Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mani51    371

To zależy od roku produkcji. W pierwszych regulatorach na trzy rurki było dociążanie dopiero później ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić otworek zmniejszający ciśnienie. Dociążanie jest nadal ale ciągnika już się do góry nie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dociazanie, a docisk, to 2 inne rzeczy. Oni ten ciagnik niedawno kupili i go poznaja dopiero, ale to nieco uciazliwe, ze zaczepiajac maszyne trzeba recznie opuszczac lapy, tylko mnie dziwi, dlaczego opuscil i jednoczesnie sie zacial regulator...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

mógłby ktoś opisać jak się tym posłużyć? to tak zwany rozdzielacz wzmacniacza hydrauliki.

post-78628-0-00924200-1397547620_thumb.jpg

sterowany jest dźwignią 3 od lewej

post-78628-0-96656500-1397548363_thumb.jpg

połączony jest z tym, prawdopodobnie akumulatorem hydraulicznym.

post-78628-0-83206400-1397547794_thumb.jpg

mam również pytanie jakie ma zadanie ten mały drucik przekręcany w prawo i lewo do momentu oparcia na śrubachpost-78628-0-08076100-1397547969_thumb.jpg

 

jeśli ktoś wywalił całą hydraulike mtz 82 i wstawił jakąś bardziej ludzką to prosze o informacje jak to zrobić i jak sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

tak jak wyżej tylko musisz dołożyć jeden wąż z rozdzielacza do zbiornika aby nie gotowało oleju.jeśli rozdzielacz masz dobry i ciśnienie również to będzie bardzo dobrze się sprawowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No zależy jaki ma rożdzielacz ,bo oryginalny białoruski musi mieć przelew poprowadzony wężykiem do zbiornika ,ale są też takie co mają przelew kanałem wewnątrz rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

W MTZ z regulatorem pod siedzeniem nie było rozdzielaczy które miały wewnętrzny kanał więc jak go nie zmieniał albo nie ma zamiaru zmienić na inny to przelew trzeba będzie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

witam podlaczyłem swojego mtz 82 96 rok do przyczepy i probowałem wywrocic i nic, nie podnosi. kazda z 3 dzwigni przy kierownicy. olej jest w skrzyni. moze cos trzeba ustawic? dzwignia od podnosnika moze byc obojetnie w ktorej pozycji przy wywracaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Dźwignia przy kiprowaniu powinna być albo w pozycji podnoszenie, albo w pozycji opuszczanie wymuszone w zależności do którego wyjścia podpiąłeś. Upewnij się, że dobrze skręciłeś złącze hydrauliczne. Którą dźwignią to Ci nie powiem bo nawet u siebie zawsze zapominam ale jak jest dobrze podłączone to metodą prób i błędów w 10 sekund znajdziesz. Ustawiaj dźwignię w pozycję podnoszenie i czekaj aż sama odbije (o ile to u Ciebie działa), później na dociążanie i też czekaj aż sama odbije. Przy opuszczaniu przyczepy bezwzględnie ustawiaj dźwignię w pozycję pływającą, bo znam artystę co myślał że będzie szybciej jak wymusi opadanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

Ok;d dzieki, tak spróbuje. czyli jedna z tych 3 dzwigni przy kierownicy nacisnać do dołu? mtz to jest statek kosmiczny a nie ciagnik;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Najpierw do dołu (do tyłu) a później do góry (do przodu) w pierwsze położenie. Drugie położenie do przodu to pozycja pływająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

mógłby ktoś opisać jak się tym posłużyć? to tak zwany rozdzielacz wzmacniacza hydrauliki.

post-78628-0-00924200-1397547620_thumb.jpg

Na tym wałku powinno być pokrętło, obracając przeciwnie do ruchu wskazówek zegara zwiększasz dociążanie kół tylnych, a w drugą zmniejszasz.

sterowany jest dźwignią 3 od lewej

post-78628-0-96656500-1397548363_thumb.jpg

Dźwignia do góry, to blokada, dzięki temu sprzęt nie opada sam, a. Na środku poz. neutralna, w pierwszą pozycję w dół jest dociążanie tylnych kół, a dalej w dół jest opuszczanie.

połączony jest z tym, prawdopodobnie akumulatorem hydraulicznym.

post-78628-0-83206400-1397547794_thumb.jpg

mam również pytanie jakie ma zadanie ten mały drucik przekręcany w prawo i lewo do momentu oparcia na śrubachpost-78628-0-08076100-1397547969_thumb.jpg

To jest zawór, używasz go gdy zmieniasz sposób regulacji pozycyjna-siłowa.

jeśli ktoś wywalił całą hydraulike mtz 82 i wstawił jakąś bardziej ludzką to prosze o informacje jak to zrobić i jak sie sprawuje

Co Ci nie pasuje w tej hydraulice? Jeśli działa poprawnie, to nie ma co wywalać, chyba, że nie, no to zostawiasz tylko rozdzielacz i siłownik, dobrze jeszcze zostawić wzmacniacz, bo można sobie nim zabezpieczyć maszynę przed opadnięciem:)

Wszystko jest poza tym opisane w instrukcji, bardzo szczegółowo.

 

Kolego Luuk:

To jest właśnie to, że w niektórych MTZach jak się ustawi dźwignię regulatora siłowego w niewłaściwej pozycji, to gniazda nie działają. Powinna być lekko do tyłu.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Moge porobic skany, bo nie zauwazylem w sieci dobrej instrukcji. Tylko to troche potrwa. Prosilbym na PW o namiary na dobry serwer do wrzucenia takiej instrukcji.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Robię mały remoncik, zakładać to spowrotem, czy schować do szafy?

post-10681-0-61242000-1398088124_thumb.jpg

 

Ja go odłączyłem, bo ktoś wstawił rozdzielacz, który do niego nie pasował (kanał powrotny), a u poprzedniego właściciela ciągnik chodził w transporcie i nikt hydrauliki nie używał.

Nawet nie wiem czy sprawny jest.

Cały czas jeździliśmy na samym rozdzielaczu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może wskazać przyłącze przy rozdzielaczu z którego należy zrobić powrót oleju do zbiornika? Bo zobaczyłem że nigdzie takowego nie posiadam a regulator jest usunięty. Czy gotował się olej - nie wydaje mi się żeby coś takiego miało miejsce ale warto założyć przy okazji małego remontu hydrauliki. Sprawa druga to wymiana uszczelnienia w siłowniku czy warto oddać do jakiegoś konkretnego zakładu czy robić samemu? Wymieniałem kilka razy w T25 i jakoś to chodziło.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioo117    1

Luki podaj maila to ci pokaże gdzie jest ten przelew (nie mogę wstawić zdjęcia). Ja właśnie skończyłem przerabiać hydraulikę jakieś 3 dni temu, olej nie gotuje się, pomocną dłoń podał Seweryn i Mani. Ja bym tego siłownika nie oddawał tylko sam robił-szkoda kasy wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Jeśli oleju Ci nie gotował to prawdopodobnie masz rozdzielacz wymieniony na taki który nie potrzebuje regulatora do współdziałania i nie ma co robić przelewu.

Otworek z którego robi się przelew znajduje się po prawej stronie rozdzielacza patrząc z fotele kierowcy, pod dwoma większymi otworami do podłączania rurek od wyjść hydraulicznych.

Siłownik można spokojnie samemu zrobić bo każdą część da się dokupić. Jak nie ma wżerów na cylindrze ani na tłoczysku to wymień tylko uszczelnienia i będzie dobrze a jak są wżery to wymień cały element. W sklepie kupisz bez problemu cylinder czy tłoczysko.

 

Tu zaznaczyłem otworek do ewentualnego przelewu. Ale jak odkręcisz korek i pod nim będą dwa otworki, jeden na wprost a drugi pod skosem to przelewu robić nie musisz. Jak będzie tylko jeden otworek to wtedy trzeba zrobić przelew.post-34912-0-94215700-1398456515_thumb.jpg

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioo117    1

to co jest zaznaczone to trzeba połączyć. Ten regulator czy jak tam to się zwie też wywaliłem.

post-59819-0-20102600-1398457269_thumb.jpg

Edytowano przez marioo117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czaję. Rozdzielacz mam wymieniony na nowy właśnie taki niebieski także może i nie będę musiał nic robić. Szczerze to jeszcze nie słyszałem żeby się ktoś na forum pozytywnie wypowiadał o regulatorze siłowym. Ale znam osobiście gościa który mnie namawiał do montażu twierdząc że rewelacja. A jak mu powiedziałem jakie są opinie to twierdził że tak mówią tylko Ci u których nie działa prawidłowo i nie potrafią go zrobić. Ja nie mam i nie narzekam.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioo117    1

U mnie okazało się, że działał ale czy prawidłowo? tego to chyba nikt nie wie:), okazało się, że regulacja rękojeści jest około 1cm a u mnie były jeszcze luzy jakieś 4cm to w takim przypadku na pewno nie działało, no i druga sprawa sprzęt zostawiony w pozycji u góry opadał po 30min, teraz trzyma jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj