Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ

301 odpowiedzi na ten temat

#201 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:57

Hydraulika w MTZ

Panowie ,,, mam mtz 95 rok ,,, jakies 4 lata temu ojciec zakladal tura i wymienil pompe rozdzielacz i regulator ,,, teraz ja uzytkuje mte-zu i mam taki problem ze (nie wiem jak to bylo po wymianie  czesci ) tylny tuz reaguje z opoznieniem i bardzo wolno podnosi ramiona zarowmo na wolnych jaki i na wysokich obrotach .. nie dziala tez funkcja dociazania ,,,,,, steruje sie go dzwignia przu siedzeniu ,,, mimo ze bardzo wolno podnosi to jest wstanie podniesc 3 merowy agregat talerzowy 1100 kg czy agregat uprawowo-siewny 1200 kg .. wieszaki mam poprzekladane na ostatnie otwory a silownik c-100 .. wnerwia mnie to wolne podnoszenie nawet same ramiona tak wolno reaguja ,,,, co moze byc powodem ,, dodam ze tur jest podpiety pod wszystkie 3 sekcie rozdzielacza pod siedzeniem i z nim nie ma problemow jest szybki i podnosi 1500gk na srednim gazie ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ Dzisiaj, 13:47
  •  

#202 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:31

Hydraulika w MTZ

Ciężko cokolwiek powiedzieć , jeśli się nie widzi jak jest zrobione po zmianie. Może jest jakiś zawór dławiący , albo dzielnik strumienia wpięty , ale to tylko gdybanie.

Aha i sterując regulatorem w mtz tuz podnosi wolniej niż sterując rozdzielaczem głównym .

#203 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:13

Hydraulika w MTZ

Rozdzielacz  glowny pod kierownica jest wykorzystywany do tura bo tur jest 3 - sekcyjny ..i go nie uzywam do tylnego tuza ... jak mi jest potrzebne wyjscie np .. do hydropaku to wypinam z tylu traktora przewody od tura i tam wpinam hydropak czy kiper przyczepy .... hydropak na wolnych obrotach to wyrywa do gory jak glupi ... problem jest jedynie z tym regolatorem silowym ,,, 

#204 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 luty 2016 - 07:20

Hydraulika w MTZ

Sterując regulatorem nigdy nie będzie zawrotnej prędkości podnoszenia tuz. Spróbuj wyciągnąć z króćca siłownika dławik ( podkładka z małym otworkiem) powinno pomóc , ale wtedy ciężkie maszyny mogą być za szybko opuszczane.

#205 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:09

Hydraulika w MTZ

O dlawiku nie wiedzialem moze to on miesza szyki .....A co moze byc ze nie mam dociazania ,,, ??

#206 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:36

Hydraulika w MTZ

Regulator nie ma dwustronnego działania , jak to jest w przypadku rozdzielacza głównego .

#207 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 luty 2016 - 08:15

Hydraulika w MTZ

ma siłowe opuszczanie dając wajchę całkiem do przodu.  W nowszych jest ono ograniczone, w starszych można ciągnik podnieść na ramionach siłownika.

U mnie to z jakiegoś powodu nie fungowało. 

Odkręć blachę z wycięciami w których chodzą dźwignie. Wajcha od podnośnika pójdzie dalej do tyłu. Zobaczysz czy będzie poprawa. Jeśli tak to wystarczy podregulować. 

KPK Kumurun Team

#208 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:12

Hydraulika w MTZ

Faktycznie ma być dociążanie tak wynika z piktogramów , ale u mnie też to nigdy nie działało.

Może to tylko pic na wodę z tym dociążaniem , albo muszę regulator rozebrać na czynniki pierwsze i wtedy coś się dowiem , a może u kogoś to działa??

#209 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:00

Hydraulika w MTZ

Jak byl nowy regolator to jakis czas dalo sie podniesc traktor  ramionami do gory ,,,, chyba raczej cos padlo w sirodku regolatora bo w tamtym roku mialem zdieta podloge kabiny i wsadzilem w krzyzak srubokrent wajcha do przodu na max i srubokrentem nic nie szlo wiecej wiec wywnoskowalem ze luzow na dzwigmi nie ma i ze cos uwalone w srodku ...

Dodam jeszcze ze jak wezme wajche  do przodu na opadanie ramin to jak nie stane na ramiona to beda podniesine nawet i caly dzien nie opadna do dolu....ale jak zewieszona jest maszyna to opadaja normalnie ...

#210 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:11

Hydraulika w MTZ

Może masz regulator ustawiony na regulację siłową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share krystianTSZ

krystianTSZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:34

Hydraulika w MTZ

Tak mam dzwignie od wyboru regolaci przestawiona w pzycje silowa ,,, ta pozycja dzila ,, ale regolacja pozycyjna nie dziala bo mam odiete ciegielko i jej nie sprawdzalem czy bu cos miala wplyma na opadanie ramion ,,,

#212 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 luty 2016 - 21:41

Hydraulika w MTZ

To może być problem. Cięgło steruje suwakiem regulatora.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#213 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 01:12

Hydraulika w MTZ Witam, możecie panowie podać link do rozdzielacza 2 sekcje tylko żeby miał takie same funkcje co oryginał. A i jeszcze żeby była kontynuacja ciśnienia do drugiego rozdzielacza bo teraz mam tak że do bocznego wyjścia ma wpiety rozdzielacz tura i żeby działał to muszę środkową wajche od mtz załączyć.

#214 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 14 marzec 2016 - 05:58

Hydraulika w MTZ

Pisząc "oryginał" masz na myśli ten od MTZ-ta, czy od Tura?

Napisz co chcesz zrobić bo może próbujesz za bardzo kombinować :)

Jeśli chodzi o rozdzielacz taki jak przy MTZ tylko na dwie sekcje i do tego kontynuacja ciśnienia to ja się nie spotkałem.

#215 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:05

Hydraulika w MTZ

Prawdopodobnie chodzi mu o rozdzielacz dwu sekcyjny z opcja sekcji pływającej sterowany na linki z dźwignia. Możesz je podłączyć w szereg do czego służy tuleja http://allegro.pl/tu...6025331994.html

#216 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 22:15

Hydraulika w MTZ A co ta tulejka ma za zadanie? Poprostu chodzi mi o to żeby zastąpić rozdzielacz od mtz lub tak podłączyć rozdzielacz od tura żeby w czasie pracy ladowaczem nie pracował rozdzielacz od ciągnika jak jest teraz.

#217 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 07:25

Hydraulika w MTZ

To musisz kupić rozdzielacz 80l do TURa z kontynuacją ciśnienia. i podłączysz go przed rozdzielaczem MTZ. było to już wiele razy tu omawiane. 

#218 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 13:26

Hydraulika w MTZ No a nie dało by się jakoś inaczej? Tur nowy to co mam wywalić od niego rozdzielacz i nowy kupować? To już lepiej bym wolał tego od mtz zmienić na nowy. Jakieś inne rady?

#219 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:45

Hydraulika w MTZ

To kup jakiś trzysekcyjny 80l z sekcjami pływającymi i kontynuacją ciśnienia i załóż go zamiast rozdzielacza MTZta. ale z zatrzaskami nie znajdziesz żeby działały tak samo jak te w oryginalnym rozdzielaczu o współpracy z regulatorem pod siedzeniem też zapomnij, choć to akurat na plus wyjdzie :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:42

Hydraulika w MTZ Ja mam regulator wywalony i bezpośrednio węże idą od rozdzielacza do słownika. To mówisz że takiego jak mtz tz. te same funkcje nie znajdę? Chodzi mi o to żeby chodź ta sekcja co od podnośnika tak działała. Z hydrauliki zbyt mocny nie jestem ale rozumie o co chodzi. Przy turze mam rozdzielacz granit a1a1gv1. Ma ktoś z was podłączony inny rozdzielacz w mtz zamiast tego oryginalne?

Dodaj odpowiedź