Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

295 odpowiedzi na ten temat

#81 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:44

Hydraulika w MTZ http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/28826,2154.html coś o pompie hydraulicznej.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 00:02
  •  

#82 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:47

Hydraulika w MTZ Witam mam problem ze swoim mtz wgl nie podnosi ani wyjścia nie działają i pompy nawet nie słychać pompy co może być?

Witam mam problem ze swoim mtz wgl nie podnosi ani wyjścia nie działają i pompy nawet nie słychać pompy co może być?

#83 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:22

Hydraulika w MTZ Wyczyść zawór przelewowy dostępny na dole rozdzielacza pod jajowatym dekielkiem na 2 śruby.
Powodzenia :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#84 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 21:36

Hydraulika w MTZ Panowie mam problem.
Mianowicie: MTZ a dokładnie Białoruśka 83'r nie podnosiła mi agregatu 2,5 z chydropakiem i podłączonym siewnikiem. Sam agregat podnosi bez problemu waga to jakieś 850kg a siewnik to jakieś 250-300kg. Wymieniłem siłownik na c-110 i wyczyściłem a dokładnie poruszałem zaworem przelewowym. Nadal nie podnosi zestawu. Co mogę jeszcze zrobić. Dodam że jak pracowałem agregatem to po 2,5h strasznie zaczyna wyć hydraulika nie wiem czy to pompa czy co innego. Co jeszcze mogę sprawdzić. Dodam jeszcze że wał regulatora nie ma luzów.

Edytowany przez Szrotolot, 04 wrzesień 2014 - 21:37.

#85 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 22:54

Hydraulika w MTZ Bialoruska to nie MTZ, chodzi Koledze o MTZ w malej kabinie?
Ja zeby zwiekszyc udzwig przepinam wieszaki na ostatnie bolce, gdzie zapina sie koncowki ciegiel (lap, belek) podnosnika. Wtedy agregat uprawowo siewny dzwiga prawie bez problemu.

On Ci jeszcze podnosi regulatorem? To bardo sprawny MTZ.

Mierzyles cisnienie w ukladzie hydraulicznym?

KPK Kumurun Team

#86 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 12:15

Hydraulika w MTZ Dbam jak mogę o tą zemstę Stalina ;) Silnik trzyma kompresję, oleju nie bierze, napędy sprawne, cieknie jak z kaczej d.... w pługu stenomat x4 chodzi nic więcej nie trzeba.
Tak jest to mała kabina.
Tak podnosi na regulatorze tym pod siedzeniem. Przed wymianą siłownika był zrobiony taki myk: założony siłownik od t25 ale... na wyjściu i powrocie z regulatora były przykręcone złącza w których znajdowały się sprężyny i kulki coś jak przy złączach hydraulicznych. Wywaliłem to efekt jest taki że nie ma efektu tak jak by się nic nie zmieniło.
Ciśnienie zmierzę jak kupię manometr warto mieć coś takiego do pomiaru.
Przepnę wieszaki na ostatnie bolce. Dodatkowo wyczyszczę filtr olejowy i uzupełnię olej.
Dziwi mnie że na większym siłowniku nie podnosi.
A jak zwiększyć ciśnienie na pompie? Spozirałem na rozdzielacz i widziałem po lewej stronie jakiś cacek ale nie wiem jak to odkręcić żaden klucz nie pasuje. Jakieś pomysły??
I jak sprawdzić czy pompa jest dobra, da się ją jakoś zregenerować?? Kiedyś regenerowałem pompę od wspomagania VW golf i działała wystarczyło przeszlifować krawędzie papierem wodnym 1500.

#87 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 wrzesień 2014 - 14:24

Hydraulika w MTZ Pompa jak jest dobra to powinien podnosić i na małych i na dużych obrotach tyle samo tzn nie powinno być bardzo dużej różnicy przynajmniej u mnie tak jest natomiast jak już siada to np na małych nie podnosi a na dużych dźwiga.

#88 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 14:53

Hydraulika w MTZ Tej pompy nie podetrzesz papierem, nawet rozlozyc sie za bardzo nie da, ale nowa jest tak tania, ze w 400zl zmiesci sie komplet usczelek i przesylka.
Kup manometr i zmierz cisnienie. Kapturek zaworu bezpieczenstwa jest na klucz 24, a w niektorych na 22 ten mniejszy bez problemu mozna cienkosciennym kluczem odkrecic, a ten wiekszy to jedynie mozna przecinakiem stuknac i sie odkreci. Cisnienie mozna podciagnac do 180bar, wiecej lepiej nie probowac, bo szkoda pompy.

Wydaje mi sie, ze ciagnik z pominietym regulatorem podnosi wiecej i szybciej.

KPK Kumurun Team

#89 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:56

Hydraulika w MTZ witam mam taki problem w ciągniku pronar 82tsa z 2003r nie chce ni podnosic pługów mam 3 obracalne wazą około 800kg w zimi wymieniłem rozdzielacz pod kierownią na nowy i nową pompę hydrauliczną bo niechciał mi kiprować pełnej przyczepy było na niej jakiś 8 ton zboza a teraz kipruje prawie na wolnych obrotach tylko ten podnośnik mnie dobija jeszcze pod siedzeniem jest jakiś rozdzielacz czy to moze być padnięte czy coś tam się ustawia jest tam jakiś pokrętło do kręcenia moze trza coś tam ustawić a 2 pytanie mam go od nowości i silnik mam zalany olejem z lotosu turdusem i mechanik na 1 przeglądzie kazał mi zalać hydraulikę olejem tej samej firmy olejem silnikowym bo jakiś tam uszczelniacz puszcza i olej z hydrauliki przechodzi do silnika i zeby się nie mieszał wrazie awarij to mam zalany silnikowym dokładnie alandą z lotosu czy lepszy jest hydrauliczny i czy moge wymienić na chydrauliczny gesciejszy 150 proszę o pomoc

#90 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 18:48

Hydraulika w MTZ Panowie.
Po pomiarach wyszło mi że: na szybko złączce mam Ciśnienie na wolnych obrotach 110 bar a po dodaniu gazu do 1500rpm mam 140bar. Było to na zimnym oleju.
Nie mierzyłem Ciśnienia za regulatorem bo nie mam jeszcze tulei do podłączenia, jak dorobię to pomierzę. Wtedy zastanowię się czy wywalić ten regulator.
Teraz moje pytanie: czy możemy ocenić co jest przyczyną?? Rozdzielacz czy pompa?? Zaznaczam że na rozgrzanym oleju parametry mogą ulec zmianie.

Edytowany przez Szrotolot, 11 wrzesień 2014 - 18:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:33

Hydraulika w MTZ Spróbuj podkręcić ciśnienie na 180. U mnie bez problemu tyle wykręciłem na wolnych obrotach. Jak się nie uda to pompa już wyrobiona.

#92 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 07:36

Hydraulika w MTZ

A może po prostu nie pchać łap w nastawy zaworu bezpieczeństwa bez potrzeby ? Jeśli kipruje bez problemu i utrzymuje cisnienie 140 (pewnie więcej nie było potrzeby), to problem jest z rozdzielaczem pod siedzeniem.

do darkoza:

Sprawdź wszystkie cięgiełka, czy nie ma luzów, bo tam najczęściej jest problem. U mnie pług 700kg podnosi bez problemu,czy na zimno, czy na ciepło, a nastawę zaworu bezpieczeństwa mam fabrycznie na 140, bo to MTZ-50, siłownik C-100 (standard).

Jeśli nie wiesz , jak ustawić rozdzielacz pod siedzeniem i do czego są pokrętła przy nim, to nie pchaj tam łap. Aby go wyrzucić, trzeba trochę przerobić instalację.

Żaden olej z hydrauliki nie idzie do silnika. Nie wiem, gdzie znalazłeś takiego ciemnego mechanika ?? Fabrycznie wszystkie stare MTZ-tymiały zalewaną hydraulikę olejem silnikowym, ale te nowsze mają normalny hydrauliczny, lepiej trzyma parametry na ciepło. Nowsze modele mają wyższe ciśnienie pracy, większą wydajność pomp, więc i olej się bardziej grzeje. Olej z hydrauliki może co najwyżej przeciekać do skrzyni biegów, ale nie jest to jakieś krytycznie groźne dla skrzyni.

Edytowany przez jahooo, 12 wrzesień 2014 - 07:41.

#93 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 23:52

Hydraulika w MTZ

Pomiar ciśnienia za regulatorem jest taki sam jak na szybko złączce czyli jakieś 140 bar.

Zastanawiam się nad regeneracją rozdzielacza, czy to ma sens albo w ostateczności na wymianą na nowy. Strasznie z niego cieknie jak odkręcałem miejsce od zaworu przelewowego to uszczelka na pokrywie była strasznie wygnieciona, nadająca się do wymiany.

Jeżeli regeneracja nic nie da to pozostanie kupno nowego. Ale jaki?? Jest ich od groma w necie, nie wiem który będzie pasował albo który jest najtrwalszy, nie chcę mieć przygody że wymienię i za chwilę będzie przeciekał. Ktoś coś pomoże?? 

#94 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 10:07

Hydraulika w MTZ

Kupić musisz taki typ, jaki masz u siebie, dostosowany do regulatora pod siedzeniem, który masz u siebie. Masz regulator na 3 czy na 5 przewodów ?

Nie kupuj rozdzielaczy produkcji ukraińskiej, są bardzo niskiej jakości.

Ja na twoim miejscu założyłbym zestawy naprawcze w pierwszej kolejności. To nieduży koszt. Jeśli sama obudowa nie jest przeszlifowana przez opiłki, to na kilka lat powinno wystarczyć. No i ważne, aby po tej operacji ustawić na zaworze bezpieczeństwa cisnienie nominalne, jesli coś podkręcałeś. 140 to bezpieczna wartość ciśnienia, powinna wystarczyć do normalnego działania podnośnika.

#95 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:58

Hydraulika w MTZ

Witam . Panowie mam taki problem , kupiłem pompę do MTZ-a   zaciągnąłem informacji z książki i tu z forum z poprzedniej strony , odłączyłem ten regulator siłowy i ten drugi też co jest pod kierownicą i podłączyłem przewód przelewowy do zbiornika, ale problem w tym że grzeje się olej aż pompa parzy w rękę i mam pytanie czy u was tak samo czy gdzieś siedzi jakiś błąd . Może mi coś więcęj podpowiecie?

#96 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 06:46

Hydraulika w MTZ

Czy olej grzeje się na biegu jałowym pompy czy tylko jak coś podnosi?

Ja mam tak przerobione i nie zauważyłem żadnych problemów. Znajomemu też podpowiadałem jak to zrobić i póki co nie narzeka.

Wygląda na to jakby u Ciebie był zacięty zawór przelewowy albo przytkany ten dodatkowy przelew do zbiornika i przez to zawór przelewowy jest zamknięty.

#97 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 07:09

Hydraulika w MTZ Ja mam przerobione tak jak mi powiedział Mani i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Musiałem dolożyc zawór dławiący bo jak opuszczałem pług 4 to aż ciągnik podskakiwał. Mam zapisanego Twojego meila to mogę podesłać ci jakieś foty bo mam ściągnięte akurat boczki.

#98 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 07:39

Hydraulika w MTZ

Dzięki Koledzy za odpis,Kolego  marioo 117 daj te fotki , Panowie  jeszcze taki problem że jest moment dobrze podnosi super a dziś rano odpaliłem i podnosi bardzo cienko nie wiem jakby ten zawór przelewowy knocił robotę , jak myślicie ? Jeszcze takie pytanie. Ten przelew to podłączyliście od samego rozdzielacza, bo ja podłaczylem od tej rurki co idzie od rozdzielacza na dół.

#99 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 07:45

Hydraulika w MTZ

Wysłałem ci zdjęcia na meila. Przelew wspawałem w rurkę idącą do zbiornika.

Dosłałem ci jeszcze dwa zdjęcia. Po przerobieniu w ten sposób hydrauliki skończyły się problemy z opadaniem sprzętu. Jak ten rozdzielacz oryginalny mi padnie to na pewno założę rozdzielacz dwusekcyjny z sekcją pływającą, tak jak tu jeden z kolegów opisywał.

Edytowany przez marioo117, 20 wrzesień 2014 - 07:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 08:24

Hydraulika w MTZ

Dzięki kolego za zdjęcia. Piszesz o tym zaworze co ci sie zablokował to u mnie to tak wygląda jakby podczas unoszenia maszyny nie zamykał sie do końca tylko cały czas olej przez niego przelewał. Na starym systemie popma + regulator siłowy jak załączyłem rozdzielacz to było słychać na wolnych obrotach jak silnik przysiada, a teraz nic nie słychać. Pompa nie stwarzała żadnego oporu.

Dodaj odpowiedź