Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa welger RP 200

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MaRoO

MaRoO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:39

prasa welger RP 200 Witam. Planuje zakup prasy welger RP 200 1996r, rotor noze siatka sznurek centralne smarownie. Wiec mam pytanie co sadzicie o tej prasie? jak sie sprawuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa welger RP 200 Dzisiaj, 11:48
  •  

#2 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2013 - 16:18

prasa welger RP 200 Mam taką od 2008 r. i sprawuje się nieźle. Prasuje nią zielonkę na kiszonkę więc trzeba uważać na stan łożysk szczególnie na dolnych 3-4 walcach bo one dosyć szybko się w takiej robocie kończą, po 2-3 sezonach (zależy ile belek). Sąsiadowi się zatarło i trochę zboża się spaliło. Ja mam bez noży, szeroki podbieracz. Przy kupnie zwróć uwagę czy poprawnie działa nóż od siatki (pasowałoby podpiąć ją do ciągnika). Centralne smarowanie działa bez zarzutu tylko trzeba lać czysty olej a nie przepracowany, byle jaki ale czysty. Minusem jest to, że czasem się zapcha i trzeba belę wyrzucić nieowiniętą siatką - szczególnie przy słomie, ale to już trzeba ustawić odpowiedni stopień zgniotu

#3 Share MaRoO

MaRoO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:39

prasa welger RP 200 a jak sprawuje sie przy słomie? bo słyszalem wiele opinii, począwszy od zlego zbicie do nieudolnego owijania sznurkiem :)

a wiesz jakie jest zapotrzebowanie na ta prase z rotorem bez wysuniętych noży?

#4 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:33

prasa welger RP 200 Generalnie to dobrze ale potrafi się niekiedy zapchać i wtedy bela jest nie do owinięcia i trzeba ją nie owiniętą wywalić. Najczęściej dochodzi do tego w słomie krótkiej, drobnej jak jęczmienna. Zbija dobrze i równo no chyba że jest wąski pokos słomy. Jeździłem zetorem 7211 i sobie dobrze radził chociaż jak dobijałem to miał trochę ciężko. Teraz jeżdże proximą 100 KM i no problem. Ja owijam siatką, sznurkiem nigdy bo coś mi nie chciało działać owijanie jak próbowałem.

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:12

prasa welger RP 200 Jak się zapcha nie trzeba wywalać bali w ostateczności tylko popuścić komorę lub wyczyścić gardziel.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:02

prasa welger RP 200 @xerion3800 w jaki sposób to zrobić bo nie mam pojęcia? Jak lekko podniosę tylną klapę to i tak bela nie chce się obracać. Wyczyścić gardziel??? Może jakiś filmik, co?

#7 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:04

prasa welger RP 200 Jeżeli nie chxe się obracać to jest przyczyna tego że masz gładkie walce. Pomaluj je podkładem żeby były szorstkie i po kłopocie a co do odpychania gardzieli to na kolana i z podbieracza wyciągasz wszystko co w nim jest a potem prubujesz kręcić kluczem żeby wszystko cofnąc. A chyba wiesz gdzie się zakłada go w prasie o ile go masz.

#8 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 23:11

prasa welger RP 200 Walce mam coś w stylu wału przegubowo-teleskopowego w kształcie rury (nie frezu).Chyba wiesz o co chodzi. Pomalowane niczym nie są. Klucza żadnego nie mam i nie wiem gdzie się go zakłada. Jak kręcę wałkiem WOM w lewo to nic się nie cofa (gdy prasa jest odczepiona)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:38

prasa welger RP 200 Klucz powinien być koło koła zębatego od napędu rotora. zakłada się do nie go jeden profil od wyrzutnika bali i masz klucz chyba jest to wymiar około 50mm. Zakłada się go na taką specjalną nakrętkę co jest przy tym kole zębatym od rotora.