Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

153 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 08 luty 2008 - 17:34

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 czy da się do mercatora założyć heder 2,7m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Dzisiaj, 15:35
  •  

#122 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 08 luty 2008 - 19:13

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Raczej da sie. a po co ci zakładać mniejszy?
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#123 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:58

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Kłócicie sie co jest lepsze: Bizon czy Claas.
Powiem wam tak. Nie znacie sytuacji. Gdyby Bizony były użytkowane na zachodzie gwarantuje wam, że pochodziłyby tyle co Claas. Dlaczego eksportówki tak dobrze chodzą???
W Polsce nie dbało się o maszyny. Większosc kombajnów pochodziło z SKRów, gdzie wiadomo jak bylo. W sumie dziwne, że ombajny rodzimej produkcji i tak jeszcze wytrzymują w poslkich rękach :D .

#124 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 luty 2008 - 18:40

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Wlasnie jak ktos dba o bizonka to i ten pochodzi dluzej i mniej awaryjnie jak nie jeden wytluczony sprowadzony claas :D A te sa tylko sprowadzane-ale jak sie trafi malo "zuzyty" i w dobrym stanie to juz jest dobrze.

#125 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 10 luty 2008 - 19:54

czy da się do mercatora założyć heder 2,7m?

W mojej okolicy są wąskie ograniczone gałęziami przejazdy przez las.

#126 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 11 luty 2008 - 22:36

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Cześć koledzy fajne forum, tytuł powinien być wszystko o claasie Mercatorze.
Ja jestem użytkownikiem od kilku lat Mercatora 50 sprzęt był zadbany prosto z Niemiec ale ma wadę i z nią pracuję opis w pytaniu do AgroSmol. Co mogę powiedzieć o nim:
Plusy:
- małe gabaryty, zwrotny, łatwo wjechać i poruszać się po drogach (heder 3m), zwłaszcza przy rzepaku gdy nie można pojechać po polach,
- silnik Perkins ok 80 KM (mocniejszy) był stosowany model słabszy, bardzo oszczędny na godzinę pracy 8-10 l,
- kabina bez niej omijałbym kombajn z daleka
- jedna dźwignia do obsługi hedera, itd
- znikoma awaryjność pod tym względem BIZONA sąsiadów kładzie na łopatki
MINUSY:
- heder 3m idealny do tego modelu, generalnie za mały, problem czasem z prasowaniem prasą kostką,
- bardzo mała wydajność kombajnu, tylko na własny użytek, w rzepaku 4ha to max może uda się 5 ale jak stojący, pogoda itd,
- bez klimy troszkę gorąco ale z wentylatorem idzie wytrzymać raz się spalił masakra,
- części zamienne ogólnie jest dobrze z dostępnością i z cenami ale przy popularnych częściach, gdy padnie coś poważnego (na szczęście jeszcze mnie nie dopadło) koszty koszmarnie wysokie np: jakiś wał
- ceny oryginalnych pasów koszmarnie drogie ale warto 80% pasów mam jeszcze oryginalnych łożysk też (rok prod. 1980)
PODSUMOWANIE:
Z kombajnu jestem zadowolony przede wszystkim z bardzo niskiej awaryjności, i oszczędności w zużyciu paliwa. Przyzwyczaiłem się do wad maszyny i zalet. Co do BIZONA wielki ukłon był nasz naszej konstrukcji mimo wad dobra maszyna kwestia że nie ma dobrych części zamiennych tylko same podróby rzemiosło i to jest dramat dlatego są tak awaryjne. Z claasem jest to samo zamienniki są niezbyt dobre ale nie ma wyjścia. Pasy do Mercatora tylko oryginale, zamienniki szkoda zakładać.

#127 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 luty 2008 - 17:10

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Czy za 30tys trafi się w komisie porządny mercator???najlepiej z kabiną :rolleyes:

#128 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 luty 2008 - 18:17

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 powinieneś. ja za swojego dałem 26tyś. i super maszynka tylko bez kabiny.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#129 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:08

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 MCKYLO -świetna recka :rolleyes: ;)

Jako użytkownik Mercatora 75 miałbym 2 spostrzeżenia odmienne -ale to tylko moje zdanie
-co do zamienników pasów to się z Tobą nie zgadzam.Ja kupuje pasy Roulunds w Gąsce i przez 8 lat nie
miałem z nimi problemów a sporo od orginałów tańsze.
-co do wydajności to prędzej bym określił ją jako średnia a nie mała-to nie jest Mega ani Lexion raczej prędzej mu do
Bizona.Ja określam wydajność nie w ha na godzine tylko w tonach .W rzepaku nie sprawdzałem ale w pszenicy średnio
dziennie wykoszę powiedzmy przez 8 godzin 30-35 ton.Wszystko zależy jaki plon z hektara.

#130 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:40

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Zetmen a można wiedzieć gdzie go kupiłeś?. Możesz polecić jakiś komis???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:45

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Witam!
Kolego Vril Ty masz Mercatora 75 a to całkiem inna kwestia Twój kombajn ma nieporównywalnie większą wydajność niż Mercator 50. Silnik u Ciebie pewnie coś około 120KM 6-cyl, jest sporo dłuższy ma większą powierzchnię sit i dłuższe wytrząsacze. Zgodzę się że ten model nie siada przy Bizonie mój niestety tak i odstaje w wydajności.
Co do tych pasów to różnie się trafia akurat tej marki jaką wspomniałeś są w miarę ok trochę pochodzą. Ja raczej jestem jednak zwolennikiem oryginałów ale Korbanki w cenach przyprawiają o ból głowy szczególnie w sezonie.
Pzdr

#132 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:55

Zetmen a można wiedzieć gdzie go kupiłeś?. Możesz polecić jakiś komis???

Ja to swojego claasa kupiłem za Ostrowio Mazowiecko jak sie nie myle to w ruskołedze.
Pracujo na ponad 70ha.

#133 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:17

Witam!
Kolego Vril Ty masz Mercatora 75 a to całkiem inna kwestia Twój kombajn ma nieporównywalnie większą wydajność niż Mercator 50. Silnik u Ciebie pewnie coś około 120KM 6-cyl, jest sporo dłuższy ma większą powierzchnię sit i dłuższe wytrząsacze. Zgodzę się że ten model nie siada przy Bizonie mój niestety tak i odstaje w wydajności.
Co do tych pasów to różnie się trafia akurat tej marki jaką wspomniałeś są w miarę ok trochę pochodzą. Ja raczej jestem jednak zwolennikiem oryginałów ale Korbanki w cenach przyprawiają o ból głowy szczególnie w sezonie.
Pzdr

Zwracam honor fakt trochę się różnią ale czy aż tak .Co do silnika to się zgadzam ma około 120 km -przez to nie ma ciężko z sieczkarnią.Co do wytrząsaczy
to czy ja wiem czy te 40 50 cm coś daje -moim zdaniem chyba nie .Sita według mnie są tej samej długości tylko ja mam na całej powierzchni te grzebieniowe a w Twoim masz jeszcze na końcu takie krótkie kłosowe.
Mój sąsiad ma takiego jak Ty i ja w koszeniu i wydajności różnicy nie widzę.Jeździ na usługi więc mam porównanie jak i w jakim zbożu kosi (wydajność
zboża z hektara) -raz się wściekł - chyba 120 ha na kosił na ale to było pare ładnych lat temu kiedy można było kosić z miesiąc a nie jak teraz góra 2 tygodnie bo się pogoda kaszani.

Ogólnie reasumując Mercatory Rulez ;) :rolleyes:

#134 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:17

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Mam pytanie do posiadaczy Mercatora 75. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu takowego??

#135 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2008 - 07:55

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Ja swojego sprzedaje -wymieniam na Dominatora 88 :rolleyes:

Zwrócić uwagę trzeba na :
-silnik (praca ,wchodzenie na obroty,ogólny wygląd )
-młocarnia i klepisko -w jakim są stanie
-sprawdź wszelkie koła czy mają nie mają luzów i czy nie są popękane
-sprawdź podsiewacz czy nie ma dziur i w jakim stanie są sita.
-luz na panewkach wytrząsacza -nie może być to luz większy tak żeby pukało

To tak z grubsza.

#136 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 13 luty 2008 - 10:12

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Dzięki Vrill, ile by ten twój Mercator kosztował??

#137 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2008 - 11:24

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Hmm.. musiał bym na pewno dostać z 25 tys bo miał w zeszłym sezonie silnik robiony.

#138 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:56

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Vril, a ma sieczkarnię, jak bym kupował to mógłbyś mi ją odjąć? Po zarobkach bym nie jeździł tylko na swoje potrzeby.

#139 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:16

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Mam rozumieć że mam odjąć i z ceny zjechać ? :rolleyes: A co ja z nią zrobię? jak nie chcesz ciąć to opuszczasz ją zdejmujesz pasek i kosisz bez.
Zresztą jak Jesteś zainteresowany to zapraszam na priva.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:45

Mam rozumieć że mam odjąć i z ceny zjechać ? :rolleyes: A co ja z nią zrobię? jak nie chcesz ciąć to opuszczasz ją zdejmujesz pasek i kosisz bez.
Zresztą jak Jesteś zainteresowany to zapraszam na priva.

a masz gg?