Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa do MTZ'a 82

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aran

Aran

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:55

Prasa do MTZ'a 82 Siema chciałby się poradzić jaką prasę polecacie do MTZ'a 82 ???
- Przede wszystkim czy nowa Polskiej produkcji czy używana jakiej kolwiek produkcji ??
- Na siatkę czy na sznurek ??

Mój sąsiad do MTZ 82 ma prasę Metal-Fach'u jak nam prasował siano z małego sadu za domem to byłem przekonany że "Polskie , po dwóch latach użytkowania już pewnie nie zbija mocno" a w rzeczywistości było tak że palca nie mogę włożyć , zrobiła na mnie dość sporę wrażenie bo i małe zapotrzebowanie mocy , polskiej produkcji , a do tego nie droga bo ile mógł dać nie więcej niż 55 tyś. (Nie chciałem się pytać bo trochę głupio ). W dodatku nie jest kosmicznie duża dość wąska i krótka co daje kolejny plus.

Jeśli ktoś użytkuje prasę Polskiej produkcji od nowej to bardzo bym prosił o opinie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa do MTZ'a 82 Dzisiaj, 00:12
  •  

#2 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:34

Prasa do MTZ'a 82 wujo ma Metal-Fach juz jakies 5-6 lat i narazie bez awarii robi około 500 bel rocznie ma owijanie siatką szeroki podbieracz mtz jej nie czuje a i belki robi kształtne tylko coś mówił że w drobne siano nie wjedzie bo walce mielą i wogóle belki nie robi chyba że z rosą ja bym ci poleciał jakąś łańcuchową lub pasową sam mam nh 841 i nie ma problemu czy drobne czy nie

#3 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:34

Prasa do MTZ'a 82 Ja przymierzam się do zakupu prasy Rivierre Casalis. Ma ona nieduże zapotrzebowanie mocy, za mniej niż 20 tyś kupisz na szerokim podbieraczu. Ponadto ma metryczne śruby, łożyska są typowe i dostępne (słyszałem to od każdego użytkownika), jej komora jest dosyć nowocześnie zbudowana jak na prase z lat 90 (walec na dole, nie wyżej jak w JD). Ponadto jest ona prosta, lecz nie prymityna tzn. prosty sterownik i ogólnie prasa robi na mnie dobre wrażenie. Jak masz do wydania więcej kasy to do 25 powinieneś kupić taki egzemplarz pod nazwą "greenland" w przyzwoitym stanie ;) Np:
http://allegro.pl/pr...3142724666.html
W prawdzie nie ma ona siatki, musiałbyś sam sprawdzić co Ci odpowiada i w jakim przedziale cenowym.

#4 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:37

Prasa do MTZ'a 82 ja od nowości posiadam prase warfama z-543 i powiem ci ze jak ją regularnie smarujesz to chodzi ładnie belki robi w miarę dobre a móz zetorek 82 km chodzi przy niej aż miło ani za dużo ani za mało mocy

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:42

Prasa do MTZ'a 82 Ja polecam welger rp 200. Sznurek, siatka i rotor. Mtz 82 bez bólu daje rade nawet w ciężkiej kiszonce z rotorem 13 noży. Ja polecam tą prasę bo wiem co ona potrafi i działa lata bez napraw. A za 25 000zł można wyrwać dosłownie super maszynkę.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:44

Prasa do MTZ'a 82 Kolego prasa polska jest mniej wytrzymała od zachodnich ale droższe części są w zachodniej jak gdzieś do 500 bel będziesz robił rocznie z siatką mniej czasu z chodzi owijanie. Nie wiem czy sie znasz ale są 3 rodzaje pras rolujących polacy robia 2 rodzaje walcowa bardzo dobrze zbija dlatego jest dobra do kiszonek łańcuchowa w miarę uniwersalna do słomy i kiszonki

#7 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:46

Prasa do MTZ'a 82 Xerion a jak Ci ona chodzi w słomie? Bo słyszałem opinie, że w walcówkach kiepsko idzie prasowanie słomy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:05

Prasa do MTZ'a 82 Słoma szła świetnie i głównie z ursusem c 355 pracowała. Bele slomy były równe i mocno zbite nawet jak w stogu stały w deszczu były prawie całe suche. Welger ma haki i komora nie ma możliwości się otworzyć jak w sipmie. Małym problemem walcówki jest suche i śliskie siano bo zdarza się że balot staje w komorze ale wystarczy walce pod kaładem prysnąć i po problemie

#9 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:08

Prasa do MTZ'a 82 no ale jak jest rotor w walcowej to chyba nie staje belka słomy

#10 Share michalbili

michalbili

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:16

Prasa do MTZ'a 82 śprawdz czy w mtz jak właczysz hydraulikę do otworzenia klapy od prasy nie bedzie ci cięgien podnosiło i nie będzie rozwalac wałka
wiem to z własnego doświadczenia

#11 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 15:23

Prasa do MTZ'a 82 Nie ma takiej opcji żeby ci podnosiło cięgna bo wąż od klapy na jednej parze czyli dźwignia środkowa a podbieracz na dźwigni z prawej strony a jeśli chodzi o rotor to przy wężu jest zawór i noże wysuwasz i zamykasz wąż i odłączasz go.

#12 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:46

Prasa do MTZ'a 82 Mam Warfamę 543 (czyli obecnie Ursus), ciągałem ją MTZ-em 82 przez trzy lata i było w sam raz, zarówno hydraulika jak i moc na wałku są wystarczające. Teraz ciągam ją od dwóch sezonów MTZ-em 570 i trochę mocy brakuje gdy chce się poejchać szybciej, ale generalnie z Belarusem jest OK. Sama prasa "daje radę" jak na najtańszą nową polską, kilka mankamentów ma, ale na tle rodzimej konkurencji myślę że nie jest źle. To w końcu niemal wierna kopia Feraboli Entry 120 więc w sumie dzięki temu jest "jako-tako". Używane zachodnie za ok. 35-40 tysięcy to już "inny świat" jeśli chodzi o jakość i komfort obsługi, ale z kolei taki zakup to jest zawsze loteria, czyli albo się uda i będzie fajnie, albo trafisz na podszykowany złom i koszty części i napraw dadzą po kieszeni. Ja też stałem przed takim dylematem gdy szukałem, ale jednak wolałem nową polską i myślę że na razie nie mam czego żałować.
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share milek19941

milek19941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, samochody, muzyka, film i oczywiście dziewczyny :P

Napisany 03 maj 2013 - 14:19

Prasa do MTZ'a 82 Moim zdaniem czy kupisz belarke łańcuchową, czy też wałkową to mtz będzie dawał radę. Z tego co wszyscy mówią to mtz-ty w wałkach są szatanami :D
To nie c c360, że przy sipmie mało co tłoków nie pogubi :P