Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#61 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 13:38

Hydraulika w MTZ A no. I sprawdź czy masz włączoną pompę.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 05:38
  •  

#62 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 20:22

Hydraulika w MTZ Ok;d dzieki, tak spróbuje. czyli jedna z tych 3 dzwigni przy kierownicy nacisnać do dołu? mtz to jest statek kosmiczny a nie ciagnik;p

#63 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:19

Hydraulika w MTZ Najpierw do dołu (do tyłu) a później do góry (do przodu) w pierwsze położenie. Drugie położenie do przodu to pozycja pływająca.

#64 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 kwiecień 2014 - 07:51

Hydraulika w MTZ

mógłby ktoś opisać jak się tym posłużyć? to tak zwany rozdzielacz wzmacniacza hydrauliki.

Na tym wałku powinno być pokrętło, obracając przeciwnie do ruchu wskazówek zegara zwiększasz dociążanie kół tylnych, a w drugą zmniejszasz.

sterowany jest dźwignią 3 od lewej

Dźwignia do góry, to blokada, dzięki temu sprzęt nie opada sam, a. Na środku poz. neutralna, w pierwszą pozycję w dół jest dociążanie tylnych kół, a dalej w dół jest opuszczanie.

połączony jest z tym, prawdopodobnie akumulatorem hydraulicznym.

mam również pytanie jakie ma zadanie ten mały drucik przekręcany w prawo i lewo do momentu oparcia na śrubach

To jest zawór, używasz go gdy zmieniasz sposób regulacji pozycyjna-siłowa.

jeśli ktoś wywalił całą hydraulike mtz 82 i wstawił jakąś bardziej ludzką to prosze o informacje jak to zrobić i jak sie sprawuje

Co Ci nie pasuje w tej hydraulice? Jeśli działa poprawnie, to nie ma co wywalać, chyba, że nie, no to zostawiasz tylko rozdzielacz i siłownik, dobrze jeszcze zostawić wzmacniacz, bo można sobie nim zabezpieczyć maszynę przed opadnięciem:)
Wszystko jest poza tym opisane w instrukcji, bardzo szczegółowo.

Kolego Luuk:
To jest właśnie to, że w niektórych MTZach jak się ustawi dźwignię regulatora siłowego w niewłaściwej pozycji, to gniazda nie działają. Powinna być lekko do tyłu.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 18 kwiecień 2014 - 07:57.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#65 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 17:43

Hydraulika w MTZ No i hydraulika poprawiona:) jak na razie ramiona w górze. Teraz tylko poprawić estetykę.

#66 Share gruchmen

gruchmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:51

Hydraulika w MTZ Dziękuje zbyszekbrzuze za cenne informacje. Niestety nie posiadam instrukcji.

#67 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 10:05

Hydraulika w MTZ Moge porobic skany, bo nie zauwazylem w sieci dobrej instrukcji. Tylko to troche potrwa. Prosilbym na PW o namiary na dobry serwer do wrzucenia takiej instrukcji.

KPK Kumurun Team

#68 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 15:49

Hydraulika w MTZ Czasami przydałaby się taka instrukcja, chociażby do naprowadzenia na jakiś trop.

#69 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 14:56

Hydraulika w MTZ Robię mały remoncik, zakładać to spowrotem, czy schować do szafy?
106_4855.JPG

Ja go odłączyłem, bo ktoś wstawił rozdzielacz, który do niego nie pasował (kanał powrotny), a u poprzedniego właściciela ciągnik chodził w transporcie i nikt hydrauliki nie używał.
Nawet nie wiem czy sprawny jest.
Cały czas jeździliśmy na samym rozdzielaczu.

KPK Kumurun Team

#70 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:11

Hydraulika w MTZ Panowie czy ktoś może wskazać przyłącze przy rozdzielaczu z którego należy zrobić powrót oleju do zbiornika? Bo zobaczyłem że nigdzie takowego nie posiadam a regulator jest usunięty. Czy gotował się olej - nie wydaje mi się żeby coś takiego miało miejsce ale warto założyć przy okazji małego remontu hydrauliki. Sprawa druga to wymiana uszczelnienia w siłowniku czy warto oddać do jakiegoś konkretnego zakładu czy robić samemu? Wymieniałem kilka razy w T25 i jakoś to chodziło.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:01

Hydraulika w MTZ Luki podaj maila to ci pokaże gdzie jest ten przelew (nie mogę wstawić zdjęcia). Ja właśnie skończyłem przerabiać hydraulikę jakieś 3 dni temu, olej nie gotuje się, pomocną dłoń podał Seweryn i Mani. Ja bym tego siłownika nie oddawał tylko sam robił-szkoda kasy wydawać.

#72 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:05

Hydraulika w MTZ Jeśli oleju Ci nie gotował to prawdopodobnie masz rozdzielacz wymieniony na taki który nie potrzebuje regulatora do współdziałania i nie ma co robić przelewu.
Otworek z którego robi się przelew znajduje się po prawej stronie rozdzielacza patrząc z fotele kierowcy, pod dwoma większymi otworami do podłączania rurek od wyjść hydraulicznych.
Siłownik można spokojnie samemu zrobić bo każdą część da się dokupić. Jak nie ma wżerów na cylindrze ani na tłoczysku to wymień tylko uszczelnienia i będzie dobrze a jak są wżery to wymień cały element. W sklepie kupisz bez problemu cylinder czy tłoczysko.

Tu zaznaczyłem otworek do ewentualnego przelewu. Ale jak odkręcisz korek i pod nim będą dwa otworki, jeden na wprost a drugi pod skosem to przelewu robić nie musisz. Jak będzie tylko jeden otworek to wtedy trzeba zrobić przelew.2_max.jpg

Edytowany przez mani51, 25 kwiecień 2014 - 21:08.

#73 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:21

Hydraulika w MTZ to co jest zaznaczone to trzeba połączyć. Ten regulator czy jak tam to się zwie też wywaliłem.

Załączone miniaturki

• przelew.jpg

Edytowany przez marioo117, 25 kwiecień 2014 - 21:28.

#74 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:15

Hydraulika w MTZ Ok czaję. Rozdzielacz mam wymieniony na nowy właśnie taki niebieski także może i nie będę musiał nic robić. Szczerze to jeszcze nie słyszałem żeby się ktoś na forum pozytywnie wypowiadał o regulatorze siłowym. Ale znam osobiście gościa który mnie namawiał do montażu twierdząc że rewelacja. A jak mu powiedziałem jakie są opinie to twierdził że tak mówią tylko Ci u których nie działa prawidłowo i nie potrafią go zrobić. Ja nie mam i nie narzekam.

KPK KUMURUN TEAM

#75 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:24

Hydraulika w MTZ U mnie okazało się, że działał ale czy prawidłowo? tego to chyba nikt nie wie:), okazało się, że regulacja rękojeści jest około 1cm a u mnie były jeszcze luzy jakieś 4cm to w takim przypadku na pewno nie działało, no i druga sprawa sprzęt zostawiony w pozycji u góry opadał po 30min, teraz trzyma jak należy.

#76 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:39

Hydraulika w MTZ A u mnie okazało się że jest odprowadzenie oleju do zbiornika nawet dość profesjonalnie zrobione. U mnie sprzęt też opada ale muszę zrobić ten siłownik. Pomimo tego że nie cieknie na zewnątrz to może puszcza na uszczelnieniu pomiędzy tłokiem a tuleją.

KPK KUMURUN TEAM

#77 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 10:40

Hydraulika w MTZ Też taka możliwość jest. Za komplet uszczelniaczy chyba dałem 12zł.

#78 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:28

Hydraulika w MTZ Kolor rozdzielacza nie ma nic do rzeczy, trzeba zajrzec pod wskazany przez Kolege korek, w moim przypadku byly pod nim 2 otworki i przez to nigdy mi nie dzialal regulator silowy.

Mam teraz dylemat, czy go wywalac w swoim ciagniku, czy nie. Chociaz po przejazdzce ciagnikiem z 'niby' sprawnym regulatorem jestem zdania, ze jesli nie jest nam naprawde potrzebny, bo jezdzac nawet kilka dni nigdy go nie uzyjemy, to lepiej go usunac z ukladu, zeby nie zabieral niepotrzebnie cisnienia. Ale nie wiem jak Wy, ale znowu ten obok rozdzielacza uzywalem bardzo czesto, zeby zablokowac silownik przed opadnieciem na nietrzymajacym rozdzielaczu.

KPK Kumurun Team

#79 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:45

Hydraulika w MTZ Za opadanie podnośnika częściej odpowiedzialny jest regulator pod siedzeniem. Rozdzielacz w takim układzie jest z reguły mało zużyty bo częściej jednak używany był regulator i po jego wywaleniu podnośnik nie powinien już opadać. Oczywiście nie całkowicie ale ja po usunięciu regulatora spod siedzenia zapomniałem o dźwigni do zabezpieczania podnośnika. Przy dużym ciężarze podnośnik "pyka" ale żeby opadł całkowicie to już potrzeba godzin a nie tak jak wcześniej kilkunastu minut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:58

Hydraulika w MTZ Ja po rozebraniu siłownika na części i zabraniu się za wymianę uszczelnienia znalazłem pierwszą przyczynę szybkiego opadania a mianowicie było to brak oringu wewnątrz tłoka w miejscu przykręcania tłoczyska. Druga sprawa to dość mocne wżery na powierzchni tłoczyska (nie jest to bezpośrednią przyczyną opadania ale będzie podstawą do wycieków).

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź