Skocz do zawartości

Zdjęcie

akumulator

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:27

akumulator tak mnie naszło pytanie, czy to prawda że podczas spawania czegoś przy ciągniku nalezy odkręcić kleme bo inaczej rozładuje sie aku?? czy to mit?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulator Dzisiaj, 09:20
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:09

akumulator Raczej prawda bo sąsiad tak właśnie rozwalił akumulator. Ja zawsze odpinam.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:38

akumulator Tak należy odpiąć akumulator bo może nawet fuknąć, a jesli spawasz coś blisko akumulatora to trzeba uważać an opary bo tez moze fuknąc

#4 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:31

akumulator Od akumulatora należy odpiąć klemę minusową podczas prac spawalniczych ponieważ może dojść do uszkodzenia alternatora, a ściślej regulatora napięcia. Ponadto w nowszych ciągnikach z modułem sterującym EHR bądż modułem sterującym silnikiem lub skrzynią może dojść do zresetowania ustawień lub w najgorszym przypadu uszkodzenia czyli spalenia modułu.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#5 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:40

akumulator a czy do akumulatora mozna lać np przegotowaną wode czy tylko destylowaną bo słyszałem ze od surowej sie psują akumulatory a od przegotowanej?

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:14

akumulator Ja zawsze leję przegotowaną tylko musi się trochę pogotować i akumulatory lata wytrzymują.Zresztą teraz kupuję akumulatory CA/CA do których praktyczne się nie dolewa wody no chyba że masz za duże ładowanie to się wygotuję.

#7 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:39

akumulator ja pier**le jak amatorka z ta woda przegotowaną
hahahhaha

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 18:53

akumulator 5l wody demineralizowanej kosztuje tyle co 1 piwo, warto kombinować. Nowe aku. to kilka setek, ech logika.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:07

akumulator A ja spawałem nakładki na lemiesze w pługu podczepionym do u3512 i nic nie odłączałem i nic mu nie było.

A ja spawałem nakładki na lemiesze w pługu podczepionym do u3512 i nic nie odłączałem i nic mu nie było. A w t25 spawałem ramę od brony i też mu nic nie było.

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:58

akumulator Teraz Ci sie udało, aż wkońcu się nie uda i będzie problem

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:01

akumulator Mnie też się parę razy UDAŁO, dlatego teraz mam nowy alternator.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:15

akumulator Witam,w c330 jak spawałem sąsiadowi spaliło stacyjkę, oprócz tego w momęncie wysiadły akumulatory ,a też mu się nie chciało zdejmować przewodu z akumulatorów tak jak kazałem, stwierdził że nic się nie stanie, a jednak, póżniej żałował ,a zarazem nie dowierzał tego co się stało,i jak to się mogło stać, że co ma wspólnego spawanie z instalacją elektryczną, jednak tym bardziej w tych pojazdach, gdzie idzie plus na masę, należy wziąć pod uwagę jakie jest napięcie w aku ,a jakie w spawarce ,tym bardziej przy prądzie zmiennym, gdzie w większości każdy posiada spawarkę transformatorową bez urządzeń prostowniczych, a i dużo osób w spawarce podłącza plus na masę ,albowiem są elektrody że w taki ów sposób lepiej spawają, tak że lepiej być przezornym i odłączać akumulatory, ja zawsze odłączam jak sobie spawam :rolleyes: Pozdrawiam.

#13 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 17:55

akumulator to że spawarka ma plus na masie a traktor normalnie minus do masy to niema żadnego znaczenia,
i tak spali jak będzie miało oczywiście spalić bo może się udać, ale zawsze wystarczy odłączyć minus czyli mase w pojeżdzie i to niewazne czy spawasz schodki w 5211 czy też haka w ''nowym samochodzie''.

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2013 - 18:23

akumulator ja zawsze jak coś spawałem to wyjmowałem kluczyk ze stacyjki ( całkiem) i nic nie było, a przy kombajnie tylko hebel od masy...
odnośnie wody , to kiedys lalismy deszczówkę zbieraną do plastikowych pojemników, ale ja osobiście nie preferuje tego sposobu, 5 l wody kosztuje ok 5 zł, więc to nie majątek...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#15 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:23

akumulator może spalić instalacje gdy masę spawarki uczepi się daleko od elementu spawanego ,przy spawaniu takich rzeczy jak tylne cięgno , belka itp spawam bez odłączania, zwłaszcza że w moich ciągnikach nie ma elektroniki ,co innego w samochodzie

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:30

akumulator Nie chodzi tylko o elektronikę ale i o akumulator.
KPK Kumurun Team

#17 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 15:09

akumulator tak chodzi głównie o akumulator i alternator.
kolega ładował akumulator nie odpinając klem od traktora (przyznam że też tak nie raz robie jak mi się śpieszy), szlak trafił prostownik i spaliło regulator napięcia i diody w alternatorze.

#18 Share mangusta

mangusta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:48

akumulator

5l wody demineralizowanej kosztuje tyle co 1 piwo, warto kombinować. Nowe aku. to kilka setek, ech logika.

czym sie rozni od wody przegotowanej?bo ja tu wielkiej roznicy nie widze :)

#19 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 31 październik 2013 - 23:11

akumulator Tym że w przegotowanej i tak zostają minerały, które mogą się osadzać w płytach i wchodzić w reakcję z kwasem, co obniży wydajność akumulatora oraz jego żywotność. Nie łudźcie się ze przegotowanie załatwia sprawę, bo w takim razie była by nie zdrowa. Jakbyś ją odparował i skroplił do czystego pojemnika to tak (tym de facto jest destylacja), ale warto się bawić jak można kupić? Oszczędność chwilowa, a konsekwencje mogą być...

Edytowany przez Kuba1212, 31 październik 2013 - 23:19.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 listopad 2013 - 06:03

akumulator

czym sie rozni od wody przegotowanej?bo ja tu wielkiej roznicy nie widze :)

przegotowana a destylowana to całkiem coś innego. Już lepsza deszczówka od przegotowanej