Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

333 odpowiedzi na ten temat

#281 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 09:55

Hydraulika w MTZ

Witam. chce wywalić ten regulator pod siedzeniem bo cieknie z niego. Po jego odkręceniu zostaje 5 wyjść i teraz mam takie pytanie. Gdzie podłączyć węże do siłownika a które zaślepić ? https://zapodaj.net/...c5d0f7.jpg.html

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam MTZ 82TS - Opony - 95 %

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 43000.00 PLN
  • Dzisiaj, 17:59

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 20:08
  •  

#282 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 wrzesień 2016 - 12:52

Hydraulika w MTZ

człowieku tyle zdjęć narobiłem weź przewiń kilka stron i poczytaj tam wszystko jest napisane też się z tym głowiłem, lepiej załóż sobie osobny rozdzielacz na podnośnik, i weź o przepływie 80l/min bo ruski ma pompę wydajną i mi się olej grzał 

http://www.agrofoto....a-mtz-82/page-6

#283 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 październik 2016 - 16:13

Hydraulika w MTZ

Mam problem z moim mtz 1025.Została założona nowa pompa i rozdzielacz.Na wyjściu na manometrze ma 200 atmosfer.Unosi także bardzo dobrze.Lecz mam problem z pługiem obrotowym.Gdy olej jest zimny nie obróci pługa.Gdy olej się rozgrzeje wszystko działa bezproblemowo.To samo jest jak podepnę jakikolwiek zewnętrzny siłownik.Co to może być?

#284 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 październik 2016 - 20:00

Hydraulika w MTZ Jaki masz w nim olej ?
jesli pomoglem kliknij fajne

#285 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 październik 2016 - 20:43

Hydraulika w MTZ

Olej jest hydrauliczny ale przed wymianą pompy i rozdzielacza na tym oleju wszystko działało.

#286 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 02 październik 2016 - 08:48

Hydraulika w MTZ

Czyściłeś filtr ? Bo maszyny na podnośniku będą opadać, a z siłownikami może być problem, jak zapchany.

#287 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 październik 2016 - 15:44

Hydraulika w MTZ

Przy wymianie pompy był także wymieniony filtr.Zauważyłem jeszcze coś takiego że na zimnym oleju obróci pług gdy ustawię jak najmniejsze obroty silnika tak że prawie gaśnie.Czyli jakby pompa dawała za duże ciśnienie, lub zawór jakiś puszczał olej  a jak się zagrzeje to olej jest rzadszy i mniejsze ciśnienie wtedy jest.Może coś z zaworem przelewowym?Lub zmniejszyć ciśnienie na 150 atmosfer?

#288 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 321 postów

Napisany 02 październik 2016 - 18:55

Hydraulika w MTZ Te ciągniki nie mają czasem filtra na powrocie z pompy? Wtedy masz przyczynę wzrostu ciśnienia

Edytowany przez MF675ursus, 02 październik 2016 - 18:56.

#289 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8011 postów

Napisany 04 październik 2016 - 17:55

Hydraulika w MTZ

Dokładnie. Na powrocie masz ciśnienie bo filtr oleju stawia duży opór. Sprawdź filtr oleju, spróbuj z ciekawości bez niego.

Pomijając fakt że nie wiemy jak masz obracany pług...

KPK Kumurun Team

#290 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 20:12

Hydraulika w MTZ

Ma ktoś może siłownik 125 założony albo możliwość pomiaru grubości tłoczyska? interesowałby mnie ten wymiar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8011 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 22:55

Hydraulika w MTZ

Siłownik 100, 110 i 115 mm ma takie samo tłoczysko 40 mm. W tym ze 125 wygląda na takie samo poza średnica gwintu na tłok.  Popytaj o uszczelnienia tłoczyska to będziesz wiedział średnicę.

KPK Kumurun Team

#292 Share verygood

verygood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 17:55

Hydraulika w MTZ

Witam. Mam pytanie do użytkowników pronara 82sa 2004 r podnośnik na dwóch siłownikach po miedzy nimi rozdzielacz. Kiedy rozgrzeję olej hydrauliczny to nie mogę opuścić żadnej maszyny na podnośniku jedynie jak uderzę w wystający bolec z rozdzielacz. Rozdzielacze wymieniłem już trzy w tym roku po wymianie było ok ale muszę poszukać innej przyczyny ponieważ nie stać mnie na wymianę rozdzielacza co 4 miesiące 

Być może ma któryś z użytkowników forum namiary na dobrego mechanika do MTZ z okolic Poznania 

#293 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 17:59

Hydraulika w MTZ

Za wysokie ciśnienie w hydraulice ? Manometr w dłoń i zmierzyć, na ile jest ustawiony zawór przelewowy i bezpieczeństwa.

#294 Share verygood

verygood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 18:11

Hydraulika w MTZ

a gdzie znajdę te zawory powiem uczciwie ze kompletnie się nie znam na mechanice ale już mam dość wydawania pieniędzy na mechaników gdzie po 4 miesiącach jest z powrotem ten sam problem 

Ogólnie hydraulika działa dobrze tylko jak się rozgrzeję olej to nie chce opuścić maszyny 

#295 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 18:18

Hydraulika w MTZ

Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj problemem jest zbyt wysokie ciśnienie ustawione na zaworze bezpieczeństwa, dłuższy czas rozdzielacz działa OK a podnośnik "ma parę" = user zadowolony, niestety, nie ma nic za darmo i po krótkim czasie zaczyna szwankować opuszczanie. Nagminnie dzieje się to w Ursusach ciężkiej serii, gdzie ludzie chcą dźwigać obrotowe czwórki i kupują "wzmacniane" zawory bezpieczeństwa. Radość trwa krótko, szybko kończy się właśnie zacinaniem w pozycji "podniesiony" i nie chce opadać.

Spotkałem się z zacinaniem w klasycznym rozdzielaczu, monobloku nie znam, niech się wypowie ktoś, kto ma.

#296 Share verygood

verygood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 18:27

Hydraulika w MTZ

Powiem szczerze że mój pronarek trochę dźwiga ale nic nie robiłem z podnośnikiem. Dziękuję za pomoc być może uda mi się rozwiązać problem 

#297 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 16:29

Hydraulika w MTZ

Dokładnie. Na powrocie masz ciśnienie bo filtr oleju stawia duży opór. Sprawdź filtr oleju, spróbuj z ciekawości bez niego.

Pomijając fakt że nie wiemy jak masz obracany pług...

ja mam tez problem z zamulonym opadaniem przyczep az ostatnio na skupie wogole nie umialem opuscic drugiej przyczepy (wczesniej pomagalo zgaszenie traktora/wylacznenie pompy) wiec sprobowalem bez filtra, nic to nie dalo, zamienilem sekcje z podnosnikiem (podnosnik dziala ok) i nic, wiec zadzwonilem do agricoli i mi gosci na serwisie powiedzial ze powinienym miec do wywrotu przyczep rozdzielacz z nurnikiem, badz zrobiony bajpas, a wiec chyba bede robil 2 bajpasy na zaworach trojdroznych. zastanawiam sie wtylko czy jesli podlacze przed filtr czy to cos pomoze czy odrazu walic z tym od dolu zbiornika oleju..

#298 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 321 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 16:59

Hydraulika w MTZ A końcówki hydrauliki między ciągnikiem a przyczepą masz skręcane, czy wciskane, tzw euro?

#299 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8011 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 17:47

Hydraulika w MTZ

A tam z nurnikiem z pozycja pływającą. Taka posiada oryginalny rozdzielacz w ciągniku. Możesz zrobić bajpas z zaworem kulowym na przewodzie w ciągniku do którego podłączasz przyczepę tylko ciekawi mnie czy to aby na pewno wina oporu w rozdzielaczu? 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 18:12

Hydraulika w MTZ

mam skrecane, ale chyba dzialaja dobrze bo plug obraca normalnie, dziwi mnie to ze podnosnik (ktory jest lekki) na pozycji plywajacej opada a przyczepa nie chce ktoraa chyba wywiera wiekszy nacisk..

Dodaj odpowiedź