Skocz do zawartości

Reklama

zblokowana skrzynia 103.14

zblokowana skrzynia 10314

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
6 odpowiedzi na ten temat

#1 rolnik1414

rolnik1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:29

Witam mam pytanie dotyczace renault 103.14 przed zima zablokowala mi sie skrzynia na pierwszym biegu szosowe terenowe i pelzajace dzialaja rewers rowniez tylko ta jedna wajcha sie zablokowala po tym zajsciu zobaczylem ze jest zbyt malo oleju w skrzyni biegow czy jezeli doleje oleju to sie naprawi prosze o szybka i fachowa pomoc i z gory dziekuje

#2 JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:42

Samo sie nic nie naprawi,a jak sie odlbokuje to sie znów kiedyś zablokuje....

#3 r13rs

r13rs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja mechanika

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:11

napewno brak stanu nie pomógł w odpowiedniej pracy skrzyni, jeśli oleju przez długi czas nie było odpowiedniej ilości to mogło się coś przytrzeć stąd zablokowana dźwignia. radził bym ci jeśli jeśli już ją odblokujesz zmienić olej i filtry skrzyni.

#4 izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2230 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:03

sam na pewno sie nie odblokuje, wybierak przeszedl przez kamien i nie ma takiej opcjii aby wrocic
radze delikatniej obchodzic sie ta dzwignia, jest dluga wiec dziala wieksza sila na wybierak,
Polska B

#5 tadzik79

tadzik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:10

Witam, mam podobny problem więc nie zaczynam nowego tematu. Jak czytam - problem nie został rozwiązany na forum.
Podpowiedzcie mi jak mam ją odblokować.
Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.

#6 Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 13:16

Kolego jeśli stało się to od razu powinieneś ściągnąć dekiel razem z wybierakiem (wodzikami) na 90% tam tkwi problem. Nie patrzyłem u siebie ale może wystarczy odkręcić samą wajchę przy skrzyni i nią poruszać. Przypuszczam że bez drobnej naprawy znowu może się zaciąć ponieważ coś się wyrobiło.
Jeśli nikt nie odpowiedział konkretnie (tym bardziej założyciel tematu - a szkoda :( ) to nie było z tym problemu a nikt swojego nie będzie rozbierał by zobaczyć jak to działa.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#7 izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2230 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:53

kolega otrzymal juz odpowiedz
napisze dla potomnych, wystarczy zdjac dekiel skrzyni, wcisnac srut, ktory blokuje listwe/wodzik i ustwwic wszystko jak bylo wczesniej, prawda ze proste
jesli bedziecie sie delikatnie obchodzic z dzwigniami nie bedzie wiecej tego problemu, przelozenie jest dosc duze i przy uzyciu wiekszej sily kazdy moze miec takie szczescie :D

jescze jedno, po lewej stronie na boku skrzyni sa bezpieczniki, dwie sruby odok siebie na klucz 19 badz 22 jak dobrze pamietam, mozecie odkrecic i probowac "wyjac" bieg

Edytowany przez izydor6280, 09 styczeń 2014 - 10:58.

Polska B

Zobacz także