Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla Gęsi

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kozik91

kozik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 10:32

Hodowla Gęsi W Polsce niestety mało jada się gęsi za to dużo eksportujemy. i chyba najlepszym rynkiem zbytu są Niemcy tam najlepiej uderzyć z tym towarem. ok 77.7% tych ptaków eksportowane jest właśnie tam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla Gęsi Dzisiaj, 10:36
  •  

#22 Share pawel22i3

pawel22i3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 15:17

Hodowla Gęsi Witam.Mam spory potencjał rolny i mam zamiar zacząc hodowle gęsi na ok. 2500 szt. i tu rodzi się moje pytanie jak wygląda ta hodowla w praktyce a więc odchowywanie ich,zywienie w kazdym z okresów chowu,kontraktacja i ile mozna na tym zarobic.Proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje bo kazda opinia na wage złota

#23 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 15 sierpień 2014 - 21:12

Hodowla Gęsi Coś się temat gęsi nie trzyma... A tez miałbym parę pytań.

#24 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 05 październik 2014 - 15:26

Hodowla Gęsi

ja tez dolaczam do tematu i odswierzam jak to wyglada czy na poddaszu mozna je chowac i jak jest z oplacalnoscia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tropic

tropic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 08 październik 2014 - 19:08

Hodowla Gęsi

A ja tak ni z gruszki ni z pietruszki...macie jakąś podstawę merytoryczną do hodowli ?? Mam książkę A.Mazanowskiego  "Hodowla i chów gęsi" !!

#26 Share Gacek105

Gacek105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Leśnictwo

Napisany 23 listopad 2014 - 14:27

Hodowla Gęsi

ja tez dolaczam do tematu i odswierzam jak to wyglada czy na poddaszu mozna je chowac i jak jest z oplacalnoscia ?

na poddaszu można zrobić odchowalnię później dobrze by było jakby gęsi miały wybieg

#27 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 luty 2015 - 11:51

Hodowla Gęsi

No to nie piszcie, że macie pytania, tylko je zadawajcie. Opłacalność? Sposoby chowu? Sprzedaż? Jeżeli chodzi o opłacalność to ostatnio odbyło się szkolenie dla hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych. Można było posłuchać zarówno ekspertów ze sfery nauki jak i przedstawicieli największych firm zajmujących się tym ptactwem. Odnośnie opłacalności i nowych rynków zbytu to pozwolę sobie zacytować. Dla zainteresowanych dorzucam również źródło

Krzysztof Karczewski, dyrektor Rolmex SA. podkreślił, że obecnie otwiera się przed branżą "ogromne pole do działania", jako że poza głównymi rynkami zbytu (dla mięsa - Niemiec , dla puchu - Japonii) sprzedajemy różne produkty gęsiarskie do szeregu innych krajów takich jak: Francja, Wielka Brytania, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Litwa, Chiny czy Tajwan.

źródło: http://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/drob/hodowla-gesi-to-dobry-biznes-zwlaszcza-teraz,23.html

Jak widać rynek gęsiny w Polsce wciąż się rozwija.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share ptk

ptk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 18:26

Hodowla Gęsi

Czy ma ktoś możę na sprzedaż jaja lęgowe gęsi chińskich i afrykańskich? Proszę o informację na email: pitek13@o2.pl. Jestem zainteresowany kilkunastoma/kilkudziesięcioma sztukami.