Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 13 kwiecień 2013 - 22:54

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada Witam. Mam mały problem z pronarem otóż podośnik strasznie wolno opada. Wcześniej miałem problem ponieważ dźwignia podnośnika wogóle nie działała, a przyczyną był sworzeń urwany w korpusie z tyłu ciągnika. Po naprawie podniśnik strasznie wolno opuszcza. Co może być problemem? Czy muszę coś wyregulować? Proszę o szybką i fachową pomoc.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82 SA podnośnik wolno opada Dzisiaj, 19:13
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:09

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada A z obciążeniem też tak jest czy tylko sam ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:15

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada U mnie w 4512 jest to samo, jesli bez obciazenia to bardzo wolno sie opuszcza ;p

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:41

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada A nie ma tam gdzieś drugiej dźwigni od prędkości podnoszenia/opuszczania podnośnika?

#5 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:55

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada Gdy miałem ten problem , to rozbierałem siłowniki czyszcząc ebonitowe prowadnice tłoka -nawłaziło tak syfu i opory były tak duże ,że nawet rozsiewacza nawozu nie chciał opuścić, a przy zimnym oleju to była tragedia

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:46

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada Nie ma nic od opuszczania swobodnego. W ruskim siłownik wspomagania jest dwustronnego działania. Opadając z jednej strony olej wyciska a z drugiej zaciąga. To stawia taki opór. Trzeba go opuszczać na rozdzielaczu siłowo.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:22

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada W tym ciągniku akurat są dwa siłowniki jednostronnego działania. Nie ma się co martwić. U mnie też tak jest. Jak do tego masz w hydraulice olej silnikowy to już całkiem ciężko ma opaść. U mnie o okresie jesień/ zima właściwie jak się nie stanie na ramionach to nie opadnie. Nie ma się co przejmować. :) Pozdrawiam

#8 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 15 kwiecień 2013 - 15:36

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada Przepraszam, żę się nie odzywałem, ale studia w weekendy robią swoje. Otóż chodzi o to, że ciągnik ma na podnośniku obciążenie nie małe łądowacz do bel + bela i opuszczaine jest bardzo ale to bardzo powolne.Wcześniej był problem z tym podnośnikiem ponieważ zerwał się sworzeń w rozdzielaczu z tyłu ciągnika i była podnoszona tzw klapka i pod nią to się znajdowało. Myślę że to wszystko przez brak wyregulowania, ale nie wiem jak się za to zabrać. Dodam jeszcze, że układ hydrauliczny zalany superolem.

#9 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 17:50

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada na monobloku tak jest u mnie jak ktos nie stanie to nie opadnie sam chyba ze olej rozgrzany to wtedy sam odpadnie

#10 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:09

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada To teraz tak jest wcześniej było, że z ładowaczem do bel i belą to podnośnik opadał bez problemu teraz to już naprawde ślimacze tempo. Póki nie ma jeszcze prac w polu chciałbym go jakoś naprawić ale nie wiem za co się wziąć i co może być przyczyną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 5620

5620

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:14

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada ja bym udeżył w taki cyndzelek co jest z tylu u mnie podniusl i nie opuscił taka wlasnie była przyczyna zacioł się, po uderzeniu było wszystko ok.

Dodaj odpowiedź