wesele. (na przeciwko jest dom weselny) to moj zawsze robi brame parze mlodej i zawsze na sobotnie popoludnie ma darmowa wodke do konsumpcji :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze