Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:51

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika Witam. Czy z rułki odpowietrzającej silnik powinno dość mocno dmuchać? Bo u mnie tak jest. Mam prawdopodobnie wydmuchana uszczelka pod głowicą, woda do oleju nie idzie ale robi się w układzie chłodzenia cisnienie. Do czego dążę? Chciałbym wiedzieć czy to dmuchanie z odpowietrznika silnika moze być powiązane z wydmuchaną uszczelką pod głowicą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7340 odpowietrzenie silnika Dzisiaj, 02:25
  •  

#2 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:16

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika gdyby sprezanie gonilo w chlodnice to rurka odpowietrzajaca nie ma nic do tego mozliwe ze pierscienie slabe...albo glowica

#3 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:54

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika Jeżeli z odmy (rurki odpowietrzającej silnik) idzie dość mocno to mogą to być pierścienie ale oprócz tego zauważył byś też znaczny spadek mocy. a to że w układzie chłodzenia robi sie ciśnienie to normalne bo pod wpływem temperatury ciecz sie rozszerza. jeżeli uszczelka pod głowicą będzie dmuchnięta i będze dawało w układ chłodzenia to w płynie powinieneś mieć małe, tłuste oczka i płyn bedzie śmierdział spalinami. chociaż wcale nie oznacza to że to akurat uszczelka bo słyszałem historie że w tulei cylindrowej robiła sie bardzo mała dziurka i też dmuchało w ciecz

#4 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:01

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika

Jeżeli z odmy (rurki odpowietrzającej silnik) idzie dość mocno to mogą to być pierścienie ale oprócz tego zauważył byś też znaczny spadek mocy. a to że w układzie chłodzenia robi sie ciśnienie to normalne bo pod wpływem temperatury ciecz sie rozszerza. jeżeli uszczelka pod głowicą będzie dmuchnięta i będze dawało w układ chłodzenia to w płynie powinieneś mieć małe, tłuste oczka i płyn bedzie śmierdział spalinami. chociaż wcale nie oznacza to że to akurat uszczelka bo słyszałem historie że w tulei cylindrowej robiła sie bardzo mała dziurka i też dmuchało w ciecz

Co to dmuchania z odmy to wydaje mi sie ze dosc mocno. A czy słaby jest to nie mam jak porownac bo dopiero go kupiłem.
Co do chłodnicy to normalnie robiłem w polu ciagnik dostal po d*pie bo w błocie pracowałem ni i jak wrociłem to lał sie płyn rurką z nadmiaru w chlodnicy. A płyn miał bąbelki malutenkie ale czy smierdział spalinami to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 15:59

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika adiksutil16

mam ten sam problem co Ty. płyn sie pieni i to bardzo , wylatuje rurką i nie raz korkiem chłodnicy.
wiesz może jakie jest rozwiązanie tego problemu?

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 16:40

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika tuleje cylindrowe w zetorach są podatne na korozje szczególnie jeśli w układzie chłodzenia była woda . Miałem ten sam problem z buzującym płynem i okazało się ,że na jednej tuleji powstały wżery przechodzące na wylot.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:54

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika jest możliwość stwierdzenia która to tuleja bez większego rozbierania silnika?