Polecane posty

slawek80    18

No to git. Być może jeśli powywalasz wszystko z regulatorem siłowym na czele to może będzie konieczne założenie dodatkowego dławika i tu rozmiar trzeba dopasować już do węży od siłownika. W sumie na opuszczanie to ten z wydatkiem max 30L/min to i tak spory przepływ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu regulatora było wielkie "bum" musiałem założyć zawór. Na początku dałem kryzę w nyplu średnia otworu 2mm ale za bardzo dławiło przy podnoszeniu. U mnie w siłowniku nie ma już żadnych zaworów. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Bamb14, są przecież rozdzielacze z dowolną ilością sekcji pływających i zwykłych. Poszukaj na allegro jakiegoś sklepu z rozdzielaczami i zadzwoń do nich to Ci skonfigurują rozdzielacz jaki tylko będziesz chciał a nie zawsze wszystkie dostępne wystawiają na necie. Tylko jak coś to szukaj rozdzielacza 80l. I ten zawór dławiący załóż 1/2 cala co najmniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie jest siłownik o średnicy 115 mm jakiś niemiecki. Zawór dławiący był w kolanku w regulatorze. Rozdzielacz skonfigurują ci jak chcesz ja kupiłem 80 litrów z trzema sekcjami pływającymi. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

ten zawór jest dobry bo pozwala na regulacje opadania maszyny dla każdej może być ustawione inaczej. i nie wpływa na prędkość podnoszenia. Materiały potrzebne do tego projektu kupiłem właśnie u tego sprzedawcy. Podłączone są w ten sposób

post-65541-0-61346100-1452977178_thumb.jpg

Edytowano przez myharry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli to zawór dławiący jednostronnego działania to nie wpływa. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

nie wiem czy dobrze rozumiem ale jesli chcesz opuscic podnosnik grawitacyjnie to ZA KAZDYM razem otwierasz zawor ktory kieruje olej na powrot tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawór jest zamontowany w obwodzie z siłownikiem. Jak opuścisz podnośnik to dławi przepływ oleju przez co spowalnia opuszczanie ramion podnośnika. Przy podnoszeniu przepływ nie jest dławiony. Przepływ oleju można ustawić. 

 

4148313_zawor_regulacji_przeplywu_9f_2.j


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mialem na mysli zawor kulowy, ktorym przelacza miedzy dociskiem a wolnym splywem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Tamten zawór jest trójdrożny ,więc albo ustawiasz go na wolny przepływ i wtedy masz pozycję pływającą , albo ustawiasz go na rozdzielacz i wtedy masz docisk na ramionach podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

no dobrze, ale jak jest przelaczony na wolny splyw to zeby podniesc ramiona musisz zamknac ten zawor? i jak go otworzysz to wtedy opadaja ramiona, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Źle rozumujesz. ramiona podnosisz i opuszczasz rozdzielaczem, a ten zawór tylko zmienia sposób ich opuszczania i tyle. Jak chcesz pozycję pływającą to tak ustawiasz zawór i sterujesz później rozdzielaczem , jeśli chcesz z dociskiem to przestawiasz zawór i znowu sterujesz rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

aha, dzieki za wyjasnienie.. w takim razie zastanowie sie nad elektrycznym, wkoncu to wygodniejsze sterowanie elektryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Sterowanie jest mało ważne czy mechaniczne , czy elektryczne . Ważne jest , aby ze sobą wszystko dobrze podłączyć bo może być "bum" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Tak schemat jest dobry , tylko to było coś w rodzaju ostrzeżenie "jeśli nie masz o tym bladego pojęcia to się za to nie zabieraj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

tak potwierdzam przez nieuwagę musiałem wymienić rozerwana uszczelkę przy wyjściu pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

Panowie, jakie powinno byc uszczelnienie na wyjsciu pompy hydraulicznej? jakis oring czy uszczelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Od strony ssania uszczelka pewnie by wytrzymała , ale od strony tłocznej to by ją momentalnie wypchnęło , więc tam jest rowek i zakłada się o-ring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

a jaki wymiar. tego oringa? w sllepie mieli najwięksZy 25x5 i taki założyłem i jak przyjdzie opór to wyciska tam olej, wywalilem oryginalną hydraulike i dałem rozdzielcz z allegro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

tak, ma, zalozylem oring 28x5 i juz nie cieknie.. w rolniczym nie mieli takich grubych, dostalem w specjalistycznym sklepie... mam nadzieje ze dolaczylem do grona szczesliwych ludzi majacych ruska z bardzo dobra hydraulika ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Ja zakładałem ten oring na specjalną pastę montażową(czarna silikonopodobna) i od 10 lat spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj