Skocz do zawartości

Zdjęcie

wom 12045 chodzi non stop

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:14

wom 12045 chodzi non stop Witajcie otóż chciałbym wiedzieć czy mam coś uszkodzone i jak mogę wyłączyć wałek wom w zetorze 12045 ?
Ruszałem dźwigniami ale nic to nie dało. Gdy odpalę ciągnik wałek chodzi na okrągło. Czy coś jest uszkodzone może ? I którymi dzwigniami lub jak go można wyłączyć? Jeśli możecie podeślijcie zdjęcie lub opiszcie co i jak.
Może piszę zwykłe proste rzeczy ale wcześniej nie miałem zetora więc za dużo nie wiem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wom 12045 chodzi non stop Dzisiaj, 23:32
  •  

#2 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:12

wom 12045 chodzi non stop witam wałek można wyłączyć jeszcze przez wyłączenie pompy dzwignia powinna być po prawej stronie przy siedzeniu w podłodze taka krótka spróbuj tym wyłączyć używając sprzęgła lub przy zgaszonym silniku u mnie tak jest w zetorze 8045 więc u Ciebie powinno być podobnie

#3 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:54

wom 12045 chodzi non stop A prubowałeś rozłanczać go przy jakiejś maszynie dajacej obciążenie, czy tylko na luzie się nie wyłancza?Bo jeśli tylko na luzie to zimny,gęsty olej go ciagnie mimo że rozłączycz.Jak rozłączysz wom pod jakąś maszyną która wymaga siły to się zatrzyma.Dla przykładu jeśli zapnę rozsiewacz to potrafi kręcić tarczami mimo rozłączenia- za mały opór na gęstym oleju.Daj mu jakiego orkana to będzie stał jak drut.

#4 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:04

wom 12045 chodzi non stop Nie było kiedy sprawdzić go jeszcze przy maszynie :P na odpalonym kręci non stop czy stoi czy jedzie. Rękoma nie dało rady go zatrzymać kręci jak szalony jakby był zazębiony i trzymał. Maciekc2 dzięki zobaczęco i jak :)

#5 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 10 kwiecień 2013 - 04:35

wom 12045 chodzi non stop Jak gęsty olej to nie ma szans abyś go zatrzymal rękoma.Musisz jeszcze trochę potestować ten sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 07:44

wom 12045 chodzi non stop

witam wałek można wyłączyć jeszcze przez wyłączenie pompy dzwignia powinna być po prawej stronie przy siedzeniu w podłodze taka krótka spróbuj tym wyłączyć używając sprzęgła lub przy zgaszonym silniku u mnie tak jest w zetorze 8045 więc u Ciebie powinno być podobnie

Tą dźwignią nie wyłączasz pompy (pompa sterująca WOM nie ma możliwości wyłączenia) tylko rozłączasz WOM (tryby).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2013 - 08:33

wom 12045 chodzi non stop Przyczyn może być więcej,choćby niesprawny układ dźwigniowy sterujący rozdzielaczem.Więcej na http://www.agrofoto....4429-c-385-wom/ to ten sam układ

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 08:50

wom 12045 chodzi non stop Miałem ten sam problem w ursusie 904. W beczce z lekkim obciążeniem kręcił bez przerwy. Dopiero rozrzutnik był w stanie go zatrzymać. Myślę, że masz do wymiany tłoczki w sprzęgle WOM i oringi,które przepuszczają olej i nie trzymają ciśnienia. Jak to wyciągniesz to od razu wymień tarczki sprzęgła i przyjrzyj się pierścieniom dystansowym, czy któryś nie jest pęknięty, bo później usłyszysz tylko zgrzyt pod obciążeniem a wałek nie ruszy. Po takiej naprawie wałek też kręci się, ale to tylko przez chwilę i na zimnym oleju. Po kilku sekundach zatrzymuje się. Wałek załącza się na zgaszonym ciągniku naciskając w dół dźwignią pod siedzeniem. Jak nie zaskakuje to lekko drgnąć rozrusznikiem i wskoczy. przy kierownicy włączasz i wyłączasz sprzęgło womu. Pompa natomiast tzw mikropompa jest w skrzyni biegów i jest na stałe włączona. Wyłączasz natomiast pompę od podnośnika z zewnątrz ciągnika na pokrywie sprzęgła a ona nie ma nic wspólnego z WOM.

#9 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 18:47

wom 12045 chodzi non stop to skoro pompy tym nie wyłaczam a rozłączam tryby WOM czyli WOM się wyłącza jesli tryby sa rozłączone bo po co była by ta dzwignia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:54

wom 12045 chodzi non stop Ta dźwignia jest po to, by oszczędzić sprzęgło hydrauliczne wom-u i niepotrzebne opory..Zasada jest prosta, jak wałka się nie używa to napęd należy rozłączyć, tak jak pompę główną hydrauliki, gdy z niej się nie korzysta to i ją powinno się rozłączać.