Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 26 wrzesień 2015 - 08:14

Hydraulika w MTZ

Myharry, dołożenie zbiornika i chłodnicy to jakieś wyjście ale raczej nie powinien się grzać olej aż tak bardzo. Ty masz tam standardowy układ z rozdzielaczem i regulatorem?

Tomasz87 - wzmacniacz hydrauliczny ciężaru przyczepnościowego - jak to dokładnie działało tego nie wiem ale pobierało to olej z akumulatora hydraulicznego i delikatnie podnosiło narzędzie zapięte na podnośniku żeby dociążyć ciągnik gdy ten zaczynał się kopać. Można tam było jeszcze wyregulować czułość tym pokrętłem co wystawało w kabinie obok dźwigni reduktora. Nigdy nie udało mi się tego użyć i po prostu to wywaliłem żeby olej miał mniej zakrętów w drodze do siłownika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 17:17
  •  

#122 Share myharry

myharry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 13:10

Hydraulika w MTZ mtz z 86 roku 3 wajchy obok kierownicy regulator od pozycyjnego podnoszenia pod siedzeniem za to tego regulatora z pokretłem obok reduktora nie zdemontowany przez poprzedniego właściciela. Podejrzewam też przecieki wewnętrzne siłownika wnioskuje to po tym że po ustaleniu wysokości i zgaszeniu ciagnika momentalnie maszyna opada w dół. podczas orki słychać ciagła parce regulatora pod siedzeniem. Przy orce jest tak jak zaczyna głebiej wchodzic pług to pompa przydusza delikatbie ciągnik. Łatwiej jest podnoesc o dwa ząbki naraz i opuścić o jeden niż czekać az regulator skoryguje.
ktoś regenerował ten regulator i siłownik skrecany?
Dadam że w moim ciagniku opuszczanie ramion w dół jest mozolne bez maszyny trzeba im pomagać jak biw chce sie czekać ok 2 minut
teraz jeszcze czeka mnie siew zboża spróbuję regulacji prędkości reakcji regulatora w moim przypadku mała fajcha do sprzegania cęgieł
pomiedzy regulacją siłowa a pozycyjna

#123 Share mak

mak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 18:25

Hydraulika w MTZ

Mam ten sam problem .

Po godzinie orki żeby podnieść i obrócić pług  muszę mocno żyłować silnik.

Stąd decyzje o szybkiej wymianie pompy .

Szybka to była teoria by dziś cały dzień wykręcałem starą  a przy odrobinie szczęścia może jutro uda się zamocować nową.

#124 Share myharry

myharry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 05:39

Hydraulika w MTZ i Mnie wymiana pompy dużo nie. polepsza sprawy

#125 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:43

Hydraulika w MTZ

Mam ten sam problem .

Po godzinie orki żeby podnieść i obrócić pług  muszę mocno żyłować silnik.

Stąd decyzje o szybkiej wymianie pompy .

Szybka to była teoria by dziś cały dzień wykręcałem starą  a przy odrobinie szczęścia może jutro uda się zamocować nową.

Zalej układ olejem HL100 i temat sam odejdzie (piszę bo mam taki zalany a mój rusek ma co podnosić patrz moja galeria ).

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#126 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 09:46

Hydraulika w MTZ

Myharry, spróbój wyłączyć regulacje na regulatorze i wtedy zobacz czy jest ok. Jeszcze tu na forum się nie spotkałem z opisem regeneracij regulatora pod siedzeniem. To jest czarna magia i nikt sie tego dotkąć nie chce,. Mało kto wymienia na nowy a najlepiej wywalić całkiem i zapomnieć. Większość maszyn i tak ma kółko podporowe to można się obyć bez niego.

U Ciebie wygląda na to że masz trochę źle wyregulowane cięgło od dźwigni regulatora ale na cuda bym nie liczył.

#127 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2015 - 23:48

Hydraulika w MTZ

Może być że pompa zajechana i ona olej gotuje bo ma takie wielkie tarcie w bizonie tak miałem, przez brak oleju 5 minutowy ;) 

myharry

Ja z regulatorem walczyłem kilka ładnych lat, aż wywaliłem go i założyłem rozdzielacz, i trzyma podnośnik jak John Deere, a siłownik jak najbardziej manczety możesz wymienić, ale pewnie nic mu nie jest to regulator ci przepuszcza olej 

#128 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 październik 2015 - 20:06

Hydraulika w MTZ A mnie korcie wyżucić regulator siłowy wstawić dzielnik strumienia, a w miejsce regulatora 3 elektrozawory + ehr

#129 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 01 październik 2015 - 22:29

Hydraulika w MTZ

na co ci dzielnik strumienia? Wywal całą hydraulikę zostaw tylko pompę, ja zostawiłem stary rozdzielacz i podłączyłem jeszcze jeden i zrobiłem błąd 

http://www.agrofoto....a-mtz-82/page-6

#130 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 październik 2015 - 22:46

Hydraulika w MTZ

Dzielnik poto aby mieć dwa rozdzielacze. Jakaś dziwna ta pompa albo mi się wydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 02 październik 2015 - 04:59

Hydraulika w MTZ

Następny zaczyna kombinować. Zrób po swojemu, zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

#132 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 02 październik 2015 - 09:14

Hydraulika w MTZ

Normalna pompa okrągła. Po co ci dzielnik strumienia skoro nowy rozdzielacz daje możliwość wpięcia drugiego?

KPK Kumurun Team

#133 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 październik 2015 - 14:59

Hydraulika w MTZ

A wiesz może jaką ma wydajność ta pomp . Pisząc dwa rozdzielacze chodziło mi o 5 par wyjść przynajmniej.

#134 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 02 październik 2015 - 15:07

Hydraulika w MTZ

Ta pompa to nsz-32 okrągła, wydajność max 42 l/min podaje instrukcja. 

nie ma najmniejszego problemu z pięcioma sekcjami w jednym rozdzielaczu o ile jest lub pięcioma rozdzielaczami jednosekcyjnymi. 

KPK Kumurun Team

#135 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 02 październik 2015 - 22:07

Hydraulika w MTZ mani51 Czuję że bijesz do mnie :D :D 

Ale u mnie rozdzielacz 40 l/min jest za mały do pompy okrągłej, węże gorące po 10-godzinnej orce że nie idzie dotknąć, trzeba założyć 3 sekcyjny tak jak ty seweryn, nawet sobie myślę ze ty masz w dobrym miejscu ten rozdzielacz bo odrazu powkręcam szybko złącza i nie będe musiał prowadzić tyle rurek, i jeszcze jeżdżę bez obudowy i patrzę sobie na ten ruski rozdzielacz pod kierownicą, i sobie ładnie z niego kapie :) Kap kap pomału co jakiś czas z pod tych gumek :D także wywalić wszystko na złom i jeszcze lepsze to że mi wysiadł siłownik ten skręcany, stary na docisku jak na poprzeczniku pług wduszałem gdzieś olej się leje chciałem zaoszczędzić będę :ph34r:  robił dwa razy 

#136 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 03 październik 2015 - 09:56

Hydraulika w MTZ

He he. Dawid z tydzień deptałem koło capa i zastanawiałem się gdzie go dać żebym nie urobił się jak idiota a role spełniało.

Miejsca miałem trzy. Pod deskę rozdzielczą w miejsce ruskiego, w miejsce regulatora pod fotel lub tam gdzie dałem. Pod kierownica wykluczyłem bo wajchy do sterowania to rozklekotany szit, samo miejsce mnie drażni i dalej było by tyle samo przewodów a ich chciałem jak najmniej do tego bardzo zależało mi na sterowaniu podnośnikiem z zewnątrz kabiny. Pod podłogą za dużo zabawy z wężami których było by dalej tyle samo, był by w totalnie zasyfionym miejscy, ze sterowaniem też kombinacje a i praca na kolanach w kabinie mi nie pasowała. Został tył i jak dla mnie dobre miejsce. W razie czego bez problemu mogę zamienić sekcje, są dwa węże mniej i jest sterowanie podnośnika z zewnątrz. Sterowanie trzy cięgna, dźwignie koło fotela a nie przedniej maski wszystko ogarnięte w krótkim czasie bo dostęp dobry . Powiem ci że teraz olej grzeje się o wiele mniej niż na ruskiej hydraulice i w ogóle nie czuć różnicy w pracy.

KPK Kumurun Team

#137 Share mak

mak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2015 - 21:05

Hydraulika w MTZ

Po tygodniu walki , wymianie pompy , uszczelniaczy na siłowniku i rozdzielaczu,, dorabianiu części dziś w końcu udało się podnieść i obrócić pług  na małych obrotach .

Nie obyło się bez małej przygody, mianowicie - sama opadła blokada opuszczania i po pierwszym podniesieniu pługa za nic nie mogłem go opuścić .

Pomyślałem - no ładnie ku...a cały tydzień męczarni a teraz do ch..a nie chce opaść :) no ale zauważyłem w czym rzecz , muszę jaszcze dokręcić gumowe przewody na siłowniku i powinno grać .

Dla potomnych czytających forum dodam że pompa wzmocniona płaska NSZ 32-4 wymaga dokupienia symetrycznego kolanka i przerobienia rurki z prawej strony, piszę to dla tego że , obsługa  sklepu w Toruniu poinformowała mnie błędnie że nie trzeba żądnych przeróbek  dorabiań części, wiercenia itp.Po czym  jak im zwróciłem grzecznie uwagę że zalecieli ze mną w kule  stwierdzili z niewinnymi minkami że nikt nie reklamował tych pomp i nic im nie wiadomo że nie pasują .

#138 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 07 październik 2015 - 06:03

Hydraulika w MTZ

Jest różnica płaska a okrągła na pewno mają inne kolanka. Muszę bo pompy mają inne wymiary zewnętrzne.

KPK Kumurun Team

#139 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 październik 2015 - 06:59

Hydraulika w MTZ

W moim 820 płaska pompa posypała się bardzo szybko. A w sklepie na już była tylko okrągła więc taką założyłem (nowe kolanko i przewód do rozdzielacza) po zamianie pompy nie odczułem żadnej różnicy.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7605 postów

Napisany 07 październik 2015 - 10:47

Hydraulika w MTZ

Okrągła powinna być trwalsza. Zębatki pracują w stalowej wkładce a nie aluminium.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź