Skocz do zawartości

Zdjęcie

Statyw, pomoc

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KOLUMB2

KOLUMB2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:50

Statyw, pomoc Hej mam pytanie co do tego jaki typ statywu polecacie do kręcenia filmów w warunkach polowych :D Jak dotąd kręciłem z ręki, no ale ze statywem można trochę więcej pokombinować z ujęciami. No i teraz pytanie do was jaki statyw polecacie jakie macie z tym doświadczenia, bo nie chce wywalić pieniędzy w błoto ;) Z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Statyw, pomoc Dzisiaj, 05:14
  •  

#2 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:09

Statyw, pomoc Kup najtańszy z 3 rurki wysuwane,po 30 zł kupisz,ja kupiłem za 50 nieco lepszy z korbką i profile są trójkątne,jest stabilniejszy od tego za 30 którego w byle jakim sklepie kupisz,ale tańszy też dobry. Firma jak ci nie powiem bo to chińskie jakieś i w piz*u ich jest :D

PS. Statyw najtańszy,mam 1600 widzów ponad i wystarcza,lepiej zrobić krana i Steadycama czy Glidecama,Flycama to robi jeszcze lepszy efekt :D
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#3 Share KOLUMB2

KOLUMB2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:41

Statyw, pomoc właśnie chodzi m o to żeby się trochę wywiedzieć czy np te po trzydyszki nie są aby za lekkie :)

#4 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 11 kwiecień 2013 - 06:16

Statyw, pomoc Lekki - lepiej się z nim lata,jednak te nieco droższe są wytrzymalsze,wyższe i chyba jednak warto dołożyć te pieniądze :)
Ja Ci zawsze i chętnie pomogę, ale może się ktoś przyczepić ze na forum rolniczym o Fotografii dyskutujemy :)
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#5 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:10

Statyw, pomoc nazwa forum to agroFOTO, więc chyba nikomu nie powinno to przeszkadzać :D
norweskie-lesne.pl

#6 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 09:41

Statyw, pomoc A jaki sprzęt ma być zamocowany na tym statywie?

#7 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 kwiecień 2013 - 12:16

Statyw, pomoc Portal nosi nazwę AgroFoto.pl czyli Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza
Chyba spora część użytkowników nie wie że mamy sporą galerię ;) http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#8 Share KOLUMB2

KOLUMB2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 15:29

Statyw, pomoc Dokładnie zresztą to dział fotografia więc raczej błędu nie popełniamy ;) z resztą gdzie indziej mam się dowiedzieć jaki statyw kupić na pole :D Jaką wysokość proponujecie ? a i widziałem jeszcze taki typ że statyw nie ma nóg tylko jest podpierany o tułów jeśli dobrze kojarzę może ktoś coś więcej na ten temat powiedzieć ? A nagrywam kompaktem P500 Nikona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 10:21

Statyw, pomoc statyw wystarczy ci np. taki: http://allegro.pl/pr...3169150129.html

Możesz też zainteresować się monopodem np. takim: http://allegro.pl/le...3131183306.html

ale to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli tylko stabilność i płynność podczas poruszania się z kamerą to monopod jest dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem. Jeśli natomiast chcesz ustawić kamerę w jednym miejscu statycznie filmować z tego miejsca to statyw.

#10 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:29

Statyw, pomoc Ja mam zwykły chiński statyw za 35zł z Media Ekspert i jest dobrze :D Jest na 3 nogach i ma z 1,30cm wysokości. Dorobiłem się na nim blisko 2000 widzów na youtube ;) Jak to mówią, nie sprzęt a technika robi z Ciebie zawodnika :D

#11 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 16:02

Statyw, pomoc Ja kupiłem jakiś czas temu statyw Camrock TJ-58, wys. min. ok. 45cm, wys. max. ok. 175cm, lekki. Zależy ile masz pieniędzy do przeznaczenia na tel cel i co chcesz na niego postawić. Glidecam też jest fajny, podobnie jak cena.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#12 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 08 maj 2013 - 13:49

Statyw, pomoc Kolumb napisz jaki tam statyw kupiłeś i jak się sprawuję, z góry dzięki.

#13 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 17 maj 2013 - 17:57

Statyw, pomoc Coś mi się zdaje że pisze po fakcie, ale może komuś innemu się przyda.
Jeśli statyw do nagrywania to tylko z głowicą olejową. Do statywów za 30 zł polecam dokupić sporą tubkę kleju bo wszelkie plastiki będą się łamać i pękać momentalnie. monopod do filmowania raczej odpada, obraz będzie stabilniejsze jak przy kręceniu z ręki, ale to nie jest pełnia szczęścia.

#14 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:42

Statyw, pomoc Witajcie odkopie temat bo nie wypada zakładać następnego, miałem robić statyw nawet już przygotowałem rurki 1/2 ale poprzeglądałem allegro i najtańszy można kupić za około 30zł, i tu chciałem zaczerpnąć opinii czy warto np. coś takiego kupić:

http://allegro.pl/st...3847417897.html
http://allegro.pl/le...3842891256.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:47

Statyw, pomoc Poszukuję jakiegoś statywu do nagrywania. Zależy mi nad tym ,żeby był w miarę lekki , tak żebym go mógł jakoś przewieźć rowerem :D
Cena tak +-100 zł