Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow???

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share joannabacisz

joannabacisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:30

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Witam
Mam pytanko czy ktos moze mial juz podobna sytuacje. tescie chca przepisac gospodarstwo na syna ale maja kredyt z prow na sprzety do 2016 r., czy istnieje jakas mozliwosc zeby przepisac chociazby tylko bydło mleczne i kwote mleczna, bez przepisywania ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:05

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? jeśli jest coś zapisane w programie i biznesplanie to musi do 2016 roku to być wypełnione
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:35

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Takie pytanie to do banku, jak podejdą do sprawy. Co jest zastawione pod pewnymi warunkami można przepisać, zwłaszcza na syna, pewnie twego męża. Kredyt raczej nie koliduje z przepisaniem gospodarstwa, działki siedliskowej, pod warunkiem że nie będzie się przepisywać zastawionej ziemi.
Bo podejrzewam że część ziemi jest pod zastaw, wiec co ma do tego limit i stado.

#4 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:38

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Trzeba do Agencji złożyć pismo z zapytaniem. Jeśli się zgodzi to nie ma przeszkód. Warto dobrze to udokumentować. Z tego co wiem to przy problemach zdrowotnych przeszkód robić nie będą.

#5 Share green

green

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 15:10

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Witam

Co ma Pani na myśli mówiąc "kredyt z PROW na sprzęty"? Jeśli poda pani więcej konkretów - jakie działanie PROW przede wszystkim - to będzie można Pani coś doradzić. W tej chwili wszyscy snują tylko domysły, bo nie znamy dokładnie sytuacji.

pozdrawiam

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

#6 Share ojtamojtam

ojtamojtam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:11

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Witam. Mam podobne pytanie. Rolnik skorzystał z MGR, zakupił maszyny, otrzymał zwrot z agencji, umowa do 2016 r. Czy może przepisać gospodarstwo na syna wraz ze wszelkimi zobowiązaniami wobec Agencji oraz czy ewentualnie syn będzie mógł otrzymać wparcie dla młodego Rolnika, o ile oczywiście będzie nabór.

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 08:28

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

#8 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:59

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Mam podobny problem. Rodzice wzięli kredyt z banku na budowę garażu kilka lat temu i ten kończy się w 2015 roku. W zasadzie to bank nad naszym gospodarstwem w tej chwili ma władzę, z ARiMR żadnej umowy nie mamy, PROWu też nie braliśmy więc wydaje mi się, że bank mógłby się zgodzić żeby przepisać tj. resztę spłaty z rodziców na mnie, ale wiadomo, że różnie to może być. Chciałbym MR wziąć już w 2014 roku, a tak to pewnie poczekam sobie rok dłużej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Dzisiaj, 01:17
  •  

#9 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 22:33

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow???

Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

Przerabiałem ten temat. Prowadziłem taką sprawę i do uzasadnienia przekazania gospodarstwa ze zobowiązaniami PROW wystarczyły zaświadczenia lekarskie od specjalistów i lekarza rodzinnego. Najlepiej jest gdy przekazujący może iść na emeryturę (wcześniejszą także)

#10 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:31

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? A powiedzcie mi czy ktoś spotkał się z Was z kwalifikacjami następcy uzyskanymi przez wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i 3 staż pracy w rolnictwie (np. umowa o pracę 1/2 etatu) ?
Moja znajoma była zatrudniona przez 4 lata w gospodarstwie swojego teścia (umowa o pracę-nie jako domownik KRUS- na 1/2 etatu; teść odprowadzał składki ZUS), teraz teść chce pójść na wcześniejszą emeryturę a ma zobowiązania z modernizacji do 2017 r.

Koleżanka mówiła że była już z tym u prawnika i powiedział że wg niego jest wszystko ok, tzn okres pracy jest spełniony bo liczy się czas (od.. do..) a nie wymiar etatu, ale powiedział jej też że to zależy jak na to ARiMR spojrzy.

Może ktoś podzieli się doświadczeniami jak to w praktyce wygląda

Edytowany przez pawelek, 10 lipiec 2013 - 11:09.

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:44

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Kolego jak składałem wniosek na młodego rolnika w 2010r to wymagania były ,szkoła średnia lub wyższa nie musiała być rolnicza,zawodowa rolnicza lub podstawowa z pięcioletnim stażem na gospodarstwie udokumentowanym KRUSem.

#12 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:53

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Wiem, (i masz tu racje) ale z tego co się orientowałem na tych samych zasadach traktowany jest staż pracy jako ubezpieczony w KRUS jak też okres zatrudnienia na umowie o pracę(dotyczy to mgr bo w mr to chyba tylko krus jest akceptowany)

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:03

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Wydaje mi się że nie ma znaczenia czy samemu się opłaca krus ,czy jest się zatrudnionym na krusie , w końcu liczą się udokumentowane lata składkowe.

#14 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:54

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Czy ktoś już przeszedł całą procedurę z tym związaną i wie jakie dokumenty, wnioski itp składa się w ARiMR już po podpisaniu aktu notarialnego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:47

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow??? Dokumenty składa się przed sporządzeniem aktu notarialnego. Ja właśnie przerabiam to mojemu klientowi.

Edytowany przez Lukrolny, 29 lipiec 2013 - 21:47.