Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik zetor 8011

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slawek89

Slawek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:16

Podnośnik zetor 8011 Witam

Mam dwa pytania odnośnie podnośnika w zetorze 8011:
1) Czym może być spowodowane że podnośnik nie opada fo konca tzn. gdy dam na sam dół to cięgna i tak są wysoko. Ramię co wychodzi z obudowy jest mniej więcej równolegle do podłoża, jak patrzę na zdjęcia innych to mają trochę niżej.
2) jak dam tą wajchę na sam dół (wybór rodzaju sterowania - tam co się wybira pozycyjne, mieszane i siłowe) - to wtedy podnośnik w ogóle nie raguje. A jak dam na samą górę to dopiero wtedy podnosi.

Spotkal się ktoś kiedyś z czymś takim?

Zetor jest stary z początków produkcji 74 rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik zetor 8011 Dzisiaj, 15:22
  •  

#2 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:40

Podnośnik zetor 8011 1. Może masz ramię siłownika przestawione o ząbek na frezie? Po podniesieniu do samej góry ramiona nie kolidują z podłogą?
2. Rozumiem, że podnośnik działa tylko gdy jest ustawiona regulacja ciśnieniowa (dźwignia na samej górze), a na pozostałych regulacjach nawet nie drgnie?

#3 Share Slawek89

Slawek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:00

Podnośnik zetor 8011

1. Może masz ramię siłownika przestawione o ząbek na frezie? Po podniesieniu do samej góry ramiona nie kolidują z podłogą?
2. Rozumiem, że podnośnik działa tylko gdy jest ustawiona regulacja ciśnieniowa (dźwignia na samej górze), a na pozostałych regulacjach nawet nie drgnie?

1. Możliwe, bo gdy podkręciłem na śrubie regulacyjnej to rączka od regulacji ramienia zahaczyła o kabinę - dzięki za podpowiedź
2. co do podnośnika to tak:
- jak jest dźwignia na samej górze (regulacja ciśnieniowa jak kolega wspomniał) - to podnośi normalnie
- jak jest na środku - to podnośnik działa mniej więcej do połowy
- jeśli jest na dole - podnośnik w ogóle nie ruszy

#4 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 22:31

Podnośnik zetor 8011 Czyli problem brzmi znajomo ;) Moja 80'tka też podnosiła do oporu tylko na ciśnieniowej (o ile ciśnienie ustawione dźwignią podnośnika było wystarczające do podniesienia maszyny. :) )
Na pozycyjnej natomiast- podnosił tyle, na ile wystarczało skoku dźwigni. (bo brała za późno)

W moim przypadku wystarczyło skręcić nieco cięgno idące od dźwigni podnośnika (w aluminiowym korpusie wystającym nad podłogę). Bez zdejmowania całego podnośnika raczej nie da się tam dostać. Raczej- bo gdybyś jakoś odkręcił śrubki mocujące blaszany dekiel, zdjął dźwignię wyboru regulacji lub obrócił dekiel bez zdejmowania dźwigni to może udało by CI się jakoś rozkontrować cięgno i je skręcić.

Krótko mówiąc- zdejmuj podnośnik, szykuj kompresor i kombinuj jakąś przejściówkę, żeby go wpiąć pod wejście przewodu z pompy olejowej. Dmuchaj powietrze zamiast oleju, ruszaj dźwigniami i patrz co się dzieje i co niedomaga że przełącza za wcześnie rozdzielacz. Do tego instrukcja napraw w dłoń i sukces murowany.

Chyba, że masz nadmiar gotówki-wtedy oddaj podnośnik do regeneracji ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share laleczkazetor

laleczkazetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 14:35

Podnośnik zetor 8011 Witam
Mam problem z podnosnikiem w ZETORZE 8011 podczas orki był stan ponirzej stanu minimalnego oleju w skrzyni i przestał działac podnośnik dolałem oleju odpowietrzyłem pompe i nadal to samo pompa działa na 100% bo ciagnik przyczepe kipruje a podnosnik nie działa czy morze ktos miał podobny problem? jak go rozwiązac? Z góry dzękuje za odpowiedz.

#6 Share laleczkazetor

laleczkazetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 17:43

Podnośnik zetor 8011 Udało mi się ten problem rozwiązać samemu co pisałem wczesniej na temat tego podnośnika w ZETORZE 8011 podczas orki był stan ponirzej stanu minimalnego oleju w skrzyni i przestał działac podnośnik dolałem oleju odpowietrzyłem pompe i nadal to samo pompa działa na 100% bo ciagnik przyczepe kipruje a podnosnik nie działa. Rozwiązanie tego problemu było trudne ale sobie poradziłem. Z tyłu ciągnika są wyjścia do podłączenia werzy pod tymi wyjściami jest sróba z lewej strony na klucz 32 podobna sróba do wlewu oleju trzeba ją odkrecic w srodku znajduje się nastepna sróba w którą trzeba delikatnie stuknąć zrobiłem to w taki sposób ze wziełem wkretak długosci około 10cm oparłem o tą sróbe która się znajduje w srodku i stuknełem młodkiem delikatnie po odpałeniu ciągnika podnośnik zaczą działać :D

#7 Share adrwis

adrwis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:29

Podnośnik zetor 8011 panowie mam problem z podnosnikiem w zetorze 8011 gdy podczepie np pług i podniesę go a gdy chodzi ciagnik na wolnych obrotach to opuszcza co to moze byc z góry dziękuje

Edytowany przez adrwis, 03 marzec 2014 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 04 marzec 2014 - 17:08

Podnośnik zetor 8011 Rozdzielacz przepuszcza lub pierścienie na tłoku.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)