Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 18:56

Hydraulika w MTZ

to bym musial czekac ze 3 minuty, wygodniej i szybciej zgasic ciagnik i po opadnieciu odpalic i dalej jechac..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 10:58
  •  

#262 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:18

Hydraulika w MTZ

U mnie też to opadanie przyczepy muli. Filtr oleju robi taki opór.   Najlepszy był by filtr na zasilaniu pompy nie na powrocie albo zrobiś powrót na zaworze trójdrożnym i do opuszczania przyczepy kierować powrót bokiem pomijając filtr oleju. 

Faktem jest że dzieje się to u mnie tylko na pyrtkowatej D-35. W cięższych przyczepach problemu nie ma.

KPK Kumurun Team

#263 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 czerwiec 2016 - 16:30

Hydraulika w MTZ

U mnie też to opadanie przyczepy muli. Filtr oleju robi taki opór.   Najlepszy był by filtr na zasilaniu pompy nie na powrocie albo zrobiś powrót na zaworze trójdrożnym i do opuszczania przyczepy kierować powrót bokiem pomijając filtr oleju. 

Faktem jest że dzieje się to u mnie tylko na pyrtkowatej D-35. W cięższych przyczepach problemu nie ma.

@sewryn20 mam pytanie do Ciebie na pw , ale jesteś nie dostępny.Proszę o kontakt.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#264 Share artur2017

artur2017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 13:47

Hydraulika w MTZ

witam. mtz82 podnośnik pod ciężarem obciążeniem nie opuszcza (bez obciążenia opuszcza)?

#265 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 13:41

Hydraulika w MTZ

A masz rozdzielacz pod siedzeniem ? Pewnie jakiś zaworek się przycina. Próbowałeś szybko przewajchować przy kierownicy podnoszenie - opuszczanie ? 

#266 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 08 lipiec 2016 - 07:44

Hydraulika w MTZ mani51 jak jest zamykany zawór przelewowy w rozdzielaczu za pomocą tej rurki idącej od regulatora silowego. czy jest jakiś zawór oprócz tego przelewowego w rozdzielaczu?

"KPK Kumurun Team"

#267 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 08 lipiec 2016 - 21:08

Hydraulika w MTZ

Otwór do którego jest podłączona cienka rurka w rozdzielaczu to przedłużenie wewnętrznego kanału który przebiega przez otwory suwaków. Jeśli jakiś suwak w rozdzielaczu zmieni położenie z pozycji neutralnej na podnoszenie lub opuszczanie to zastawia ten kanalik i wzrasta ciśnienie pod grzybkiem zaworu przelewowego co powoduje jego zamknięcie. Wykorzystując ten kanalik można zamykać zawór przelewowy zamykając przepływ oleju w tej cienkiej rurce i to właśnie robi regulator pod siedzeniem jak chcemy podnosić czy dociążać. Jak jest dźwignia regulatora w położeniu neutralnym to olej swobodnie przepływa przez cienką rurkę a jak ruszymy dźwignią to zamykamy odpływ oleju i dzieje się to samo co po ruszeniu suwaka w rozdzielaczu czyli zamknięcie zaworu przelewowego.

#268 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 13:23

Hydraulika w MTZ

Znalazłem zawór przelewowy na końcu cienkiej rurki w rozdzielaczu pod kierownicą. Zawór ma w środku kulkę i dwie sprężyny wygląda na dobry. Zawór bezpieczeństwa jest nowy na 160 bar ustawiony poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego mam 70 bar na instalacji na 800 obr ( na wyjsciu hydraulicznym ) do 110bar na 2000obr,  a jak prze gazuje traktor na którejkolwiek sekcji pod kierownicą w pozycji pracy to już jest 160bar na małych obrotach i na dużych cały czas, aż do gaszenia silnika. Czy to zawór przelewowy szwankuje?

Czy regulator pod siedzeniem ten z 3 otworami przepuszcza olej i ciśnienie wężem od powrotu jak jest w pozycji neutralnej? Czy jak mi przepuszcza to mam zamontować zawór odcinający na cienkiej rurce idącej od niego do rozdzielacza lub na powrocie.

Pompa siedzi nowa od zeszłego roku. U mnie jest trójnik na pompie i zasila się z niego rozdzielacz przy kierownicy i regulator pod siedzeniem. Potem z regulatora idzie cienka rurka do zaworu przelewowego w rozdzielaczu.

Czy jest to może wina uszkodzonej jakiejś sekcji na rozdzielaczu pod kierownicą i ucieka mi tam ciśnienie?

Czy to może ten zawór przelewowy z kulką coś źle trzyma?

Filtr hydrauliki też czysty na wiosnę był nowy.

Zawór przelewowy 20160730_122746.jpg 20160730_122807.jpg 20160730_163007.jpg

Pompa i cienka rurka od regulatora 20160730_163101.jpg

Edytowany przez Biebrzak, 30 lipiec 2016 - 21:41.

"KPK Kumurun Team"

#269 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 06:41

Hydraulika w MTZ

Ten zawór którego zdjęcie wstawiłeś to nie jest zawór przelewowy, bardziej mi to wygląda na jakiś zawór zwrotny ale pierwszy raz go widzę. Ty masz jakiś inny ten rozdzielacz pod kierownicą chyba.

Regulator pod kierownicą nie powinien puszczać oleju na powrót w pozycji neutralnej, jedynie tyle ile dopływa do niego tą cienką rurką z rozdzielacza. 

Porób jeszcze jakieś zdjęcia rozdzielacza to spróbujemy poszukać tego zaworu przelewowego. Powinien być tam gdzie zawór bezpieczeństwa tylko od dołu pod dekielkiem na dwie śruby ewentualnie pod takim większym korkiem na imbus.

#270 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 11:27

Hydraulika w MTZ

Rozdzielacz mam taki jak tu  http://allegro.pl/ro...08.html#thumb/1

Jest to RP-70-1221.1C.

Ciągnik z 2011 roku.

Ten zawór kupiłem nowy siedzi po lewej stronie od dołu pod tym wężem gumowym od powrotu, jest on regulowany śrubką, na nim ustawiłem 160 bar max ciśnienie  http://allegro.pl/ag...6363368232.html

Ten zawór siedzi po prawej stronie od góry do niego wkręcona jest cienka rurka z regulatora pod siedzeniem, w nim jest tylko kulka nic się nie reguluje http://allegro.pl/mt...6312934900.html

Myślę że któryś z tych zaworów się przycina albo szwankuje regulator pod siedzeniem. Jak prze gazuje na sekcji w pozycji pracy albo po prostu podnoszę turem przód i gazu dam 1900 obr to tez zaskoczy i działa  wszystko na 160 bar i rozdzielacz i regulator od podnośnika na małym gazie i dużym tak samo, po zgaszeniu znowu nie ma ciśnienia.

Zaworu na dwie śruby z dekielkiem u mnie nie ma to nowy typ jakiś.

Prze gazowanie na podnośniku nie daje efektu stałego ciśnienia, tylko rozdzielacz.

Jak by pompa słabowała to wtedy by nie działało po prze gazowaniu.

Zdjęcia chyba się obróciły dźwigienki są u góry.

Załączone miniaturki

• 20160731_080753.jpg
  • 20160731_080815.jpg

Edytowany przez Biebrzak, 31 lipiec 2016 - 11:33.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 12:47

Hydraulika w MTZ

Objawy wskazują na duży ubytek oleju w układzie, który kompensuje dopiero duży wydatek pompy. Czyli krótko mówiąc, masz gdzieś nieszczelność. Któraś z sekcji się nie domyka albo nie domyka się jakiś zawór zwrotny. Ten co masz z kulką - zobacz, czy gniazdo nie jest wybite. Ja bym też posprawdzał dźwigienki do regulatora po siedzeniem, czy coś tam nie wpadło, nie spadło lub któraś nie spadła. To tak najprościej sprawdzić. Podnośnikiem steruje się dźwignią przy siedzeniu, a problem ustępuje jak użyjesz rozdzielacza przy kierownicy do wysterowania tura, więc tu bym szukał problemu.

#272 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 05:21

Hydraulika w MTZ

Ja pierwszy raz taki rozdzielacz widzę więc już nie pomogę. 

#273 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:18

Hydraulika w MTZ

http://allegro.pl/po...5424054343.html czym sie rozni taka pompa od takiej http://allegro.pl/po...422688893.html? chodzi mi o te widoczne sruby u jednej a nie o wydajnosc :P

#274 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 23 sierpień 2016 - 05:55

Hydraulika w MTZ

Kolego Biebrzak, czy problem rozwiązany? Najprostszym sposobem na sprawdzenie zaworów jest wymuszenie pracy pompy. Trzeba zablokować powrót z regulatora pod siedzeniem.  Albo cienką rurkę.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#275 Share himen

himen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:48

Hydraulika w MTZ

Witam!!!

Panowie taki mały problem przy mtz82 chodzi o to że przestał podnosić tura a tylny tuz po mału podnosi bez obciążenia ale wystarczy delikatnie obciążyć ok. 100kg. i już nie podniesie tak jak by pompa podawała minimalne ciśnienie.

Tur jest podłączony pod oryginalny rozdzielacz pod boczne wyjścia hydrauliczne, regulator siłowy pod siedzeniem jest.

Jak pracowałem turem to siłownik od sterowania łyżką (mam na 1 siłownik)  zaczął opuszczać samoczynnie łyżkę pod obciążeniem ziemią.

Po około godziny pracy łyżka sama opadła wysypała ziemię i przestał podnosić tura i łyżkę tylko tuz bez obciążenia  jakoś tam podnosi tak jak by pompa hydrauliczna siadała.

Filtr hydrauliki był wymieniony w styczniu, olej jest.

Może coś się dostało do zaworu przelewowego.

Ciśnienie jakiś czas temu sprawdzałem na tylnym wyjściu było 140 także w miarę a teraz praktycznie 0.

Jak by ktoś mógł zapodać zdjęcie tego zaworu przelewowego gdzie on dokładnie jest i jak się go wyjmuje to bym był bardzo wdzięczny.

Paweł

#276 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 28 sierpień 2016 - 14:43

Hydraulika w MTZ

Pompa się rozleciała jak nie masz ciśnienia bo co tam może być innego nawet jak zapchał się jakiś zawór to najpredzej z kół zebatych z pompy

#277 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 15:03

Hydraulika w MTZ

Bardziej prozaiczne jest zacięcie zaworu przelewowego. 15 minut roboty pod kierownicą.

#278 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 21:42

Hydraulika w MTZ

Dekiel do zaworu przelewowego jest na dole rozdzielacza ruska, ma kształt cytryny przykręcony 2 śrubami M10.  Nr 43

https://www.google.p...SAouroTkBTXmdM:

@Jonkszi olej w rusłanie filtrowany jest na powrocie, podczas eksploatacji tura czasami podczepia się osprzęt aktywny, wtedy ewentualne zanieczyszczenia z szybko złączy muszą przejść przez rozdzielacz ciągnika. Dalej chyba jasne, że to one generalnie są odpowiedzialne za blokowanie się zaworu przelewowego.!

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#279 Share himen

himen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 18:33

Hydraulika w MTZ Panowie dzieki za podpowiedzi okazało sie że zawor przelewowy musiał sie przyciac. Wyczyściłem chociaż syfu zbytnio nie było złozyłem i hydraulika zaczeła żyć. Nawet ciśnienie jakby wyższe mam teraz 150 a bylo 140. Oczywiście zawor przeleciałem też drobnym papierem ściernym grzybek miał delikatny rant. Teraz jest ok. Dzieki za podpowiedzi.

Paweł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 31 sierpień 2016 - 19:08

Hydraulika w MTZ

Dekiel do zaworu przelewowego jest na dole rozdzielacza ruska, ma kształt cytryny przykręcony 2 śrubami M10.  Nr 43

https://www.google.p...SAouroTkBTXmdM:

@Jonkszi olej w rusłanie filtrowany jest na powrocie, podczas eksploatacji tura czasami podczepia się osprzęt aktywny, wtedy ewentualne zanieczyszczenia z szybko złączy muszą przejść przez rozdzielacz ciągnika. Dalej chyba jasne, że to one generalnie są odpowiedzialne za blokowanie się zaworu przelewowego.!

Nie wiem nie studiowałem hydrauliki w ruskim 5 lat bez roboty chodziła. A teraz przerobiłem na full ehr i jestem zadowolony nie muszę się nawajchować.

Dodaj odpowiedź