Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case mx Alternator

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:36

Case mx Alternator Witam. Wczoraj przestał ładować mi alternator. Mam kupę pracy w polu i nie chce stawać w miejscu, moje pytanie brzmi czy nic sie nie stanie jak będę przekładał codziennie akumulatory chodzi mi bardziej o to czy jak akumulator się rozładuję czy to nie zaszkodzi na komputer. Podejrzewam że nie ale wole sie zapytać kogoś kto sie na tym zna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case mx Alternator Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:12

Case mx Alternator No raczej nic nie powinno, ale wiesz jak jest.Jak będziesz odłączał to odłącz najpierw minus i odczekaj chwilę i połącz plus.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:39

Case mx Alternator A więc. Elektryk wymienił mi szczotki w alternatorze bo były zjechane i alternator działa, Przedtem też działał. co jest. Wszystko działa akumulatory dobrze podłączone kable sprawdzałem wszystko gra a jednak nie ładuje mi akumulatorów. Miał ktoś kiedyś taki przypadek. Proszę o szybką pomoc bo robota czeka a ciągnik stoi w garażu z akumulatorami pod prostownikiem.
Edit.
Czytałem inne fora o samochodach. I ludzie pisali że może to być jakiś regulator napięcia i bezpiecznik jeśli tak to gdzie mogę go znaleźć?

Edytowany przez Ziel, 16 kwiecień 2013 - 07:21.

#4 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 14:54

Case mx Alternator No bezpieczniki masz z boku kierownicy zdejmujesz tą obudowę po lewej strony i tam masz opisane jaki od czego jest

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:23

Case mx Alternator Elektrykiem nie jestem ale czegoś nie rozumie, tzn kable sprawdzone a alternator działa prawidłowo ale nie ładuje? Czyli elektryk sprawdzał alternator na stanowisku pomiarowym czy jak? mierzył ktoś napięcie ładowania na alternatorze i na klemach? Taką usterkę to każdy elektryk samochodowy powinien ustalić. Przecież tam nie ma jakiś cudów, bodaj B+ idzie na akumulatory, wzbudzenie D+ jest? ten regulator masz przymocowany na alternatorze

Edytowany przez grego, 16 kwiecień 2013 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:16

Case mx Alternator Tak elektryk sprawdzał alternator u siebie na stanowisku pomiarowym. Tam jest tyle kabli że nie sposób ogarnąć. Zmierzę jeszcze na klemach napięcie.

#7 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:59

Case mx Alternator Ładowanie na klemach powinno być powyżej 13 volt czy nawet 14, kontrolka od ładowania się świeci cały czas? Sprawdzić czy po przekręceniu kluczyka jest wzbudzenie na kablu D+ przy alternatorze. B+ czyli ładowanie idzie z alternatora na elektromagnes czyli na akumulator. Odłącz go przy alternatorze i sprawdź miernikiem czy jest napięcie (na zgaszonym). Sprawdź bezpieczniki 17, 25, 40 no i masy posprawdzaj

Edytowany przez grego, 16 kwiecień 2013 - 22:02.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 07:19

Case mx Alternator Do tego alternatora dochodzi 3 kable.
Jeden do licznika, kontrolki i + z akumulatora.
Jak zapalisz i podłączysz miernik przy alternatorze to powinno wskazywać koło 14V, po zgaszenie powinno spaś do 13 może mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 07:58

Case mx Alternator

Tam jest tyle kabli że nie sposób ogarnąć.

Kolego nie ma takiej możliwości że nie można ogarnąć potrzeba tylko wiedzy i czasu, bo w takim scenariuszu jak mówisz że nie można ogarnąć to ciągnik może trafić na złom bo ktoś nie potrafi zrobić ładowania.
W najmniej profesjonalny sposób można pociągnąć nową instalację do ładowania i problem powinien się rozwiążać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Dodaj odpowiedź