Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:40

sprawdzi się ten siewnik na glebach ciężkich, glina ?

myślę nad agregatem talerzowym z wałem gumowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85 Dzisiaj, 09:40
  •  

#22 Share sebas466

sebas466

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 08:35

Tak jak pisałem, u mnie sa iły i nie narzekam na robote.

Choć jak jest mokro to sie obkleja wszystko, ale ten defekt jest nieunikniony. 

Wybrałem talerze zeby rozdrabniały pacyny, wal packera tez robi dobry efekt.

#23 Share MeRcEdReS

MeRcEdReS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:21

Porównując dwa te zestawy uprawowo siewne ciężko określić który jest lepszy ponieważ trzeba by użytkować jakiś czas obydwa w gospodarstwie żeby stwierdzić, jednak mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami z racji tego, że posiadam Famarola Plusa od kilku lat, choć dziś grubo bym się zastanowił przed zakupem choćby właśnie nad Agro Maszem, ale wtedy nie było go jeszcze na rynku.

Obydwa zestawy są z tej samej półki cenowej, zaletą Agro Maszu jest z pewnością to, że przy zakupie ma wiele dodatkowych opcji, jak np kilka wałów, komputer z licznikiem hektarów,prędkości itp, włóka, kółka kopiujące na redlicach, czy różne warianty zamykania ścieżek. Natomiast Famarol gdy kupowałem mojego występował tylko w jednej opcji wyposażenia czyli: Wał packer, ścieżki sterowane pneumatycznie, ścieżki przedwschodowe, licznik przejazdów do zamykania ścieżek - zwany przez sprzedawców komputerem, redlice zwykłe, dzielone kółka wysiewające do drobnych nasion. Być może w nowszej wersji Plusa(tej czerwono szarej) jest już kilka opcji, widziałem na ostatnim Agro Show(2015) że miał dołożone oświetlenie, redlice talerzowe, zmienioną przekładnię, ścieżki elektryczne. Nadal w Plusie nie ma możliwości wyboru wału, na dodatek tak jest skonstruowany, że nawet jeśli by się chciało samemu dorobić np rurowy i przełożyć, to też pół dnia zabawy, bo listwa ze skrobakami od packera jest podzielona na cztery części i każda oddzielnie przykręcona do ramy agregatu, a nie tak jak w każdym innym agregacie(np. Agro Masz) packer i skrobaki to jedność i zmiana na inny to kwesta odkręcenia 8 śrub na piastach i wał wychodzi. Kolejnym absurdem są znaczniki, które są za krótkie żeby ustawić na środek traktora a jedynie na koło można jechać, nie posiadają też zabezpieczenia w postaci śruby ścinanej, natomiast Agro Masz ma dłuższe i z zabezpieczeniem. Minusem famarola z pewnością jest też to, że nie można wyczepić siewnika, oczywiście z pewnością ktoś się uprze, że można, ale jeśli to w ogóle realne to też pewnie pół dnia roboty bo producent tego nie przewiduje.(Agro Masz można jest wyczepiany) Problem jest także z podnoszeniem zestawu bo uchwyty do podhaczania ramion są ruchome o pionowym skoku, niby nie dużym, ale jeśli ciągnik nie podnosi zbyt wysoko, jak np. stare Ursusy to jest to problemem, podnośnik musi unieść się na dobre 40% żeby zacząć podnosić zestaw, co skutkuje tym, że całość nie podnosi się zbyt wysoko przy pracy na rozkręconym cięgle aby agregat szedł równo, co pokazuje wskaźnik poziomowania na siewniku( Agro Masz ma podhaczanie sztywne). Ścieżki zamykane pneumatycznie można uznać minusem ponieważ ciągnik musi mieć sprawną pneumatykę jednoobwodową, ale i plusem za to, że nie jest to tak awaryjne jak te elektryczne w których przepalają się silniki. Dokładność wysiewania też pozostawia wiele do rzeczenia, próba kręcona przeprowadzona wg instrukcji odbiega od tego co wychodzi w polu, ale po jakimś czasie można samemu dojść do w miarę dobrej dokładności.

Jak wiadomo to co przedstawiam tu jako wady mojego Famarola dla wielu może nie stanowić żadnego problemu bo np nie używa znaczników albo ma tylko ciężkie ziemie i sam packer spisuje się swietnie. To tylko moje skromne zdanie, przedstawienie rzeczy na które wielu z pewnością nie zwróciłoby uwagi kupując zestaw uprawowo siewny, tak zresztą jak ja się nie zwracałem, ale jak wiadomo cena jest atrakcyjna i to wielu nakłania do zakupu tej maszyny jako nowej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85 Dzisiaj, 09:40
  •  

#24 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:32

Witam. Czy New Holland Td95D da sobie rade w agregacie Agromasz z siewnikiem nabudowanym. Maszyna na agregacie zębowym, wałki strunowe, siwnik redlice talerzowe.

#25 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:19

opłaca się brać najdroższą wersję tego siewnika tz z komputerem ?

#26 Share TomaszTrzciski

TomaszTrzciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 21:50

witam zastanawiam się nad kupnem agromaszu jakie sa jego zalety i wady ?Jest awaryjny czy jest to solidna konstrukcja ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 10 lipiec 2016 - 00:44

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85 Do zestawu sn z agromaszu jest potrzebny ciężko koń bo agregat sporo waży
Jak już będziesz kupował to bierz wał gumowy
Ja oficjalnie polecam . Zasialem łącznie nim około 120 ha i zużycia nie widać.

#28 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 20:21

opłaca się brać wersję z komputerem czy wystarczy z elektrycznymi ścieżkami ?

#29 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 20:49

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85 Ja żałuję że nie wziąłem ..

#30 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 21:47

jakieś porady co do tego siewnika ? zamierzam kupić z agregatem talerzowym, wał gumowy, sterowanie komputerowe

obecnie sieje amazone z agregatem aktywnym 4,5metra

#31 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 21:54

Weź sobie jeszcze talerze 510 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 październik 2016 - 14:31

adrian3005 jak masz ustawione te bolce do głębokości pracy agregatu talerzowego ? mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie tego

oraz drugie pytanie bo widzę że trochę już posiałeś tym siewnikiem

na jakim ustawieniu siałeś np pszenżyto i pszenicę ? zgadza ci się z próbą kręconą ?

Dodaj odpowiedź