Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 933vario problem z hydrauliką

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasznewholland

lukasznewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 22:06

fendt 933vario problem z hydrauliką hej koledzy.od jakiegos czasu w moim 933 zaczeły wyskakiwac blędy z ktorymi jakos sobie radzilem.dzisiaj mam nowy nabytek tzn na panelu wyskakuje siłownik z wykrzyknikiem,i na komputerze sa kłudki wszystkich pozycjach równiez tylny tuz .próbowałem na wszelaki sposób wyłaczys ale nic z tego.nie reaguje ani z panelu sterowania ani przez wejscie w menu komputera.prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 933vario problem z hydrauliką Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 23:41

fendt 933vario problem z hydrauliką Na kłódki najlepsze są wytrychy ;)! Kolego, odczytaj błędy i zajrzyj do instrukcji ew. podaj na forum.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#3 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 01:09

fendt 933vario problem z hydrauliką Ja to piłką do metalu jadę jak mi problem kłódka stwarza... proponuję koledze spróbować. Jakby nie szło to młotkiem w wyświetlacz :D

#4 Share lukasznewholland

lukasznewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:45

fendt 933vario problem z hydrauliką zeby to takie proste było z tym łomem.... :) bład który wyskskuje to OA 1.39

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:57

fendt 933vario problem z hydrauliką Prawdopodobnie zaciął sie jeden z zaworow elektromagnetycznych, tzn. nie jest w pozycji neutralnej. Na poczatek mozesz sprobowac recznie poruszac zaworami.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share lukasznewholland

lukasznewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:53

fendt 933vario problem z hydrauliką próbowałem ruszałem,czysciłem,dalej to samo zablokowane wszystko i na komputerze w lewym boku czerwony trujkat ostrzegawczy,a jak właczam tiptronik to po zapisie kolejna opcja wyskakuje error.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:38

fendt 933vario problem z hydrauliką a kiedy filtr zaworow zmienilales?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#8 Share lukasznewholland

lukasznewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 22:15

fendt 933vario problem z hydrauliką w tamtym roku.robilem kompletny przeglad.mimo to kod błędu edc i uszkodzenie wspomagania kierownicy jak wyskakiwał tak wyskakuje.serwis był w 2010 ale nie długo sie cieszyłem

w 2010 roku serwis siedział 2 tyg bo vario odmówilo posluszenstwa,pózniej siłowniki hamulca recznego,i czujnik cisnienia w układzie pneumatycznym i vario kolejny raz stop.fendt 2008r

#9 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 08:53

fendt 933vario problem z hydrauliką Wymiana filtra zaworow dużo tutaj nie pomoże. Piszesz ze ruszales i czyściłeś, ale co i jak? Jeśli masz wewnętrznie zabrudzenia w zaworze to trzeba miec duza szczescia aby to usunąć. Możesz spróbować wyplukac nieczystości ustawiając obroty silnika na 1800-2000 obrotów i ręcznie uruchamiać zawory w obie strony, każda stronę po 15 sekund i tak dobre pare razy. Zobacz rownież czy wszystkie zawory stoją w tej samej pozycji i czy nie maja luzow. Jeśli wszystko będzie w porządku i nic nie zobaczysz lub wyczujesz, to możliwe jest rownież uszkodzenie czujniki stanu neutralnego w środku zaworu. Wtedy juz nic nie zrobisz, pomoże tylko wymiana. Najczęstszą przyczyna takich problemów są zanieczyszczenia oleju w agregatach podłączonych do ciągnika. Wcześnie nie grało to praktycznie żadnej roli , ale w nowych zawodach gdzie wszystko jest dopasowane na jedna tysięczna milimetra nawet małe zabrudzeniami prowadzi do takich problemów.. A filtry montowane na bloku zaworow to "śmiech na sali".

Edytowany przez kosti68, 13 kwiecień 2013 - 08:57.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#10 Share lukasznewholland

lukasznewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:56

fendt 933vario problem z hydrauliką Witam zamykam temat.wydarłem elektrozawory wyczysciłem,okazuje sie ze był jeden zawieszony.dzieki.pozdrawiam

#11 Share mariusz_201334

mariusz_201334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:20

fendt 933vario problem z hydrauliką Mam problem z ciagnikiem FENDT 933 VARIO, blokuje hydraulikę przy pracy i nie wiem co zrobić. Wstawiam zdjęcia jakie błędy mi wyskakują. Czy ktoś potrafi mi pomoc ?Załączony plik  image.jpeg   112,31KB   0 pobrańZałączony plik  image.jpeg   94,76KB   0 pobrańZałączony plik  image.jpeg   94,27KB   0 pobrańZałączony plik  image.jpeg   94,28KB   0 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 18:12

fendt 933vario problem z hydrauliką

Sprobuj najpierw skasowac bledy i po jakims czasie zobaczysz jaki blad znowu wyskoczy. Tylko jeden z tych bledow jest powiazany z hydraulika, ten drugi. Chodzi o czujnik pomiaru cisnienia pompy hydraulicznej. .