24damian24

Renault 110-54

Polecane posty

24damian24    0

Witam koledzy posiadam Renault 110-54 i od jakiegos czasu mam z nią problem i nie mogę znaleźć przyczyny. Posiadam w niej silnik mwm d-226 i pompe lucas który głośno pracuje i słychać strasznie metaliczny dźwięk patrzyłem na rozrząd i wszystko wskazuje że jest dobrze. Co to może być przyczyną??

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

ZA wczesny kat wtrysku, najlepiej jak bys mial przefrezowane te dwa otwory przy pompie bo dolna jakis tam ruch ma, to wtedy sama pompą mozna troche regulować.(gora do siebie opozniasz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24damian24    0

witam kolego a może ma ktoś schemat rozrządu do tej Renault 110-54 silnik mwm i jakie powinno być cisnienie na wtryskach bo jedni mówią że 205 a drudzy 185 i już sam nie wiem

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

przefrezowac tez mozna, ale mozna zrobic tak jak ta dolna sruba z jednej strony m8 a z drugiej m10 wkrecana w blok, wtedy masz tez pole manewru z pompą


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

a nie lepiej przestawić na kole zębatym? masz 3 śruby m8

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24damian24    0

Witajcie koledzy co chodzi o te ciśnienie na wtryskach to tak mam ustawione , a co chodzi o koło zębate też już to robiłem i zero pozytywnego efektu może się troszke uciszyło ten metaliczny dzwięk ale i straciła moc po niedzieli planuje jechać z tą pompą ale sam nie wiem gdzie wszyscy mówią że maja dane do lukasa a co się okazuje jest inaczęj .Może macie jakieś namiary na ustawienie tej pompy. dzięki za podpowiedzi ;)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

U mnie też była głośna i dziwnie sie zapowietrzała. Zawiozłem do sprawdzenia, zapłaciłęm 200zł, gościu stwierdził ze pompa jest super. Po tym sprawdzeniu pompa chodziła chyba jeszcze tydzień i sie zatarła totalnie aż uszkodziła mi troche rozrząd:( Koszt naprawy samej pompy powiedzieli mi ze od 4 tyś bo jest zatarta i urwana. To kupiłem cały silnik za 3800:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Zapomniałem dodać ze ten co kupiłem był lekko rozmrożony temu taka cena ale mimo wszystko był do końca sprawny i w nominale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0

Witam potrzebuje numery z tabliczki pompy wtryskowej z Renault 145-54 jesli ktos ma taki ciagnik prosiłbym o spisanie ich

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Zapytam tutaj... Koledzy krótko: czy w przystawce przedniego napędu która jest pod spodem i w skrzyni biegow jest ten sam olej? Mam na myśli czy jest to że sobą połączone czy jest może osobny wlew oleju do przystawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2
Napisano (edytowany)

ten sam wlewasz tylko do skrzyni a przystawka się napełnia

Edytowano przez renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Odświeżam temat:

Co to jest za czujnik w skrzyni z prawej str ciągnika patrząc od tyłu. Czujnik ten jest tak mniej więcej pod czujnikiem poziomu paliwa w dolnym baku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

W skrzyni popycha go wcięcie na wodziku, bodajże od grup. Czym steruje? Kable odłączone.... Zresztą wszystkie renie, które widziałem miały odłączony ten czujnik/styk. Przypuszczam, że blokada rozruchu, gdy ciągnik jest na biegu. Ruskie sprzęty też takowe miały, i żeśmy je odłączali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

U mnie też działa:) I może i dobrze bo kiedyś sam sobie przez taką głupote że nie było takiego zabezpieczenia narobił bym sobie biedy... A więc lepiej jak jest i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Też się zastanawiałem od czego on i wydawało mi się też że od blokady rozruchu i też odłączone kable :D


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

ja tez mam odłączone kable ale skoro jest to od blokady rozruchu to nie bedę sobie tym głowy zaprzątać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Powiedzcie od czego jest ta linka ktora idzie do pokrywy podnośnika? Steruje sie nią w kabinie przy blokadzie tylniego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

od szybkosci reakcjii, jak dobrze pamietam

gdzies bylo o tym pisane juz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

Tą linką regulujesz szybkość podnoszenia. Jak ją wyciągniesz do góry to podnosi do połowy normalnie a póżniej bardzo powoli a w opuszczaniu nie ma znaczenia,przynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj