Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#221 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:26

Hydraulika w MTZ

Jeśli rozdzielacz tura ma kontynuację ciśnienia to pompe podłącz pierwsze pod niego a z jego kontynuacji rozdzielacz ruski pod deską. i będzie hulać.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 22:02
  •  

#222 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:28

Hydraulika w MTZ No ale wydaje mi się że ten rozdzielacz to ma wydajność 40 l to nie będzie przymulac tego od mtz? Może ktoś po tej nazwie rozdzielacza rozkminic czy on ma kontynuację ciśnienia?

#223 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:32

Hydraulika w MTZ

Teraz nie zamula chociaż pełny przepływ przez niego idzie to dla czego później by miało?

KPK Kumurun Team

#224 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 04:53

Hydraulika w MTZ Teraz mam tak że żeby tur chodził to muszę mieć środkową sekcje w mtz włączyć i rozdzielacz od ruska rzezi.

#225 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 21 marzec 2016 - 09:55

Hydraulika w MTZ

Był tu jeden kolega co założył rozdzielacz 40l przed ruskim i z tego co pamiętam to pisał że trochę za bardzo dławi. Trzeba by poszukać tego postu i napisać do niego jak to po czasie wygląda.

#226 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 12:26

Hydraulika w MTZ Albo założyć ten zawór trojdrozny w kabinie i przełączać na rozdzielacz tura lub ciągnika. Wajche dać z boku żeby dobry dostęp był i tyle.

#227 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 14:14

Hydraulika w MTZ

W sumie nie najgłupsze rozwiązanie. 

#228 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 15:18

Hydraulika w MTZ To bym musiał kupić tą przystawkę od tej większej pompy żeby wkręcić wąż. a jaki rozmiar węży i tego zaworu dać? Patrzyłem to na tym rozdzielaczu jest niby wyjście zaslepione o oznaczeniu T, gdzieś wyczytałem że to kontynuacja ciśnienia. Ale znów problem z przepustowości? A ta tak zwana tuleja ciśnieniowa do łączenia rozdzielacz co ona ma w sobie? Zwykłym wężem nie można by tego połączyć?

#229 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 15:22

Hydraulika w MTZ t czyli tank tj zbiornik tzn powrot

#230 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 17:01

Hydraulika w MTZ Pomyliłem się, miałem na myśli N bo T1 mam wąż do zbiornika jako powrót. A jak wygląda sprawa przepływu oleju jeśli miał bym połączone te rozdzielacze szeregowo? zasilanie do pierwszego, kontynuacja N do tego drugiego (od mtz) to powrót musi być też z pierwszego do zbiornika? Jak wygląda przepływ oleju wtedy gdy nie używam 1 rozdzielacza tylko drugiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:05

Hydraulika w MTZ

Bez tej tulejki oba wyjścia możesz wykorzystać jako powrót do zbiornika a jak wkręcisz tulejkę to rozdzielasz jedno wyjście od drugiego. Wtedy z wyjścia T wypływa olej tylko ten który cofa się z siłowników a jak nie korzystasz z rozdzielacza to cały olej przez niego przepływa i wyjściem N idzie na następny rozdzielacz. Bez tej tulejki olej uciekałby do zbiornika.

Tak więc z obu rozdzielaczy musi być powrót do zbiornika tylko jak nie będziesz korzystał z pierwszego ani drugiego cały olej pójdzie przelewem drugiego.

#232 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:38

Hydraulika w MTZ Dzięki kolego za wytłumaczenie. Oto chodzi w tym forum żeby podpowiadac i innych edukować. Teraz tylko jestem ciekaw jak by to chodziło jak by ten od tura o przepływie 40l dać pierwszego?

#233 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 21:27

Hydraulika w MTZ

http://www.agrofoto..../42975-dawid3p/ odezwij się do tego użytkownika bo on ma rozdzielacz 40l założony przed tym od MTZta. 

#234 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 11:33

Hydraulika w MTZ Jednak dam ten zawór trojdrozny tylko teraz pytanie o jakim rozmiarze przyłącza 3/4cala czy 1/2? tak żeby nie mulilo przepływu jak będzie zawór w pozycji przepływ z pompy do rozdzielacza mtz.

#235 Share case844

case844

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:38

Hydraulika w MTZ witam mam problem z podnosnikiem jak dźwignię obok siedzenia dam na podnoszenie to ciegna się podniesą do końca a regulator chce jeszcze donosic

#236 Share case844

case844

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:05

Hydraulika w MTZ podnosić

#237 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 09:52

Hydraulika w MTZ

Może masz załączoną regulację pozycyjną i do tego źle wyregulowane cięgno od niej.

#238 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2016 - 12:49

Hydraulika w MTZ mani51

Nie wiem co to ta tuleja ciśnieniowa i po H*j to, ja mam zwykły rozdzielacz bez kontynuacji ciśnienia tylko zwykły i koniec,  i albo powrót podłączasz do zbiornika albo na kolejny rozdzielacz, i tyle nie ma co filozofować za dużo, ja mam jednyny błąd taki że powinien być 80l/min zamiast 40l/min bo mi się olej trochę grzeje

w ciapku jest tak ze najpierw rozdzielacz jest ten od podnosnika a następnie od tura na tej zasadzie, i tur chodzi normalnie, także na pewno rozdzielacz tura jako drugi będzie chodził normalnie, jeżeli ten pierwszy rozdzielacz będzie odpowiedniej przepustowości, 

ale olej mi się nie grzeje jakoś mocno także tak zostanie jak zrobiłem, rusek suchutki jak JD a to się wydawała taka prowizorka wspawywanie nypli migomatem na rurki a teraz ciśnienie mam 300 bar i podnoszę cuda, aczkolwiek wiem że coś prędzej czy później je*nie albo siłownik wyrwany będzie albo coś, 

naprawdę najprościej będzie założyć pierwszy rozdzielacz na tuza, a tego ruskiego zostawić jak go te ruskie połączyli, tylko daj 80l/min koniecznie i nie pchać się w koszty bo nie ma sensu

i jeszcze do tego nie mam zaworu dławiącego, jak opuszczam to bardzo delikatnie pcham dźwignie i dzięki temu pomału opada,  w ciapku w turze mam ten zawór kręcony dławiący ale i tak mam rozkręcony na max i mi opuszcza za wolno przy ładowaniu gnoju, bez dławików a jak coś się robi turem przy przewożeniu worków czy maszyn to przepływ hamujesz dźwignią opuszczania 

#239 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 20:10

Hydraulika w MTZ

Są rozdzielacze gdzie nie trzeba tulei ciśnieniowej stosować i pewnie Ty masz taki.

Zawór dławiący regulowany przydaje się bo nie musisz za każdym razem uważać przy opuszczaniu tylko bez zastanowienia dźwignia w dół i opada jak sobie ustawisz. Możliwe że masz za mały ten zawór i dlatego dławi Ci za bardzo nawet rozkręcony. Ja mam do MTZ ta założony i do brony z siewnikiem muszę przydławić a do pozostałych maszyn rozkręcam i jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 maj 2016 - 17:38

Hydraulika w MTZ się reguluje ciśnienie w układzie hydraulicznym, chodzi mi o to żeby podkręcić zawór żeby podnośnik mógł wiecie podnieść. Gdzie ten zawór jest i jak się go reguluje. Dodam że regulator siłowy ten kolo siedzenia mam wywalony.

Dodaj odpowiedź