Zaloguj się, aby obserwować  
jarekvip99

Maszyna do kladzenia weza od melioracji

Polecane posty

jarekvip99    18

Czy ktos z was robil taka maszyne jak meliorowal sobie sam pole? mam w dzierzawie pare ha niemeliorowanych i mam zamiar to kupic i jestem ciekaw jak najtaniej to zmeliorowac. szpadlem nie da rady a koparka troche kosztuje na godzine i zreszta ile ona by musiala to kopac. swiatlowody klada jakimis maszynami a ciekawe czy do tego tez sa maszyny albo mozna cos samemu zrobic bo w koncu trzeba bb ten waz polozyc minimum metr pod ziemia. a tak w ogole na jakiej glebokosci mniej wiecej kladli melioracje? moze ktos ma zdjecia takich maszyn albo gdzies widzial w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

głębokość zależy od poziomu wody na końcu linii drenarskiej i od ukształtowania gruntu. Bywa, że będzie to 70 cm, bywa też kilka metrów pod poziomem gruntu jak trzeba pokonać jakieś wzniesienie, czy górkę po drodze

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Kiedyś była w galerii samoróbka -->http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/400500-lamborghini-premium-1060kret/

Mam gdzieś nawet fotkę fabrycznego ''kreta'' jak chcesz .

Można też inaczej czyli kupić przystawkę łańcuchową od mtz-a tylko trzeba by to przerobić jak masz inny ciagnik...

http://allegro.pl/sprzedam-koparke-lancuchowa-do-mtz-i3157380730.html




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem takiego kreta do melioracji na przewód do średnicy 80 mm.ciągnięty jest ursusem 1224 głębokość pracy około 1m.

@jarekvip99 jak jaszcze jesteś zainteresowany to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio84    0

Ja robiłem takiego kreta do melioracji na przewód do średnicy 80 mm.ciągnięty jest ursusem 1224 głębokość pracy około 1m.

@jarekvip99 jak jaszcze jesteś zainteresowany to pisz

 

podaj jakis kontakt do siebie lub prawidlowy mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Cichy1925
      mam bardzo gliniaste pole i mimo że po orce jest jeszcze dodatkowo talerzowane to i tak po zasianiu agregatem aktywnym z wałem packera pozostają dość duże spore grudy. Macie jakis sposób na uprawe takich ciężkich ziem jakiesz maszyny uprawne po orce? co polecacie?
    • Przez mireek111
      witam , czym kosicie trawe w ziemniakach? chodzi mi o jakaś samoróbkę a dokładniej o obroty przekładni czy 1;1 wystarczy? z jakiej maszyny była by taka przekładnia odpowiednia, co powiecie na coś takiego ?
       
       

    • Przez Marecki2922
      Witam kolegów
      Mam taki zamysł aby połączyć kosiarkę rotacyjną z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy , zdemontować rozdzielacze i tak blisko zamontować kosiarkę aby masa skoszona (konkretnie to lucerna) wpadała do sieczkarni, no i nie wiem jak sieczkarnia poradzi sobie z taką masą zamiast kukurydzy czy potnie i czy wyrzuci bo to będzie bardzo mokre i ciężkie trochę inne niż kuku
      Więc proszę o podpowiedzi porady i sugestie
    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez kamcio15
      Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby
      POZDRAWIAM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj