Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

153 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 424 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:10

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Kamyk 514: tak kupisz pasek za 150 zł i powiec ile ci pochodzi??????? od rana do wieczora robiąc?? 2 tygodnie i to wątpie. A w claasie kupisz pasek za 600 zł to ci pochodzi 2 sezony jak nie wiecej!!!!!!!!!!!!!

2 lata temu postrzelał mi potrójny pasek, dałem za niego 1000 zł orginalny i jeszcze do tej pory na nim jezdze!!!!! i nigdy bym nie wymienił mercatora na bizona!!!!!!!!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Lexion 440

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 170000.00 PLN
  • 12 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Dzisiaj, 02:46
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:21

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Jakoś chodzi dłużej chociaż kombajn kosi 30ha u siebie i drugie tyle na zarobkach na początku sezonu kupiliśmy pasek od młockarni potrójny za 150zł to chodził cały sezon i nie pękła ani się nie podzielił. Znajomy ma Classa Dominatora kosa 3.6m kosili na sąsiednim polu urwał im się jakiś pasek kosić zaczęli około godziny 12.00 a skończyli późnym wieczorem.

PS: Używaj opcji Edit

#23 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4519 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:32

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Panowie nie ma sie co kłócić ;) Bizonem się kosi dużo wolniej.A co do awaryjności to nie ma sie co spierać ile kosztują części tylko co ile zdarza się awaria ;)
Jak widze u nas kosi pare bizonów to zawsze im cos nawali.A merkator jeździ i jeździ tak jak i mój cosmos.

#24 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:35

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Mi w ogóle te stare Claasy nie podchodzą do gustu (nowe są super), wyglądają jak by się kupy nie trzymały, takie jakieś dziwne... ;) ;)

Bizon... ;) :D

http://www.agrofoto....image26428.html

http://www.agrofoto....image22115.html

#25 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4519 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:37

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 No to teraz Marcin dowaliłeś. ;) Te claasy może nie są ładniejsze od bizonów ale nie są aż takie paskudne ;) Nie wyglądają tragicznie a awaryjność mają dużo mniejszą niż bizon.

#26 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:40

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Ale bizon ma to coś w sobie, że mimo że czasami da popalić, jest lubiany przez właścicieli (i nie tylko ;) )... ;)

Jak się dba, to i bizon rzadko się psuje...wszystko zależy od właściciela... ;)

#27 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:40

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Zależy jeszcze jak się dba o kombajn ja w tym sezonie wymieniłem tylko cepy bo już nie chciał wymłacać po 22latach najpierw pracował w Kółku Rolniczym więc tam o niego za bardzo nie dbali ja w swoim Bizonie z 85roku wymieniłem dopiero Cepy, Klawisze, pompkę paliwową i kilka pasków.
Wiadomo każdy chwali to co ma ale te nowe bizony to super wyglądają znajomy ma 200ha i kosi Bizonem od 88rokui choć wolniej się kosi to nie chce żadnego innego kombajnu

#28 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 424 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:48

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 masz racje Marcin mają to coś w sobie ze sie psują!!!!!!!!!!!! mój obrabia 40ha u siebie i 80 na zarobku!!!! jak nie wierzysz zapytAJ "TOMMY 66692"

#29 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:51

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Jak tak nalatujesz na Bizona, to powiem Ci jedno, Józek zmienił Claasa na Bizona i nie narzeka...mówi że to dobry sprzęt... ;) ;)

A co, myślisz że bizon nie skosi 80 hektarów...??? ;) :D

#30 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:51

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Ja nie wiem po co w Kombajnie Clasie Merkatorze kosa 3m zakładać silnik sześcio cylindrowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:54

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 u mnie chodzi merkator 70 kosa 3m fakt części nie są tanie ale jak sie cos założy z orginału to już troche to pochodzi ,odnosnie pasków klinowych to widze ile wożą ich bizony w rezerwie powieszone na filtrze powietrza cos wtym musi być

#32 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4519 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:55

Jak tak nalatujesz na Bizona, to powiem Ci jedno, Józek zmienił Claasa na Bizona i nie narzeka...mówi że to dobry sprzęt... ;) ;)

A co, myślisz że bizon nie skosi 80 hektarów...??? ;) :D

Marcin skosi.Ale ile będzie miał awari :D

#33 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 424 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:57

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 w swoim mam kose 4,25 i silnik mercedesa 6V Tak tylko ile on skosi tym bizonem 3 ha na dzien !!!! jak tak to bedzie chodzil cale wieki!!!!

#34 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:57

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Ja w tym roku skosiłem gdzieś w granicach 70ha i wymieniłem tylko w trakcie żniw cepy i dętkę w przednim kole

#35 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:58

Marcin skosi.Ale ile będzie miał awari ;)

Nie prawda. Każdy kombajn będzie miał jakąś awarje jak ktoś nie będzie smarował itp.. przy tylu ha skoszonym przynajmniej co 3 dni ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#36 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:01

Ja nie wiem po co w Kombajnie Clasie Merkatorze kosa 3m zakładać silnik sześcio cylindrowy

no tak ale już orginalnie ma taką kose. to firma tak zrobiła. są i claas mercator60 z hedrem 3,60m i 3,00m takiego jak a mam ja do swojego bym chciał heder 3,60m i by dawał sobie smiało rade bo ma 120koni. a już claas mercator50 ma silnik 4cylindrowy i ma kose 3,00m
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#37 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4519 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:02

Nie prawda. Każdy kombajn będzie miał jakąś awarje jak ktoś nie będzie smarował itp.. przy tylu ha skoszonym przynajmniej co 3 dni ;]

Co 3 dni??Oj raczej codziennie z rana ;) A powiem wam że u mnie w okolicy ludzie po kupili merkatory te mniejsze i większe i nikt na nich nie narzeka.Ciekawo czemu nie po kupili bizonów. ;)

#38 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:03

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 Wszystko zależy od właściciela jak dba o maszynę, wielu użytkowników BIZONA zalicza sezony bez awaryjnie...na przykład Piotrus89 ma bizona z 1981 roku i w tym roku bez awarii... ;) ;)

#39 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:04

Co 3 dni??Oj raczej codziennie z rana ;) A powiem wam że u mnie w okolicy ludzie po kupili merkatory te mniejsze i większe i nikt na nich nie narzeka.Ciekawo czemu nie po kupili bizonów. ;)

No może i co dzień ale trzeba smarować jak sie nie będzie to kicha ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:06

Co sądzicie o claasie mercatorze 75 są takie punkty które trzeba smarnąć 2 nawet 3 razy za dzień