Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 Problem ze skrzynią

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateuszmx

Mateuszmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:25

Case 5140 Problem ze skrzynią Witam kupiłem niedawno case 5140 i mam problem zrobiłem nim 80 km w trasie wszystko było w porządku ale gdy dojechałem już do domu to na małych obrotach cały czasz rozłącza mi skrzynie i na tablicy zapala sie pierwsza kontrolka po lewej stronie taka zebatka z wykrzyknikiem podswietlona na pomarańczowo ale jak zwiekszyłem mu obroty tak do 1200 to juz normalnie ruszał i jezdził ale dzisiaj przy uprawie małego pola gdzie trzeba było użyc dużo rewersu problem nie znikał nawet przy wiekszych obrotach cały czas rozłaczało skrzynie i zapala sie ta kontrolka może ktos z was wie w czym tkwi problem. Z góry dzięki za pomoc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 Problem ze skrzynią Dzisiaj, 15:29
  •  

#2 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:37

Case 5140 Problem ze skrzynią sprawdz stan oleju

#3 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:26

Case 5140 Problem ze skrzynią To może być czujnik ciśnienia oleju na koszach,tak jak kolega powyżej pisał stan oleju,zły stan uszczelniaczy koszy,brudny filtr oleju

#4 Share Mateuszmx

Mateuszmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:07

Case 5140 Problem ze skrzynią Olej jest zalany do maksimum. Gdzie ten czujnik cisnienia oleju sie znajduje? Mam zamiar wymienic olej w skrzyni i tu pytanie do urzytkowników tych traktorków jaki olej lejecie do skrzyni? :) Dziaj znów uprawiałem w polu i na dużym kawałku gdzie było mało cofania to nic sie nie działo chodził pięknie wszystkie półbiegi wchodza idealnie moc w porzadku ale gdy przyszło znów czesto zawracać był ten sam problem dodam jeszcze że hydraulika chodzi idealnie.:) Może ktos już miał taki problem?

#5 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:06

Case 5140 Problem ze skrzynią czujniki są po prawej stornie pod schodkami między skrzynią od aku a pompą oleju.Wymień olej i filtr oleju , zobacz co sie będzie działo.A polecam olej Akcela hy-tran nie jest dużo droższy od zamienników a jest oryginalny.

#6 Share yupijajej87

yupijajej87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 14:53

Case 5140 Problem ze skrzynią Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Case 5140 Pro. Na początku wszystko było pięknie ładnie. Robil pare kursow dziennie wozac zboze na sprzedaż, popracowal w orce wiosennej. Dodam jeszcze ze od samego poczatku jak go kupilem mrugala kontrolka trybiku z lewej strony przy zapalaniu go i zaraz gasla. Pojechalem ktoregos dnia pozyczyc agregat od znajomego(jakies 15km) podlaczylem agregat i zgasilem silnik(kolega rozgladal sie po ciagniku). I tu pojawil sie problem. zapalilem i nie chcial ruszyc, zniknely wszystkie biegi. nie bylo ani do przodu ani do tylu. polbiegi przelaczajac slychac bylo ze przeskakuja. postal noc, ostygl i ruszyl. mialem juz ten przypadek 2 razy. Czym to moze byc spowodowane? Czujnikami powershift?? znajomy mowil ze to moze byc czujnik sprzegla (gdzie on sie znajduje??)

#7 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:44

Case 5140 Problem ze skrzynią Witam seria 5xxx czy Mx-y nie mają sprzęgła !! wszystkim reguluje rewers on pełni role "sprzęgła" i jest on na tarczkach ciernych na wspomaganiu olejowym ..... mogą to być sterowniki ,elektro-zawory , powershifta , rewersa , w słabej kondycji tarczki (dużo czynników ma wpływ na to ((OLEJ)) , i umiejętności traktorzysty ....ale o tym nie będę się wypowiadał bo te skrzynie trzeba traktować z głową ) bardzo dużą rolę odgrywa pompa która jest sercem skrzyni :)

#8 Share jarekmazda323

jarekmazda323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 11:39

Case 5140 Problem ze skrzynią Witam ja mam case 5130 pierwszym problemem jest to,że revers nie przełącza się płynnie (przód tył) tylko tarpie,szarpie. Dodatkowo coś stuka,łomocze,puka w w okolicach tylnego mostu (nie da się dokładnie określić gdzie) . Czasami podczas tego łomotania nie można włączyć półbiegu (półbiegi ze sprzęgłem) , w chwili łomotania gdy poruszę przełącznikiem od podnośnika (góra dół) to przestaje, przy wciśniętym sprzęgle również jest to samo. Czasami przestaje ciągnąć aż trzeba poruszyć reversem przód tył albo sprzęgłem żeby jechał. Z góry dziękuję za odpowiedź. Tu filmik z pracy case

#9 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:46

Case 5140 Problem ze skrzynią Powiedzcie gdzie najtaniej zregenerować pompę hydrauliczną?

#10 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 05 styczeń 2014 - 16:06

Case 5140 Problem ze skrzynią ja się wyleczyłem z regeneracji, kasa poszła, przejazdy itp. a efekt mizerny, coś tam lepiej ale nie wystarczająco, wiadomo nie to co nowa, ale liczyłem na więcej.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jarekmazda323

jarekmazda323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:06

Case 5140 Problem ze skrzynią Jeżeli zabieracie się za kupno takiego ciągnika to koniecznie sprawdzie pompe hydrauliczną,gdyż jej wymiana jest najdroższa. Koszt takiej nowej pompy to ok 23,000zł.A regeneracja jej lub zakup używanej to koszt ok. 6000zł. jesli pompa będzie uszkodzona, po włączeniu całej hydrauliki, wciśnięcie sprzęgła, wom itp. będzie hałasować i nie wszystko będzie się dobrze przełączać.

#12 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:18

Case 5140 Problem ze skrzynią Mam skrzynie powershift i zauważyłem że moj case jezdzi szybciej do tyłu niż do przodu. moje pytanie- czy do roboty szykuje sie koszyk jazdy do przodu czy tez pompa?

#13 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 październik 2015 - 18:11

Ja mam Case 5130 i szarpie mi rewers gdzy sie olej zagrzeje ma zimnym jest jeszcze w miare płynnie czy można to jakoś zniwelować? a rewers jest bez neutralnej pozycji pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady ;)

#14 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 01 październik 2015 - 18:23

Ja mam Case 5130 i szarpie mi rewers gdzy sie olej zagrzeje ma zimnym jest jeszcze w miare płynnie czy można to jakoś zniwelować? a rewers jest bez neutralnej pozycji pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady ;)

Chodzi ci o to jak jedziesz do przodu, zmieniasz do tyłu i do przodu wtedy ci szarpie ??

#15 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 październik 2015 - 18:47

Chodzi ci o to jak jedziesz do przodu, zmieniasz do tyłu i do przodu wtedy ci szarpie ??

Tak dokładnie tak gwałtownie przełącza nie ma tej takiej płynnosci że ciągnik przychamuje troche i wtedy cofnie np i w drugą strone podobnie

#16 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 październik 2015 - 06:06

nie wiem czy wiesz ale w modelach bez pozycji neutralnej reversu kierunki jazdy zmieniamy z wysprzegleniem -to taki pedał z lewej strony kolumny kierownicy . ide o wszystko że nie używasz!!!

#17 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:16

to ja jeszcze dodam, że te ciągniki mają większe przełożenie prędkości do tyłu jak do przodu trochę to dziwne i czasem kłopotliwe ale tak już mają.

#18 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:21

nie wiem czy wiesz ale w modelach bez pozycji neutralnej reversu kierunki jazdy zmieniamy z wysprzegleniem -to taki pedał z lewej strony kolumny kierownicy . ide o wszystko że nie używasz!!!

Skąd masz te informacje? Bo chyba z deka coś nie halo... To po co jest zawór proporcjonalny tam wsadzony? A no po to że łagodnie zmieniał kierunki.. 

#19 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:41

Case 5140 Problem ze skrzynią Kolejny geniusz motoryzacji. To napusz wszystkim po co w wersji pro dodali neuyralna pozycje reversu? Z poczatku tez nie uzywalem ale po czasie zaczelem calowac kirownice i spogladac na podsufitke mimo woli i zasiegnelem porady tu na forum i ze sprzeglem jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:50

Neutral nie ma od pro tylko od roku 95 kiedy to pro jeszcze nie było, u mnie też bardziej szarpie na ciepłym ale nie jest źle, jeśli jest strasznie źle to trza sie wziąc po pierwsze za zawór proporcjonalny i rozdzielacz rewersu a jak nie to za kosze jazdy, które zjechane też mogą szwankować, ten rewers jest bezsprzęgłowy i można go tak używać, a jeśli za mocno szarpie to jest coś zdupczone geniusze motoryzacji. Pozycja neutral nie ma nic wspolnego z szarpaniem tylko z wygodą bo nie trzeba wybijać biegu na postoju.

Edytowany przez JD1052, 05 październik 2015 - 18:51.

Dodaj odpowiedź