chwiolas

Hodowla Gęsi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gacek105    18

ja tez dolaczam do tematu i odswierzam jak to wyglada czy na poddaszu mozna je chowac i jak jest z oplacalnoscia ?

 

na poddaszu można zrobić odchowalnię później dobrze by było jakby gęsi miały wybieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

No to nie piszcie, że macie pytania, tylko je zadawajcie. Opłacalność? Sposoby chowu? Sprzedaż? Jeżeli chodzi o opłacalność to ostatnio odbyło się szkolenie dla hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych. Można było posłuchać zarówno ekspertów ze sfery nauki jak i przedstawicieli największych firm zajmujących się tym ptactwem. Odnośnie opłacalności i nowych rynków zbytu to pozwolę sobie zacytować. Dla zainteresowanych dorzucam również źródło

 

Krzysztof Karczewski, dyrektor Rolmex SA. podkreślił, że obecnie otwiera się przed branżą "ogromne pole do działania", jako że poza głównymi rynkami zbytu (dla mięsa - Niemiec , dla puchu - Japonii) sprzedajemy różne produkty gęsiarskie do szeregu innych krajów takich jak: Francja, Wielka Brytania, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Litwa, Chiny czy Tajwan.

źródło: http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/drob/hodowla-gesi-to-dobry-biznes-zwlaszcza-teraz,23.html

 

Jak widać rynek gęsiny w Polsce wciąż się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptk    0

Czy ma ktoś możę na sprzedaż jaja lęgowe gęsi chińskich i afrykańskich? Proszę o informację na email: pitek13@o2.pl. Jestem zainteresowany kilkunastoma/kilkudziesięcioma sztukami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

U nas jeden bierze 3 tys gęsi po 100zł gęś to ma 300 tys.tylko jakie kosztu i upadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

pisze w imieniu kolegi chciałby zaczac od 2-3tys sztuk tylko mieszka w srodku wioski a tam sami miescy działkowicze czy to nie bedzie problem,czy trzeba miec pozwolenia weterynaria ,sanepid  badania wody itd niema budynku a wymyslil sobie tunel przykryty plandeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

U nas jeden bierze 3 tys gęsi po 100zł gęś to ma 300 tys.tylko jakie kosztu i upadki 

Kto Ci da 100 zł za gęś?:P

1 godzinę temu, tadi77 napisał:

pisze w imieniu kolegi chciałby zaczac od 2-3tys sztuk tylko mieszka w srodku wioski a tam sami miescy działkowicze czy to nie bedzie problem,czy trzeba miec pozwolenia weterynaria ,sanepid  badania wody itd niema budynku a wymyslil sobie tunel przykryty plandeka

Plandeką to mózg niech przykryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1
Witajcie.Jaki koszt postawienia gesiarni albo odchowalni na ok 8 tys sztuk? Czy gesi można trzymać zimą pod wiatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

8 tyś sztuk ? to musi być budynek rzędu 18x150m jeśli mają stać w budynku. Chyba, że będa stać na dworze część, a to tylko odchowalnia ale cienko to widzę bo gęsi na dworze i tak inaczej rosną i chorują (w sensie na dworze non stop jak przebywają). Do tego wybieg na 8 tys sztuk to ok 0,70ha min żeby im było dobrze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek829    0

Witam

Zamierzam zacząć hodowlę gęsi i mam parę pytań 

1.ile ton owsa jest potrzebne na 500sztuk?

2.Czy hodowla na 500sztuk jest opłacalna?

3.Co oprócz owsa jedzą i w jakich ilościach na 500szt?

4.Czy budynek 150m2 wystarczy na 500sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      Witam jestem zainteresowany hodowlą gęsi mięsnych mam 30 ha ornych i 5 łąk czy na tym areale idzie coś kombinować czy słabo na budynek chciał bym przeznaczyć 200 tysięcy wiem że to w tych czasach nic ale czy przy tych warunkach da się coś z tego zarobić? w gre wchodzą też Indyki ale nie ukrywam że wolał bym gęsi Oraz jak to jest z budynkami jakie wymagania oraz co dawać im zimą w zamian trawy
    • Przez Gąsiorek777
      Witam.
      Mam do dyspozycji budynek inwentarski który obecnie jest przystosowany do hodowli bydła mięsnego, ale ta hodowla jest stopniowo wygaszana budynek ma wymiary 12x24m zastanawiam się nad przystosowaniem go do hodowli gęsi lub kaczek. Mam pytanie czy jest sens bawić się w przerabianie tego budynku pod drób jak to wygląda z opłacalnością na końcówkę roku 2022. Czy znalazły by się chętne firmy do współpracy na zasadzie tuczu kontraktowego z dostarczaniem paszy i czy opłaca się zainteresować tym tematem?
      Pozdrawiam.
    • Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........
    • Przez pawel1188
      Witam. Posiadam parę gęsi rasy Landes. Okazało się że gąska zaczęła nieść jajka. Czy jest szansa że bez problemu wysiedzi jajka i odchowa jeszcze młode? Gęsi przebywają na dworze ale gąska jajka znosi w budce więc jest osłonięta od wiatru i deszczu. W razie czego jest możliwość później ją przenieść z młodymi do obórki.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.
       
      przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam
       
      ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?
       
      ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?
       
      ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.
       
      za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?
       
      u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.
       
      prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj