Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z krową limousione

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz3512

Mateusz3512

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 31 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:46

Problem z krową limousione Witam
mam pewien problem dotyczący karmienia cielęcia. Krowa ma swoje cielę i chcę, aby ona przyjęła cielę drugie, które straciło "matkę". Cielęta kilkudniowe. Krowa odgania, kopie cielę przysadzone. Gdy pilnuję krowy to pozwala ssać. Co zrobić, aby to cielę było zaakceptowane przez tą krowę? Jakie macie na to sposoby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z krową limousione Dzisiaj, 08:03
  •  

#2 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:28

Problem z krową limousione Poprostu cierpliwie pilnuj aż niechciane ciele zrobi się na tyle mocne i sprytne, że bedzie pił w tedy kiedy pije ciele tej matki. czyli 2 na raz. często zdarza się tak też przy ciąży biżniaczej zawsze dopuszczane jest to mocniejsze....Ja mam 180 matek Hereforda i niekiedy zdarzają się takie sytuacje.

#3 Share Mateusz3512

Mateusz3512

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 31 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:48

Problem z krową limousione Jeżeli nie będę miał innego sposobu to będę musiał przez pewien czas jeszcze pilnować ją. Dzięki za poradę.

#4 Share lolek200

lolek200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 15:15

Problem z krową limousione jest taki przyrzad zakłada sie chyba od tyłu za nogi zeby nie kopała, jak kopie to ja boli, sasiad do jałowek uzywał kiedys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mateusz3512

Mateusz3512

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 31 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:44

Problem z krową limousione Dzięki za radę, ciekawy sposób.

#6 Share koparka

koparka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:46

Problem z krową limousione Musisz mieć bardo dużo cierpliwość i pilnować cielak muś być pojętny a i tak wszystko zależy od mamki i jej charakteru czy zaakceptuje cielaka czy nie. W tamtym roku zaliczyłem 2 upadki i żeby krówki nie chodziły cały rok na pusto to podsadziłem im po cielaku. Pierwsze 3 dni to ja inicjowałem porę karmienia i pilnowałem jeden jedna drugi drugą, po trzech dniach same załapały ale żebyś nie myślał że poszło tak łatwo, bo doiły tylko jedna mamkę druga miała taki charakter że nie dała się dotknąć obcemu cielakowi jeśli nie bylem tuż koło niej i zaraz się zasuszyła, wszystko było dobrze doiły sobie tą jedna mamkę dopóki nie poszły na łąkę, jeden nie radził sobie więc wrócił do domu akurat w tedy ocieliła się następna mamka i dawaj dalej podsadzać do nowej krówki na szczęście przy tym świeżo ocielonym cielaku w miarę sobie radził miesiąc dłużej w oborze zostały i znowu na łąkę i było ok. Przy sprzedaży odsadków jałówka która bez problemów zaaklimatyzowała się na łące była największa i najładniejsza jałowką natomiast ten drugi podsadzany byczek który doił na spółkę był najsłabiej wyglądającym byczkiem i też ta jałówka z którą doił nie wyglądała najlepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mateusz3512

Mateusz3512

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 31 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:27

Problem z krową limousione Dzięki, krowa powoli zaczyna akceptować drugiego cielaka, ale nie jest to takie proste. Miejmy nadzieję, że krowa zaakceptuje cielaka i wykarmi obydwa.