Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa Mniszka Lekarskiego

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 maj 2014 - 22:02

Uprawa Mniszka Lekarskiego A jak obcinasz liscie to jakim sposobem i kiedy dokladnie? Mlecz rosnie na do 30cm....wiec bardzo latwo zanieczyscic....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa Mniszka Lekarskiego Dzisiaj, 16:53
  •  

#42 Share ssswgf

ssswgf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 maj 2014 - 08:16

Uprawa Mniszka Lekarskiego Wie ktoś może jaka cena jest w tym momencie w lubelskim?

#43 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:10

15 ar mniszka ile moze kosztowac zalozenie? Trzea miec jakas umowe na to czy nie trzebai da sie sprzedac? Lepiej z korzenia go sadzic czy siac z nasion? A mam jeszcze jedno pytanie, mniszek lekarski a kozlek lekarski to to samo czy jak?

Edytowany przez 1994kuba1994, 26 luty 2016 - 16:52.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share ssswgf

ssswgf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 22:26

Uprawa Mniszka Lekarskiego Raczej powinien, ile może kosztowac, to zależy za ile kupisz nasiona, ja w tym roku po 170zł/kg sprzedawałem. Lepiej jest sadzic według mnie, na tak małym polu posadzisz dość szybko. Nie trzeba umowy.

#45 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 15:24

..A mam jeszcze jedno pytanie, mniszek lekarski a kozlek lekarski to to samo czy jak?

To nie to samo. W przeciwnym wypadku nie nazywałoby się inaczej. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#46 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 10:48

Mam dosyc duze obawy co do wschodow mniszka lekarskiego. Mamy swoje nasiona zebrane w tym roku i robilismy probe kielkowania na gazie wilgotnej i wschody byly bardzo dobre. Natomiast kilkakrotnie probowalismy siac te same nasiona - dwa razy na polu - pod koniec maja i pod koniec czerwca (i mielismy po obydwu sianiach deszcze) - i za kazdym razem wschodow nie bylo praktycznie. Wobec powyzszego probowalem dwa razy w donicach (po pare tygodni)...i tylko za jednym razem, kiedy podlewalem absolutnie codziennie byly wschody...ale i tez po kilku dniach siewki padaly. Nowe sie pokazywaly i znowuz padaly. Bylo to pare tygodni temu....ale w tym samym czasie probka na gazie pieknie wschodzila i rosla. Szczerze mowiac jest to dosyc duze wyzwanie tym bardziej ze chcielibysmy posiac tego pare hektarow, podobnie jak z tymiankiem. Ale az szkoda nasion na taki totolotek. Moze jest tutaj ktos madry pewnikiem Pawel89:) kto moglby doradzic konkretnie....czy na powierzchnie, czy na glebokosc 0.5cm czy 1cm, czy moze tylko wczesna wiosna, czy walowac, ....

#47 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:WSZystko i nic

Napisany 07 grudzień 2015 - 19:24

TERMIN zrobienia rozsadnika jest nieistotny. JA od dwoch lat sieje na uwalowana ziemie, ale to nie jest wedlug mnie az tak wazne. Podstawa to siac na powierzchni , przykryc nasiona najlepiej agrowlokniną i podlewac do wschodow obficie. jesli jest dobry siew to wschody musza byc  dobre no chyba ze gleba na rozsadniku jest uboga w skladniki pokarmowe. Tej jesieni z kilograma nasion zasadzilem 1,2h.

#48 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 22:34

Czyli jednak rozsadnik? Jezeli rozsadnik na 1.2ha to jaka powierzchnie tobie zajal? Jezeli mozesz sie podzielic doswiadczeniem to co spowodowalo ze zrezygnowales z siewu bezposredniego? Dzieki

#49 Share MarekJanowczykGowala

MarekJanowczykGowala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 23:26

Uprawa Mniszka Lekarskiego 12zl

#50 Share zajec10

zajec10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 06:57

Witam a może jeszcze jakieś opinie czym go opryskać by go nie zabić a sieję na wiosnę 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 maj 2016 - 18:28

Witam a może jeszcze jakieś opinie czym go opryskać by go nie zabić a sieję na wiosnę 

dołączam się do pytania. Czym pryskacie mniszek aby przetrwał, ale inne chwasty załatwić?

#52 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 maj 2016 - 14:34

najlepszy oprysk to babopiel.

Piele tylko mechanicznie i recznie  dwukrotnie w sezonie. 

#53 Share zajec10

zajec10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 maj 2016 - 16:18

witam testowałem galigan na mniszku w dawce 1l na ha i 4 ha pozamiatane sieję po raz drugi 

z rozsady poparzony poważnie ale jest nadzieja że odpije z siewu nic nie ocalało  :(

#54 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 maj 2016 - 19:02

Kolego jeśli testujesz jakiś herbicyd to rob to rozważnie. Proba  na 1a by w zupełności wystarczyła.

#55 Share zajec10

zajec10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 maj 2016 - 12:26

to fakt ale specyfik skuteczny na wszystko 

po prostu nie przeczytałem ze zrozumieniem poszła dawka jak pod kapustę z rozsady a trzeba było jak pod cebulę i dawkę podzielić max 0.2l na ha na 3 pryskania i podejrzewam że nic by się złego nie wydarzyło a tak nasiona zamiast na handel to na kolejny wysiew muszę dać no i przemieszać glebę żeby go trochę rozrzedzić i nie paliło nowo zasianego 

#56 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 maj 2016 - 16:03

ile nasion potrzebuje i jakiej wielkosci rosadnik aby zasadzic 30 ar pola i sadzic na jesien czy wiosne?

#57 Share zajec10

zajec10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 maj 2016 - 08:53

Kolega pisał że z 1 kg nasion 1.2 ha z rozsady mu wyszło i uważam że tak może wyjść ja sieję rozsadę siewnikiem ręcznym ogrodniczym a jaki obszar rozsadnika to trudno mi powiedzieć zawsze zrobić zapas lepiej zaorać jak ma zabraknąć  

dokładam się do pytania ile na hektar z siewu jak bym się nie starał to 1.2 kg z siewu mi wychodzi w rzędach 42 cm i to licząc około 20 nasion na 10 cm 

jak bym wysypał 3-5 kg tak jak zalecają na innych forach to to ta roślinka nie miała by miejsca urosnąć 

#58 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 maj 2016 - 09:13

Panowie ja sie 0.5 kg na jeden ar. sieje tez siewniczkami ogrodniczymi i mam 10 sztuk w zestawie w odległosci 10 cm od siebie. Fakt ze rozsada jest gesta ale ogranicza to prace z zachwaszczeniem i pieleniem rozsady. Mimo gestosci nie narzekam na wielkosc sadzonki. Przedewaszystkim trzeba bardzo wczesnie załozyc taki rozsadnik. Ja to robie w pierwszej dekadzie czerwca i we wrzesniu mozna spokojnie sadzic w pole.

Kolega pisał że z 1 kg nasion 1.2 ha z rozsady mu wyszło i uważam że tak może wyjść ja sieję rozsadę siewnikiem ręcznym ogrodniczym a jaki obszar rozsadnika to trudno mi powiedzieć zawsze zrobić zapas lepiej zaorać jak ma zabraknąć  

dokładam się do pytania ile na hektar z siewu jak bym się nie starał to 1.2 kg z siewu mi wychodzi w rzędach 42 cm i to licząc około 20 nasion na 10 cm 

jak bym wysypał 3-5 kg tak jak zalecają na innych forach to to ta roślinka nie miała by miejsca urosnąć 

Kolego z tego co piszesz to siejesz mniszek prosto  na pole nie na rozsadnik. Czy przy tych suchych warunkach pogodowych mniszek Ci wzejdzie? Chyba loteryjna sprawa z takim zasiewem.

#59 Share zajec10

zajec10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 maj 2016 - 10:02

powschodził ładnie ale jak wyżej po moim pryskaniu nie miał prawa bytu 

zasiany po raz kolejny w wałowaną glebę sieję to trochę wilgoci więcej się utrzymuje 

to jest jakaś szansa że wzejdzie to w końcu chwat 

a sieję i rozsadę tylko że w odstępie 5-8 cm jednym siewnikiem raz koło razu i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:18

to jeden ar rosady na ile Ci obszaru wystarcza przy takim zagęszczeniu? czyli rosade trzeba robić teraz żeby na jesień sadzic? a na wiosnę nie da się zrobić rosady i na wiosnę sadzić tak jak tyton?

Edytowany przez 1994kuba1994, 22 maj 2016 - 11:21.