Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ?

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:56

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Ja nie wiem co robić niby roboty się ruszyły ciągniki już wszedzie słychać za granicą u naszych sąsiadów niemców widać że Fendty i Classy pacują na całego ! Ale czy jest jakiś sens siania w połowie kwietnia ? Pewnie napiszecie że tak bo zawsze tak siejecie ale bedzimy szczerzy jeden normalnie zasieje w kwietniu i się cieszy a drugi jak nie zasieje w marcu to ma przechlapane ;( Jezeli obrót sprawy będzie taki jak myślę to bedzie trzeba zboże dokupywać pierwszy raz od wielu lat.

Edytowany przez Runder, 09 kwiecień 2013 - 15:58.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Dzisiaj, 07:33
  •  

#2 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:15

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Ja na 100% nie będę siłą pszenicy jarej. Ale jest u nas taki gość w okolicy co siewy zaczyna na początku maja wiec w tym roku w końcu będzie na równym poziomie z innymi:)) hee.

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:22

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Ja po 15 maja mogę zrezygnować, puki co jęczmień, pszenżyto, owies i łubin czeka w workach na wiosnę.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:37

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Ja będę tylko jęczmień po burakach tak to żadnych jarych nie sieje jeżeli nie wymarznie. A zima i tak się juz skończyła.

#5 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:41

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? U mnie niby pogoda sprzyjajaca śniegu już niema ale nie widziałem żeby ktos już próbował siać wszyscy jakoś zrezygnowani.... Zawsze niemcy musza mieć lepiej jak byłem dziś ogladać ładowarke samojezdna za zachodnią granicą to tam już dużo więcej prac zrobionych niz u nas a to przecież tak blisko. Jechałem 53 km w ta i spowrotem w jedna stronę 45 minut i z tego co widziałem (a niestety nie widziałem zbyt duzo bo wiekszość drogi pokonałem autostradą) to tam praca idzie na całego ;) a u nas jakos się dobrze nie może zacząć ;(

Edytowany przez Runder, 09 kwiecień 2013 - 17:53.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#6 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:47

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Jak mają zacząć?? jak narazie każdy myśli tylko o nawozach bo nie zdążył posiać hee:):) ale damy rade !!

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:49

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Bo jeszcze jakiś tydzien żeby te pola obeschły żeby błota nie uprawiać. A jęczmieniowi to i tak się nic nie stanie jak zasieje później bo zasieje go gęściej. A buraki kto ma zasiać ten zasieje nawet miesiąc później.

#8 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:51

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Proste!!
fandoss jaki nawóz stosujesz na jęczmień???

#9 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:54

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Nie ma co rezygnować z siewu - posiejemy później to i skosimy później i nie ma się czym przyjmować :)

#10 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:55

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Wszystko jest w rękach tego na Górze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:56

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? na mazurach jeszcze 20 cm śniegu w porywach do 50 cm... :/.. i nie prędzej jak za 2 tygodnie mozna wejść... jeśli nie bedzie padac... bo jak bedzie padać to jeszcze się opóźni...
teraz trzeba się wysypiać, sprzęt przygotować i robić dzień i noc, jak bedzie pora... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#12 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:05

...Zawsze niemcy musza mieć lepiej jak byłem dziś ogladać ładowarke samojezdna za wschodnią granicą to tam już dużo więcej prac zrobionych niz u nas a to przecież tak blisko...

Niemcy przejęli ziemie naszych sąsiadów? Bo mnie zawsze uczyli, że szwaba to na zachodzie trzeba szukać. hmmm. A co do siewu jarych to nie przesadzajcie. Nasi dziadkowie pamiętają dłuższe zimy. Co pole gołe zostawisz? Nie każdy będzie się pchać w kukurydze. Zrobi się ciepło i zobaczymy jak to wszystko ruszy z kopyta.

Od miesiąca obserwuje AF i wydaje mi się, że zamiast prowadzić rozmowy o technologi uprawy to 90% ludzi pisze tylko dla zabicia czasu. Jak jakieś przekupy na targowisku.

#13 Share majtek53

majtek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:06

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? ja tylko jęczmień i owiec na 1,5 ha na 100 %
Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

#14 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:10

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Bardzo ciekawy temat. Wreszcie.
U nas Wielkopolska też miejscami jeszcze leży sporo śniegu. A gdzie go nie ma to straszne błoto. Spokojnie jeszcze ze 2 tygodnie się nie wjedzie.
Mnie tylko martwi pszenica jara. I sam się zastanawiam czy jest sens siać ją np. w maju! I co z tego będzie. Dzisiaj byłem w sklepie ze środkami to gość mówił żeby nie panikować bo natura sobie wszystko wyrówna. Buraki można spokojnie siać w maju, jęczmień też. Ale pszenica kiepsko widzę.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#15 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:17

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? w Niemczech kolo koloni to już maja poobsiewane nawet już kukurydze siali w tygodniu pogoda dopisuje jest okolo 20 sta sniegu tu juz nie ma dobry miesiąc :D

#16 Share grzesiek0782

grzesiek0782

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:34

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Wszyscy wiemy kto II wojnę wygrał:) i teraz damy radę. Ja sieję normalnie jarą pszenicę bo mam doświadczenia na wiosennej orce z siewem 2 maja i wiem że wszystko zależy od przebiegu pogody po siewie i jak się ją dopieści. Na pewno rekordów nie będzie ale czy kuku to najlepsze wyjście bo jak każdy zrezygnuje z jarych i kuku posieje to du.a murowana. Poza tym to cena jest nieco pewniejsza po takiej zimie, część ozimin przetrzepało a jara da niższy plon i już szacunkowe zbiory niższe:)

#17 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:46

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? Panowie no proszę nie przesadzajcie. Później posiejemy- później skosimy, najwyżej będzie trochę mniej do zwiezienia- za to cena wyższa i cały bilans się wyrówna.
Nie wiem o co to halo... <_<

#18 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:51

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? ta wy w pole już jedziecie a u nas dzisiaj śnieg padał :lol:
@mirek767 masz rację a jak będzie dobra pogoda to tylko się żniwa przedłużą a czasami i w październiku bywało sucho :D :D :D

Edytowany przez mom, 09 kwiecień 2013 - 17:54.

Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#19 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:58

Niemcy przejęli ziemie naszych sąsiadów? Bo mnie zawsze uczyli, że szwaba to na zachodzie trzeba szukać. hmmm. A co do siewu jarych to nie przesadzajcie. Nasi dziadkowie pamiętają dłuższe zimy. Co pole gołe zostawisz? Nie każdy będzie się pchać w kukurydze. Zrobi się ciepło i zobaczymy jak to wszystko ruszy z kopyta.

Od miesiąca obserwuje AF i wydaje mi się, że zamiast prowadzić rozmowy o technologi uprawy to 90% ludzi pisze tylko dla zabicia czasu. Jak jakieś przekupy na targowisku.

Dziekuje za zwrócenie uwagi i z góry pszepraszam za bład juz poprawiłem niestety dziś cały dzień w drodze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:21

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ? ja się zastanawiam czy siać owies, u mnie optymalny termin dla owsa to do 20 marca, a wątpię czy do 20 kwietnia zdążę
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super