Runder

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crystalzts    14

U mnie jeszcze śnieg leży , ale sieje tak jak zaplanowałem nic nie zmieniam tym bardziej ze 5 ton pszenicy z centrali czeka w stodole na siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie także snieg zalega jeszcze ale nie rezygnuję z siewu zawsze coś się zbierze, a zasiać i tak trzeba zawsze coś.

w tym roku planuje pszenicę, owies i jęczmien zobaczymy co mi wyrosnie :D

Edytowano przez Rolniczkaa86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

Ja tak samo nie rezygnuję z siewu, jeszcze nic w polu nie robiłem bo nie ma jak wjechać ponieważ woda stoi ale nawozy już zakupione, pszenica i owies już zaprawione to nie ma sensu tego trzymać na następny rok. Mam nadzieję że teraz jak i do przyszłych żniw pogoda dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zasianiu w mokre? Trochę wody stoi w kilku miejscach na glinie a tak to mokro ale topić się nie będę. Co wy na to? Siane będzie albo pszenica albo pszenżyto. Zawsze można powietrza z opon spuścić i się idzie w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Lepiej drapnij kultywatorem 2x i niech przeschnie niż posiać i potem ziemia rozmazana w beton się zamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Co do tematu to ja nie rezygnuję, zasieję w piątek to jeszcze w miarę będzie. @Maniek ja bym Ci radził ruszyć ziemię żeby z lekka obeschło i siać tylko nie pozwolić aby popiół się zrobił bo wtedy wschodów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Wczoraj pierwsze ciągniki na polach sie pojawiły powiat Chodzieski . ja dzis i jutro za rozwożenie obornika sie biore w sobote orka a przyszły tydzień jak "snieg nie popada" ;-) to jęczmień idzie w glebe . Przed dwudziestym bedzie obrobione to mysle ze jeszcze nie tak źle. A na zaorane zima co proponujecie szlepe czy kultywator do przygotowania pod siew ziemia piąta klasa

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

masakra koledzy u mnie 30 40cm śniegu i co tu dalej kiedy on zejdzie i kiedy to wszystko wyschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta wy w pole już jedziecie a u nas dzisiaj śnieg padał :lol:

@mirek767 masz rację a jak będzie dobra pogoda to tylko się żniwa przedłużą a czasami i w październiku bywało sucho :D :D :D

 

 

Kolega dobrze mówi,nie ma się aż tak czym martwić bywało różnie i zawsze jakoś było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remo    12

ja sieję pszenżyto jare oraz mieszankę (owies,pszenica,trochę jęczmienia) zobaczymy co z tego będzie, najwyżej lato się przedłuży i żniwa będą we wrześniu,jak dobrze pójdzie to za jakieś półtora tygodnia

Edytowano przez Remo

Pierwszy powstał raj , potem PGRy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1234    0

z tego co pamiętam różne wiosny były, raz wczesne raz późne, a i tak kosilo się w zbliżonym czasie, chyba ze lało. po prostu poszczególne fazy rozwojowe zbóż będą krótsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

wreszcie zeszedł śnieg wszędzie pełno wody,pszenżyto przepadło prawie wszystkie,w pole może we wtorek :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie na wszystkich praktycznie polach mokro ;/

dzisiaj na jednym kawałku posiałem owies- pole 4ha, ale musiałem trochę zostawić bo nie dało się wejść i woda stoi, także z 4ha zasiałem 3,65

 

na ozimę jeszcze azotu nie dałem bo nie wejdzie się, po za tym słabe oziminy, 4 ha przesiałem z 15, reszta na pograniczu

 

dzisiaj utopiłem talerzówkę ;/

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj