Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tradycje i zwyczaje na weselach

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:22

Tradycje i zwyczaje na weselach Zalozylam ten temat zebysci w nim mogli sie wypowiadac.

Jak jest w Waszych regionach na weselach??

Czy jest orkiestra czy DJ?? Czy graja przed kosciolem czy tylko na sali??

Czy sa zabawy czy moze cos ciekawego sie przytrafilo na weselu??

Czy lepiej zabawe robic w remizie czy w domku a moze w lokalu??

Prosze wypowiadajcie sie tu. :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tradycje i zwyczaje na weselach Dzisiaj, 00:27
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:46

Tradycje i zwyczaje na weselach u nas to w szkole na stołówce robią wesela :) Raz jak sołtys miał wesele to powywalało korki wszędzie i cała wieś nie miała prądu :D :D :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:54

Tradycje i zwyczaje na weselach W 2007r w pewnej miejscowosci mojego przyszlego meza podczas oczepin wyprowadzili z wesela.

Wpadlo 2ochroniarzy wykrecili mu rece i wyprowadzili.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:57

Tradycje i zwyczaje na weselach Uuu...to grubo... :blink: A czemu tak się stało? :ph34r:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:08

Tradycje i zwyczaje na weselach Jak bawilam u mojej siostry to byla taka zabawa ze faceci zdejmowali ciuchy a panny sie w nie ubieraly. I bylo tak ze kilku bylo w samych majtkach bo oddali spodnie.

A mysmy byli na weselu u kumpla mojego meza z pracy. i maz na dodatek byl drozbà u niego na weselu.

Podczas oczepin zespol wyskoczyl z zabawa TANIEC EROTYCZNY kto najlepiej zatanczy najpierw panny tanczyly potem faceci.

Jak przyszlo ze faceci tanczyli to moj zdiol krawat koszule i jednego buta i na skarpecie sie poslizgnol i przewrocil. Wtedy taki starszy gosc sie rozedarl CO TO KU...WA JEST??? Nagle orkiestra przestala grac, wpadlo 2gosci (to byla ochrona albo obsluga wesela) wykrecili mezowi rece i wyprowadzili z wesela do kibla.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#6 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:34

Tradycje i zwyczaje na weselach a na moim weselu pewien pan chciał nakarmić kaczki a w końcu nauczył się pływać i nurkować gdyby nie mój starszy to byśmy mieli stypę zamiast wesela

#7 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:21

Tradycje i zwyczaje na weselach U nas na naszym weselu na szczęście nie było takich przygód, choć staw był nie daleko.
A co do zwyczai to orkiestra musi być u pana młodego i pani młodej, targowanie o pana młodego było potem o panią młodą-babcia przyszłej żony zrobiła nawet chłopa ze słomy i powiedziała że jak go nie upijemy to wnuczki nie odda, potem ślub, bramy i wesele oczywiście z oczepinami. W drugi dzień rózne zabawy orkiestra organizowała, na koniec przyjechała ''ciocia z ameryki'' i przywiozła prezenty. A końca poprawin nie bardzo pamiętam bo z kolegami ze szkoły przysiedliśmy się do wiejskiego stołu...

#8 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:38

Tradycje i zwyczaje na weselach w zeszłym roku robiłem z kolegą brame koledze z roboty a że było już ciemno to włożyłem kamizelke odblaskową autko na pozycji i stoimy na radyjku słyszymy że misiaczki koło mnie stoją hmm my nic uśmiech na twarzy jak wszyscy od razu za zakrętem zwalniają no i jechało wesele to zatrzymaliśmy wbijamy patrzymy po wszystkich a to nie on i nikogo nie kojarzymy no to nic życzenia i pojechali zaraz za nimi następni jechali to już był właściwy traf i jak poprzednicy pojechali a że 100metrów dalej następna brama była to ładnie sznurek powoli się przesuwał ale jednemu w bejcy się nudziło i chciał pokazać nam co ma pod blachą i pokazał chciał zjarać kapcia ale że miał miesiąć prawko popieri..ły jemu się pedały i całym pendem wywalił w auta z przodu które już stały a my jakby w kinie byliśmy zamurowani oczywiście zaraz pełno pary z chłodnicy i powitalne okrzyki koniec końców 3 auta do kasacji lekko później dojechali na sale i jakoś się pogodzili :P Jednego czego nie możemy sobie darować tego że nikt tego nie nagrywał :/ jak młodzi się pytali jak to się stało to niedowierzali ale to na szczęście :P ;)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#9 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 maj 2013 - 15:45

Tradycje i zwyczaje na weselach Kiedys bylam w lubelskim na weselu, i tam zaciekawil mnie pewien obyczaj.

Wesele trwalo 2dni. w pierwszy dzien u panny mlodej w drugi dzien u pana mlodego.

I czy szedles w pierwszy dzien czy w drugi albo w dwa dni na raz to skladales dwa razy zyczenia i dwa razy koperta.

Po rozmowie mojego z okolicznymi tubylcami to mowili ze chodzi o kase zeby sie mlodym zwrocilo. Wesele bylo na 300osob.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#10 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 maj 2013 - 09:21

Tradycje i zwyczaje na weselach Dobra zabawa nie jest zła, np. zapraszanie do tańca wszystkich gości za pomoca dzielenia chusteczki.
To np. to dla mnie przegięcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 maj 2013 - 19:46

Tradycje i zwyczaje na weselach ja na temat wesel duzo bym na pisał bo sam robie za wodzireja na weselach i gram z chłopakami,,jest szalona roznica co do wojewodztw i starych obyczaji wiejskich

#12 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 maj 2013 - 16:51

Tradycje i zwyczaje na weselach jest roznica, i ja slyszalam ze najlepiej sie bawili w podkarpackim.

zreszta bylam na weselu multum w podkarpackim, w malopolsce, w Kaliszu w lubelskim. I jednak ja wole podkarpackie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#13 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 17 maj 2013 - 17:12

Tradycje i zwyczaje na weselach U mnie jest popularny zwyczaj porwania Panny Młodej :)
W rolnictwie siła!!! :)

#14 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 maj 2013 - 17:29

Tradycje i zwyczaje na weselach No to @Poch opisz to jak to jest zeby inni poczytali.

Co, to nikt z Was na weselach nie byl?

Sama jestem ciekawa
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#15 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów

Napisany 17 maj 2013 - 18:50

Tradycje i zwyczaje na weselach podkarpackie strony maja zwyczaj grania mlodym pod kosciolami u nas tego nie ma .... duzo graja na trabkach i saksefonach
na wsiach ludzie chca duzo konkursow w miescie wcale.
jak ja to zawsze mowie co wieś to inna pieśń co kraj inny obyczaj/////w gorach ludzie bawia sie przy prostej muzyce a jak zagraja dico polo to az sikaja z wrazenia...u nas szlachta nawet nie którzy spiewac nie beda za stołami...po prostu siedza jak h.....e na weselu/// bynajmiej ci miastowi....do konkursow tez nie ma chetnych,, wsiowe wesela troche lepiej... wierzcie mi ze ciezko jest rozbawiac towarzystwo trzeba umiec wyczuc ludzi i podejc..kiedys gralismy wesele gzdie bylo duzo gosci z ukrainy ci to sie bawili choc co nie ktorzy naszego jezyka nie znali... szwedzi podobnie ale juz panszczyzna bardziej.

Edytowany przez nikolas29, 18 maj 2013 - 06:14.

#16 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 maj 2013 - 16:36

Tradycje i zwyczaje na weselach Bylam na weselu w malopolsce. Zajecala nas garstka na 2busy, cos okolo 15osob.

Siedzielismy przy stolach jak na stypie. Wodki bylo co nie miara tylko ze byl jeden kileliszek i to tak szlo w kolejarza.

Wkoncu jeden ze stolika poszedl do ojca pana mlodego zeby przyniesli do naszego stolika kazdemu kieliszek. ze my chcemy sie bawic tak jak na podkarpaciu.

U nas jest polularne wykupienie pana mlodego. wtedy starosta, starszy i mlodszy druzba dra flaszki od starosciny i druchny ile sie da.

Edytowany przez banan575, 18 maj 2013 - 16:40.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#17 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów

Napisany 19 maj 2013 - 13:57

Tradycje i zwyczaje na weselach a mi sie przypomnialo wesele na ktorym robilismy taniec z władkiem(kukła uszyta.filce,kufajka,twarz sztuczna maska) tanczyla na ochotnika mloda dziewczyna w mimi. stringi miala tak cienkie ze jak wsiadala na kukłe to dzyndzel jej było widzac..ja jako grajek na akordeonie ze smiechu nie miałem sily go rozciagać..nie wstydzila sie pokazać..oczywiscie pierwsze miejsce miala..tanczyla seksy

#18 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 maj 2013 - 14:33

Tradycje i zwyczaje na weselach Bylam u siostry na weselu.

Byla taka zabawa ze panowie zdejmowali ubrania a dziewczyny je ubieraly.

i byly takie jaja ze panowie byly w samych majtkach. :D bo panny musialy jak najszybciej ubrac spodnie , tylko byli potrzebni ochotnicy zeby te spodnie zdjeli.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:35

Tradycje i zwyczaje na weselach po prostu u nas w malopolsce jest juz inna kultura picia,ciezko kompletnie pijanego na weselu zobaczyc, spora czesc gosci potrafi sie na trzezwo bawic[to duza zasluga drogowki]nikt nie wymiotuje i pod stolem nie lezy, bojki tez naleza do rzadkosci, ostatnimi laty mam rocznie 4-5 wesel i widze ze imprezy w porownaniu z tymi sprzed 20-30 lat sa juz zupelnie inne i do wad na wschod to kiedys dojdzie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 maj 2013 - 07:46

Tradycje i zwyczaje na weselach Porwanie polega na tym, że jakaś umówiona grupa weselników, w trakcie zabawy porywa Młodą, mąż musi ją znaleźć ze swoją grupą i zapłacić wykupne - przeważnie polewa w wielkich łyżkach wódę :)
Ogólnie jest śmiesznie.
Na youtube trochę tego jest :)

W rolnictwie siła!!! :)