Polecane posty

damianXXL    49

Witam. Sprawa dotyczy zaczepu, otóz przy zakupie mf gosciu dorzucił zaczep samoróbke, w miare solidny (dobry taki jak żaden) :) ale sprawa dotyczy głownego mocowania na 6 śrub, czy ono wytrzyma przy transporcie 6-7 ton zboża lub buraków? śruby zaznaczyłem na "czerwono" i o nie mi chodzi czy moze zrobić wzmocnienie do śruby "na żółto" Obawiam sie że moze nie wytrzymać :wacko:

 

link do fotki--> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ed091c9497828d6.html

 

ps. przepraszm za błędy w tytule -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja mam mocowanie tak samo zrobione i ciagnąłem już na nim z 15-17 ton i nic się nie działo więc powinno być ok, beczke ciągam 5 tyś.l gdzie ze 2,5 tony na zaczep idzie i też sie trzyma i jak dla mnie to nie masz co sie bać :) Te śruby mogą wyglądać niepozornie ale są solidne :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

troche sie boje ze przy ciąganiu ciężaru np zboża z pola lub czegos innego moze mi je urwac :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Watpie by je urwalo, wiekszosc mf ma na tych srubach zaczep i jest ok, u mnie tak jest a ciagal czasem i 18 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

kolejne potwierdzenie ze wytrzymaja :) wiec nie musze nic wzmacniac i obawiac sie ze rozerwie :D dzieki bardzo za pomoc panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Tylko ja mam gumy na zaczepie wiec cos tam amortyzuje, chociaz nie wiem czy to ma jakies duze znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

slychaj jak sruby sa dobrze dokrecone to nic sie nie stanie napewno bedzie trzymalo jak tylko sie poluzuja to napewno pusci wiec dokrec elegancko tak z metrowa rura ;p i smialo smigaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

nie ruszałem śrub ale sprawdze je jutro :) dzieki za rade B)

pozdro...

 

no gumy nie założe bo nie ma gdzie, musialbym kompletnie przerobic caly zaczep na cos podobnego jak ma mf255 chociaz. Ale skoro koledzy potwierdzaja ze to ma trzymac to nie bede ruszal tego ;)

 

renaulty co niektore tez maja na sztywno bez gumy np 95-14(jak widzialem, moze nie wszystkie z tego modelu) ma na sztywno tyle ze ma szyne i zaczep regulowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Obawiał bym sie innej istotnej sprawy w razie jakiegoś nieszczęścia (różnie to bywa) na naszych drogach zaczep nie orginalny pierwsze pytanie przy uszkodzeniu zaczepu lub wyczepieniu sie przyczepy będą żądali atestu zaczepu. Wiem dużo ludzi dorabia zaczepy i był w okolicy taki wypadek co prawda kilka naście lat temu najechał ciężarowy na tył przyczepy z ciągnikiem gdzie przyczepa wyrwała sie z zaczepu i przeleciała na drugi pas czołówka z osobówką kierowca zginął. Sprawdzano wszelkie detale i nawet to czy zaczep w przyczepie był oryginalny na szczęście był w innym przypadku prawdopodobnie traktorzysta miał by niezłe problemy ale to było z 15lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

kolego nie strasz mnie ale sądząc po wykonaniu zaczepu jest w miare solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie na takim zaczepie bylo 25 ton burakow :P

 

7 ton zborza to c330 ciagnie i nic jej nie wyrywa :P predzej ci silnik zdechnie niż te sruby urwiesz ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez baxiu290
      witam
      mam pytanie dotyczące tego modelu
       
      czy ma on zaczep suwany ?
      bo na wszystkie zdjęcia jak patrzyłem na necie to nie widziałem żeby miał takowy ale mogę się mylić może ma coś w podobie ..
      bo ten model mnie interesuje i może w przyszłości chciałbym go kupić ale musi mieć zaczep suwany ..
      dzięki za pomoc ;]
    • Przez 1kejsi1
      Witam.
       
       
      Więcej informacji na PW
    • Przez Mateo111
      Witam pomoze ktoś jak wysunac dolny zaczep na haku w john deere 6910S bo nie moge czy tam jest jakes  zabezpieczenie czy zawur .z góry dzieki. Zdiecie podgladowe na dole dalem.

    • Przez TheGonzuu2001
      Witam planuje kupować beczkowóz ok 6-8 tyś litrów. I moje pytanie brzmi czy lepiej wybrać na górny czy dolny ? Jakie plusy i minusy ? Posiadam zaczep suwany.  Będzie ciągana ciągnikiem 100 KM. Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam ;D 
    • Przez terrytrixx
      Kupie dolny zaczep typu hitch 
      Case 5130 , 96r
      Telefon :508-720-630
      Jezeli nie odbieram pisac .. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj