24damian24

Renault 110-54

Polecane posty

ENDRIUROL    39

w 106.54 w kole tj feldze w centrum jest taka srobka na imbusa podejrzewam ze z niej a raczej z jej otworu polecial olej? mysle ze olej. troche polecialo nie wiem czy sie martwic  ewentualnie co robic  z tym. 2 pytanie nie wiem jaki mam olej w hydraulice a musze dolac czyli wybrac kupic,. jaki kupic tj najlepszy jaki bedzie podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Nie w feldze a piaście, to miarka i wlew oleju ustawiasz na jak zegar 9 lub 3 i olej ma cieknąć jak nie to dolej. Pewnie stał na słońcu i się pokazał, mocniej dokręć.ja na dolewke dałem agro utto, twój wybór co wlejesz, agro stou myślę że będzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

zobacz temat o płynach, tam jednej z ostatnich stron masz wypisane co można lać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Mechanikiem nie jestem ale postaram się pomóc. Możesz odślepić...Spokojnie bierz jak coś (dobre) węże pociągnij i zainstaluj drugie gniazdo tak jak mówisz i będzie ok (tak myślę).

Pod jedynką nic nie miałem i niektórych pługów nie moglem obracać.(podpinałem pod  2 i 3)

Założyłem pod 1 gniazdo i pod 2 podpinam i teraz mój pług obraca (oba gniazda steruje jedną dźwignią w ciągniku).

Pod 4 jak założę, to mam sterowanie na drugiej gałce w ciągniku.

Numery 1,2,4 idą do rozdzielacza który jest trzy sekcyjny. Jedną sekcje mam zaślepioną

Nr 3 to taki swobodny przepływ do skrzyni.

 

ffcb0e465432b564med.jpg

b9d2124d8eb3ba35med.jpg

u mnie jest dokładnie tak samo, złącze 2-1 jedna wajcha , izydor6280 złącze 4 reaguje z drugiej wajchy, i własnie brakuje pary do niej, 3 to własnie tylko bezpośredni powrót, wygląda na to że będę musiał kupić wąż i zobaczyć co będzie z tego zaślepionego, bo tak to wygląda że druga wajcha służyła do maszyn wyposażone w silniki hydro , np owijarka czy kosiarki bijakowe  , podpowiedz kolego , jak zmienić olej w skrzyni, czy rzeczywiście

wchodzi tam ok 60l ? gdzie jest korek wlewu i spustu oraz kontrolny 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Korek wlewu nr 5. Ja wlałem 70l jak czyściutki to na tej miarce (z lewej strony pod kabiną) ciężko dokładnie sprawdzić (wygodna miarka lecz skierowana typowo pionowo była by lepsza). Spuściłem w przystawce  napędu i przy hamulcach.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ale ja to jestem zacofany, przecież sam sprawdzałem tą miarką i nie ma stanu, a teraz się głupio pytam, ponad tyś zł na olej trza, masakra, zwolnice mają osobno olej, ? nie widzę korków , tak jak w case miałem, czy tam olej ze skrzyni dochodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

kolego korek nr 5 wlewam olej, a może wiesz co to jest to co oznaczyłaś jako 4  , u mnie jest w tym czarne pokrętło tak jakby , wielkości gałki kierownicy , obraca się to bez końca, ani się nie wykręca ani wkręca, ani nie da rady tego wyciągnąć ?

zamierzam lać FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40

a co lejecie do silnika, czy Turdus 15W40 był by dobry ,  taki do CASE lałem 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

do skrzyni również total z Claasa czy shell spirax s4 lub mobilfulid

do silnika lałem mobli delvac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Nr 4, jakieś odpowietrzenie chyba. Też  FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40 

a do silnika FUCHS MOT.

A co będzie dalej (innym razem) nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

kurcze nie mam pieniędzy by zmienić olej w skrzyni, nawet do miarki nie sięga, chyba zrobię dolewkę , nie wiadomo co tam jest wlane, moze nic się nie stanie, byle do żniw, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

raczej bez problemu się zmiesza, dla pewności możesz zlać trochę ze skrzyni i wymieszać z nowym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

3ad5eeee497b4365med.jpg

To jest zamknięcie paliwa ze zbiornika? Jak zamknąć, jak to działa? B nic innego nie widzę (prostrzego w użyciu;) )

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie jest tak samo, jak by bez rączki, ale kombinerkami bez problemu zamyka się i otwiera, ruch

jak przy zaworze kulowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Koledzy mam takie pytanie użytkuję Renault 110.54 z 93 r od wiosny teraz na jesień wykonywałem orkę pługiem Agromasz PJ 4  160 cm klasa ziemi przeważnie 4 , zalałem ją pod korek już sie nie mieściło zaorałem 7 ha i wskażnik pokazywał około 1/3 baku już myślałem że walnięty wskażnik ale zmieżyłem miarką i to samo. Czy to możliwe żeby sześciocylidrowy traktor przy takim pługu( zaznaczam to nie podorywka ) spalał około 10-12l / ha ?????????/


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

zależy w ile robiłeś ten 1ha

spalanie takiej 6 w pługu przy obrotach 1600-1800 wyjdzie koło 12l/h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Potwierdzam kolegę wyżej, a jak mu jeszcze deptałeś to potrafi sobie wypić nic na powietrzu nie będzie chodzić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Maksymalnie 1600 jeżdziłem 2 na żółwiu, a w tym roku lekko nie było bo sucho. ha robiłem w godzinę , wcześniej jak jeździłem mf 255 z dwuskibowym pługiem spalał mi około 5 l na godz a ha w 2,5 godz. jestem mile zaskoczony. Teśc ma Valtrę 80 km , taki sam pług i twierdzi że więcej mu wzięła.

Edytowano przez piotr301976

Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Potwierdzam kolegę wyżej, a jak mu jeszcze deptałeś to potrafi sobie wypić nic na powietrzu nie będzie chodzić.

 

To ty twierdzisz że spalił dużo???? :P 

Też mam renie 110.54 i jak jest odpowiednia wilgotność gleby kawałek równy a silnik idzie nie przeciążony to 10l na godzinę = 10l na hektar.

Mi też tak wychodziło przy pługu UG 4x40 (brał około 1,75metra) - Lecz przede wszystkim wszystko zależy od rodzaju ziemi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Jak kupowałem to przede wszystkim liczyłem że zaoszczędze  na czasie ale że na paliwie to się nie spodziewałem, jak u mnie na wiosce mówiłem o spalaniu to mnie oczywiście wyśmiali bo 6 tka to 15l musi wziąc , ponic tyle bierze ursus 1224 przy uni 5x35 , jednak przekonywał nie będę bo to walka z wiatrakami :)

Pozdrawiam wszystkich urzytkowników Reni :)

 


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To ty twierdzisz że spalił dużo???? :P

Też mam renie 110.54 i jak jest odpowiednia wilgotność gleby kawałek równy a silnik idzie nie przeciążony to 10l na godzinę = 10l na hektar.

Mi też tak wychodziło przy pługu UG 4x40 (brał około 1,75metra) - Lecz przede wszystkim wszystko zależy od rodzaju ziemi !!!

 

Nie powiedziałem że dużo mam kilka Reni więc mogę o nich trochę się wypowiedzieć. Dużo to jest jak Zetro 6 sąsiada spalił mu 25l na hektar przy głębokiej orce.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

między innymi za to ceni się silniki MWM  :wub:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj