24damian24

Renault 110-54

Polecane posty

izydor6280    1142

masz na mysle te zielone/turkusowe raczki

b027148a8b135cef1a93b89d7542287abe8c7d0b_0x0.jpg

 

zapytaj jeszcze tu, powinni miec cos z rozbiorki http://www.bima.pl/

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

O widzisz dokładnie o to mi chodzi - w następnym tygodniu tam zapytam a na razie będę powiększał odciski bez nakładek, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Witam.

Mam pytanko zatankowałem z 180l ropy i pod kabiną stwierdziłem że mam wyciek, mianowicie ze zbiornika u góry po prawej stronie wychodzi wąż (taki z 20cm.) i idzie gdzieś w górę w błotnik. Cieknie mi przy baku na opasce. Myślę że ten wąż prowadzi do jakiegoś czujnika poziomu paliwa w baku nad silnikiem. Czy mogę spokojnie wywalić wąż i założyć nowy( wypompowałem z baku nad silnikiem ropę przetnę ten wąż w baku pod kabiną podstawię lejek z wężem i resztę zleci do bańki) chyba nic mi się nie zapowietrzy po ponownym zatankowaniu do pełna?

 

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nic się nie zapowietrzy, przecież w górnym baku może wcale nie być ON, pompa ciągnie z pod kabiny. Nie patrzyłem u siebie ale w kabiną idzie odpowietrzenie z dolnego baku. U ciebie jest w górnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Nie wiem od czego jest ten wąż, może jest tak jak Ty mówisz.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

to jest odpowietrzenie, w tej serii wężyk idzie pod sam dach z obu zbiorników,

w .14 były tylko połaczone oba zbiorniki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
Napisano (edytowany)

post-129851-0-67148900-1423129831_thumb.jpgpost-129851-0-45405100-1423129873_thumb.jpgpost-129851-0-19591400-1423129906_thumb.jpg

 

witam ponownie, ciągnik jest już u mnie , i wiadomo znalazło się kilka niewiadomych rzeczy , 

otóż na pierwszym zdjęciu gniazdo nr 1 , do czego może być, czy to jest zwykła tak jakby zewnętrzne gniazdo 12

v ? 

i drugie zapytanie, w ciągniku mam dwie wajchy do wyjść, czyli powinny być dwie pary wyjść r euro złączki, i tak jedną parę wymieniłem , nawet nie wiem czy dobrze , patrzyłem na rozdzielacz ze powinna być to para, tylko co z drugą parą, tak jak by brakowało jednego wyjścia, po prawej jest wyjście na hamulce przyczep, po lewej góra to zwykły powrót bezpośredni używany przeważnie do silników hydraulicznych, jedno wyjście zasilające i powrót bezpośredni do pokrywy , czy ktoś coś wie? jak to u was jest ? 

kolejna fotka, załączanie wałka , z boku jest przycisk tak bardziej z tyłu, do czego to jest? 

 

i trzecia fotka , ciągnik wyposażony w klimatyzacje niczego nie brakuje, przy szybie są trzy przyciski żółte 1. to kogut 2. 4x4 3.  klima, 

panowie czy ktoś ma wiedzę jak to jest z klimą, naciskam na przycisk , ale oprócz tego włącza się tez nawiew ten na belce, ? czy tylko guzik i jest bez regulacji, wydaje mi się ze powinna być regulacja, może gdzieś indziej ???

 

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

1. tak to gniazdo 12v, stosowane do różnego rodzaju sterowników przy maszynach

2. nie musi być wyjść parami

3. od przepływu czynnika masz właśnie to pokrętło na słupku, przyciskiem odpala się spręzarkę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

tylko czy te pierwsze czy ostatnie pokrętło?, bo na ostatnim jest wąż , przechodzi przez nie wąż  , muszę zobaczyć od pierwszego od góry pokrętło gdzie idzie ta linka, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Pokretło na dole jest od regulacji nagrzewnicy... Środkowe to wiatrak górne klima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

wiedziałem ze można na ciebie liczyć, dzięki, a nie wiesz przypadkiem co to za przycisk przy włączaniu wom? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

wiedziałem ze można na ciebie liczyć, dzięki, a nie wiesz przypadkiem co to za przycisk przy włączaniu wom?

Nie wiem bo u mnie jest sprzęgło takie jak ręczny...

 

 

Nowy81- to chyba szko w należności od wyposażenia... Od 120.54 wszystkie mają dwa tłoki... Udźwig wg konedata większy o ok 500kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Ten prżycisk służy do odpalenia silnika na żałącżonym prżekaźniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

110 zwykle miały jeden siłownik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1986    0

Witam koledzy!Przepraszam,że się wam wpraszam w wasz temat,ale może wy mi pomożecie,otóż potrzebowałbym jeżeli takie coś istnieje wogóle,np jakaś tabela obrotów wałka wom,czyli jak wezme na 1000 wałek(renault 110.14) to przy jakich obrotach silnika,jakie obroty ma wałek,chodzi mi o przedział 1100-1200 obrotów na silniku to ile obrotów ma wałek.Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

wydaje mi się że nie ma czegoś takiego

jest tyllko wartość dla 540/1000 rpm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628
Napisano (edytowany)

Użyje trochę matematyki żeby to wyjaśnić...

Jeżeli np dla 2000 obrotów silnika wałek ma 1000obr bądź 540 (te wartości akurat nazna odczytać z tabeli) to wystarczy zastosować metodę proporcji żeby to wyliczyć... Musisz tylko zrobić pewne założenie czyli dla jakich obr silnika cie to interesuje... Dajmy na to niech będzie to 1200obr

Liczymy,

 

2000obr silnika - 1000obr wałka

1200obr silnika - x wałka

 

Teraz mnożysz na krzyż i dzielisz żeby otrzymać x

 

X = 600obr wałka

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

Jak osiąga obroty 1000 na wom-ie przy np 2000 obr silnika to ma przy np 1100 silnika 550 wom a 1200 silnika 600wom jeśli 1000wom osiąga przy 2000 obr silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1986    0

hmmm no tak dzięki,musiałbym jeszcze się upewnić w jakiś sposób,nie wiem czy te nowsze renie 110.14 lub110.54 jak mają ten elektroniczny licznik czy wyświetla też tam obroty wałka wom przy danych obrotach.Ciągnik chodził przy pompie do deszczowni i gdy wałek był włączony na 1000obr to najbardziej korzystne dla mnie ciśnienie było przy 1200 obrotach silnika i teraz chce do tej pompy założyć silnik elektryczny no i dlatego te obroty sa dla mnie takie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeżeli jest to dla Ciebie takie ważne to radziłbym zrobić to profesjonalnie za pomocą falownika ze sterowaniem DTC.

Będziesz miał możliwość precyzyjnego ustawienia obrotów (płynną regulację), w razie konieczności możliwość jej korekcji i odpowiednie zabezpieczenie silnika.

Są drogie, ale żaden inny sposób nie zapewni Ci takiej precyzji obrotów i momentu obrotowego.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj