Skocz do zawartości

Zdjęcie

mobilny mieszalnik paszowy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:23

mobilny mieszalnik paszowy co sądzicie o mobilnym mieszalniku paszowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mobilny mieszalnik paszowy Dzisiaj, 14:16
  •  

#2 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:55

mobilny mieszalnik paszowy w poradniku rolniczym był o tym artykuł jakiś czas temu.

Chcesz kupić go dla siebie i jeździć usługowo, czy chcesz zamówić sobie taką usługę?
norweskie-lesne.pl

#3 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:08

mobilny mieszalnik paszowy

w poradniku rolniczym był o tym artykuł jakiś czas temu.

Chcesz kupić go dla siebie i jeździć usługowo, czy chcesz zamówić sobie taką usługę?

Chodzi o zakup i jezdzenie usługowo. I ZASTANAWIAM SIE CZY BY KLIENCI NA COS TAKIEGO BYLI :D .

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:08

mobilny mieszalnik paszowy http://www.tygodnik-...mieszalnia.html nr 2/13,

z tego co pamiętam, klienci na to są, wiesz, też zależy od regionu, u mnie np większość jest dużych gospodarzy i im byś tego nie sprzedał, ale 25 km dalej jest już inna struktura i tam by się pewnie to sprzedało
norweskie-lesne.pl

#5 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:00

mobilny mieszalnik paszowy u nas w rejonie tez wlasnie dziala koles ktory przyjezdza az ze slaska A orientujesz ile kosztuje taka usługa?za tone

#6 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 10 kwiecień 2013 - 08:10

mobilny mieszalnik paszowy U mnie w okolicy z tego co wiem to korzysta z takich usług tylko jedno gospodarstwo i o dziwo nie małe tylko duże. Mieszalnia przyjeżdża z prawie 40km od gospodarstwa. Mieszają raz na ponad miesiąc. Jednorazowo przypuszczam że mieszają ponad 20t paszy. Niestety nie mam pojęcia ile za tą usługę płacą. Sam się zastanawiałem nad takim zakupem ale do dzisiaj się nie zdecydowałem....

#7 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 09:47

mobilny mieszalnik paszowy W mojej okolicy usługa kosztuje 85 zł/ za tonę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mbanach

mbanach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:05

mobilny mieszalnik paszowy w opolskim powiat glubczyki 50 zl za t

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:57

mobilny mieszalnik paszowy Jak mieszają 20 ton na ponad miesiąc to raczej nie zbyt duże gospodarstwo.

Ceny o jakich piszecie to jakiś kosmos. 85 zł za tone?? Jakbyście to robili w domu to z amortyzacją sprzętu prądem itp wyjdzie was może 10-15 zł/tonę

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:30

mobilny mieszalnik paszowy U mnie przyjeżdża (dopiero pierwszy raz ale chyba na pewno :) będą następne) "młyn" z Lutomierska i bierze 70zł za tonę. Może i "swoim sumptem" wyjdzie taniej ale trzeba mieć swój sprzęt i wszystko dobrze zorganizowane i prawie na miejscu żeby się za bardzo nie narobić. Do tej pory śrutowałem "Bąkiem" na strychu, znosiłem do stodoły (inny budynek) i mieszałem na klepisku "ręcznie" (zużywam niewiele ponad tonę śruty na miesiąc). Czasami jeździło się do pobliskiego młyna na śrutę (w tej chwili we młynie chyba też jest taka cena za śrutowanie). Jak przyjechał "mobilny młyn" zassał sobie półtorej tony zboża ze strychu, dodaliśmy śrutę rzepakową, wymieszał i wysypał na klepisko w stodole. Potem wziął jeszcze pół tony samego zboża, ześrutował i wysypał. Wszystko nie trwało chyba nawet godziny. Pozostało jeszcze workowanie ale może wykombinuje się jakiś silos paszowy. Także jak dla mnie jest to dużo wygodniejsze i tak jak napisałem na początku będę z tego korzystał.

#11 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:22

mobilny mieszalnik paszowy Lukaczmarek tylko zapomniałem dodać że to gospodarstwo mleczne, dojnych jest około setki. Ilość ton podałem przypuszczalnie minimalną na podstawie ilości soi i rzepaku jakie zużywają. Też mi się wydaje że 50zł to dużo a 85zł to już kosmos za taką usługę. Własny mieszalnik przy większych ilościach spłaci się raz dwa.... Na allegro używany mieszalnik z śrutownikiem wyrwie się za 5tyś. Chociaż nawet przy takiej cenie mieszalnika w przypadku jak ktoś miesza tonę na miesiąc i różnica między osobistym mieszaniem a mobilnym wyniesie 50zł to mieszalnik spłacać się będzie 8 lat, także dla małych gospodarstw to w cale nie takie głupie. Ale jak bym miał mieszać tonę na tydzień to w swoim mieszalniku.

#12 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:43

mobilny mieszalnik paszowy czyli z tego co widze raczej opinie sa na niekorzysc mieszalnika mobilnego.a szkoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Koxus

Koxus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:23

mobilny mieszalnik paszowy mobilny śrutownik z mieszalnikiem super sprawa. W ciagu dnia zrobi ponad 50ton (3tony zasypu). Za 5 tys srutownik z mieszalnikiem to wydajnosc pewnie 1t/h (prad ok 8 zl pracownik 10 zl i amortyzacja pare zeta, majac zboze w roznych miejscach to musisz je przewozic tam gdzie srutownik czyli znowu pare zeta za dmuchawe/zmijke i paliwo do ciagnika + pracownik). Na pewno tak samemu sie nie zesrutuje jak tym samochodem. Inna struktura paszy. Kup "dobry" mieszalnik i srutownik to pewnie z 25tysi. jak nie wiecej.
U mnie tygodniowo robi ok 20ton paszy. Niby 50zl za tone ale w tym czasie mozesz zrobic inne rzeczy np. przeglad maszyn czy ich naprawa.
Sprobowalem i srutownik z mieszalnikiem stoi :D