Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wątpliwosci przy zakupie prasy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:49

Wątpliwosci przy zakupie prasy Witam
Zastanawiam się nad zakupem prasy rolującej i mam pytanie odnośnie pras pasowych.
Mianowicie czy jest prawdą że są sytuacje gdy materiał dostaje się pomiędzy pasy na rolki i tam sie zapycha?
Szczególnie chodzi mi o siano czy krótkie nie będzie się nawijalo na rolki które prowadzą pasy.
Mam okazyjnie możliwość zakupu Hesstona 5640 ale robię dużo siana i to często na łąkach gdzie jest taka krótka szczotka, czy będzie się to zapychać czy to kolejny mit? Szczególnie interesuje mnie ta kwestia właśnie w hesstonie 5640, bo taki mam na oku, proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wątpliwosci przy zakupie prasy Dzisiaj, 08:26
  •  

#2 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:20

Wątpliwosci przy zakupie prasy Hmm, w swojej DF' GP510 nigdy nic nie podeszlo pod pasy i nic sie nie zapchalo, wiec raczej mit ;)
A prasuje tak samo rozne rodzaje traw.

#3 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2013 - 22:28

Wątpliwosci przy zakupie prasy Ja mam NH BR 740 i umnie na krótkiej trawie się tak nie robiło mit bankowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:21

Wątpliwosci przy zakupie prasy ja mam pasówke stałokomorową Gallignani i czasami jak sucha słoma to w dolne pasy troche nałapie słomy. W sianie bardzo rzadko sie zdarza. Ale w słomie to raz na 15-20, a czasem i więcej czyszcze. Czyszczenie zajmuje 1min więc jakoś okropnie uciążliwe to nie jest dla mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:35

Wątpliwosci przy zakupie prasy bo mam doświadczenie tylko z sipma z -230, i tam własnie przy sianie się nabija na rolki przy brzegu pomiędzy pasem ostatnim, a brzegiem komory, może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma hsstona?