Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#241 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 01 maj 2016 - 18:13

Hydraulika w MTZ

Pod deską rozdzielcza w rozdzielaczu trzysekcyjnym. Nie przesadzaj z ciśnieniem. Przy 200 barach podniesie więcej niż jest wstanie ujechać.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 21:40
  •  

#242 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 maj 2016 - 19:11

Hydraulika w MTZ Jak to tam wygląda? Pokrętło czy co? Śruba jakąś czy coś? Muszę podkręcić bo przy turze 700kg nie chce mi podnieść.
Wrzuć zdjęcie i zaznacz gdzie ten zawór jeśli możesz i ile trzeba przekręcić żeby zwiększyć ciśnienie.

#243 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 maj 2016 - 06:01

Hydraulika w MTZ

To nic nie kręć tylko zmierz ciśnienie na wyjściach hydraulicznych. Zakładam że siada pompa lub jest jakiś przeciek wewnątrz hydrauliki. Podkręcanie zaworu nic nie pomoże.

Ale jeśli już chcesz to zdejmij lewy boczek pod deską rozdzielczą w górnej części rozdzielacza z jego lewej strony jest kołpak na klucz cos koło nie wiem..... 22 czy 24 a pod nim regulacja.

KPK Kumurun Team

#244 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:09

Hydraulika w MTZ

zmienilem rozdzielacz na 2 sekcyjny z 2 sekcjami plywajacymi z allegro, problem w tym ze jak kipuje przyczepe i daje na poz. plywajaca zeby opadla to nie chce opasc, dopiero jak zgasze silnik to opadnie, ramiona tuza na drugiej sekcji opadaja pod swoim ciezarem, jakies rady co sie dzieje?

#245 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:31

Hydraulika w MTZ

Filtr oleju zasrany.  Olej ma ciężko się przebić przez niego.

KPK Kumurun Team

#246 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 maj 2016 - 06:42

Hydraulika w MTZ

no a ramiona maja sile opadac pod swoim ciezarem? przeciez ten olej tez idzie na filtr..

#247 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 07 maj 2016 - 06:51

Hydraulika w MTZ

A może jednak coś skopałeś w instalacji, skoro podnośnik opada, a przyczepa nie ? Podłączyłeś ten 2 sekcyjny zamiast fabrycznego rozdzielacza, czy do fabrycznego rozdzielacza ? Bo w tym drugim przypadku problem pozostał. A jeśli fabryczny rozdzielacz padł, to i tak warto zajrzeć do filtra, bo wszystkie opiłki z padniętego rozdzielacza siedzą w filtrze. Raz do roku instrukcja zaleca go przejrzeć i wyczyścić w razie potrzeby w ramach normalnej eksploatacji.

#248 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:15

Hydraulika w MTZ

ja mam juz zalozony papierowy, rozdzielacz oryginalny calkowicie wyrzucielem, zalozylem 2 sekcyjny z allegro, jedna sekcja na podnosnik druga na 2 wyjscia z tylu, wiec nie bylo co pomylic przy podlaczeniach

#249 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 07 maj 2016 - 12:00

Hydraulika w MTZ

No tak, w tym przypadku nie ma takiej opcji. Może trywialne, ale powrót z przyczepy może blokować kulka w złączu, jak z jednej strony jest słaba sprężyna, to może przymykać. Tylko dziwne byłoby opadanie przy wyłaczonym silniku. A rozdzielacz na jaki masz przepływ ? Tak już gdybam, bo przy wydatku pompy w MTZ zbyt cienkie przewody, za mały wydatek rozdzielacza i się może to wszystko w pracy nie wyrabiać.  Nie wiem, jak się zachowa twój rozdzielacz, jeśli po stronie zdawczej pojawi mu się ciśnienie.

#250 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 maj 2016 - 14:06

Hydraulika w MTZ

rozdzielacz jest 80l a przewody grubsze niz w oryginale, wszystkie na klucz 27

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 07 maj 2016 - 20:41

Hydraulika w MTZ

Pływanie możesz mieć na drugim wyjściu hydraulicznym. Niby powinno być na dwoch gniazdach ale niewiadomo.

Edytowany przez jonkszi, 07 maj 2016 - 20:46.

#252 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:39

Hydraulika w MTZ

Ja miałem identycznie. Założony trzysekcyjny rozdzielacz 80 litrów i na zimnym oleju przyczepa nie opadnie za skarby świata dopiero po wyłączeniu pompy. Podnośnik działał normalnie. Wymieniłem filtr oleju i po kłopocie.

Wyłącz pompę i zobaczysz czy zacznie opadać. Sprawdź szybkozłącza dla pewności.

KPK Kumurun Team

#253 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 maj 2016 - 08:23

Hydraulika w MTZ

aaa, no to trzeba bylo tak odrazu, dziwna sprawa ze podnosnik dziala dobrze, ale dzieki

#254 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 maj 2016 - 14:19

Hydraulika w MTZ

Witam , posiadam Mtz -a 82 z roku 96 posiada on regulator pod siedzeniem. Może ktos mi wytłumaczyc jak działa w nim hydraulika bo nie rozumiem. Dokładniej mówiąc jak to jest zrobione że z pompy wychodzi rurka i jest trójnik i idzie jeden przewód do regulatora pod siedzeniem i drugi do rozdzielacza 3 sekcyjnego odpowiadającego za wyjścia hydrauliczne. Gdy nie używamy podnośnika i wyjść hydraulicznych to olej przepływa swobodnie sobie ale gdy użyjemy podnośnika to robi się ciśnienie i podnosi ramiona i MOJE PYTANIE JAK PODNOSI? jeżeli olej przepływa dalej sobie swobodnie do rozdzielacza pod kierownicą i spowrotem do zbiornika... No zastanawiam się jak to działa i nie wiem , może ktoś mi to wytłumaczyć??? Z góry dzieki 

#255 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 08 maj 2016 - 20:50

Hydraulika w MTZ

Między regulatorem a rozdzielaczem jest cienka rurka odpowiadająca za zamykanie zaworu przelewowego w rozdzielaczu gdy używa się regulatora.

#256 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 maj 2016 - 07:01

Hydraulika w MTZ

To troche mi to wyjaśniło. Dzieki

#257 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 31 maj 2016 - 11:12

Hydraulika w MTZ

Ja miałem identycznie. Założony trzysekcyjny rozdzielacz 80 litrów i na zimnym oleju przyczepa nie opadnie za skarby świata dopiero po wyłączeniu pompy. Podnośnik działał normalnie. Wymieniłem filtr oleju i po kłopocie.

Wyłącz pompę i zobaczysz czy zacznie opadać. Sprawdź szybkozłącza dla pewności.

wymienilem filtr i nadal bez zmian, zauwazylem ze jak dam na opuszczanie i mtz jest na niskich obrotach to minimalnie opada, ale jesli dodam troche gazu to powoli podnosi, a wajcha dalej na pozycji plywajacej..

#258 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 31 maj 2016 - 12:11

Hydraulika w MTZ

nic innego jak urąbana sekcja w rozdzielaczu jakiś uszczelniacz nawalił i by pasowało jakiś dobry zamiennik wsadzić albo źle jest zestrojony z cięgłem ta sekcja zobacz ile sie wysuwa jak dajesz kiper a ile jej jie wsuwa czy wysuwa jak dajesz na opadanie czasem moze by tak ze bolec czy cos jest wytarte i sekcja nie otwiera sie na tyle ile powinna

#259 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 31 maj 2016 - 18:33

Hydraulika w MTZ

W rozdzielaczu nie ma uszczelnień. 

Spróbuj zamienić sekcje miejscami i sprawdzić wtedy podnośnik i kiper

Edytowany przez slawek80, 31 maj 2016 - 18:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 31 maj 2016 - 19:58

Hydraulika w MTZ

Żadne uszczelnienia to taki patent. Filtr oleju mtz-ta jest na powrocie. Sekcja gdy jest ustawiona w pozycję pływającą ma oba wyjścia na siłownik połączone z powrotem na filtr oleju i dalej do zbiornika. Sam filtr oleju stawia taki opór że powoduje w powrocie wzrost ciśnienia do tego stopnia duży że potrafi podnieść pustą pakę przyczepy. To cała tajemnica. Trzeba o tym pamiętać i tyle. Opuszczać pake na wolnych a potem przełączyć w pozycje stop.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź