Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa Mniszka Lekarskiego

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:33

Uprawa Mniszka Lekarskiego a jak wyglada walka z chwastami w przypadku mniszka lekarskiego?
co robic aby z pola nie zrobił sie las chwastów który wydoi ziemie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa Mniszka Lekarskiego Dzisiaj, 18:17
  •  

#22 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:50

Uprawa Mniszka Lekarskiego Chwasty tema rzeka, robimy próby na razie, Ci co uprawiają nie zabardzo chcą się dzielić wiedzą, podstawową jest propyzamid przy siewie przedzimowym. Jest kilka innych ale niechcę radzić bo poźniej będzie jak przy radzeniu z kozłkiem lekarskim. Niechce mi sie już słuchać przekleńst pod swoim nazwiskiem ;)

No i jest też ochrona mechaniczna. Świetnie sprawdzają się Ekopielniki oraz glebogryzarki miedzyrzedziowe.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#23 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 10:47

Uprawa Mniszka Lekarskiego cieżki temat z utrzymaniem pola w czystosci przez dwa lata w przypadku mniszka lekarskiego, mówisz ze propyzamid stosuje sie przy siewie przedzimowym, tzn. ze mniszek sieje sie na zime a nie na wiosne ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:56

Uprawa Mniszka Lekarskiego Przy siewie wiosennym mamy wiekszy przyrost masy korzeniowej, sądzę że może to być około 25% jednak musimy walczyć bardziej z chwastami, przy siewie przedzimowym możliwy niższy plon jednak łatwiejsze utrzymanie pola w czystości. Mniszek to roślina ktora bardzo wcześnie wychodzi na wiosnę z ziemi i szybko zakrywa całą redlinę dzieki czemu jest mniejszy problem z chwastami.

Siew przedzimowy, to siew sierpniowy w trzeciej jego dekadzie. W tym sposobie ja już odpuściłbym sobie liść aby roslinnki miały dorodniejsze korzenie.

W siewie wiosenym możemy skosić raz liście góra dwa. Ale jak to w każdej roślinie bywa mniszek będzie chciał odbudować część naziemną zmiejszając plon korzenia.

Jeśli możesz napisz do modków aby usuneli niepotrzebne posty i zmienili (chyba że ty możesz) nazwę tematu na Uprawa Mniszka lekarkiego (mleczu). Będę wdzięczny bo z chęcią bym podyskutował w tym temacie może sam się czegos dowiem ;)

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#25 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:40

Uprawa Mniszka Lekarskiego korzen mniszka wykopujesz co roku czy raz na 2 lata ?

#26 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 31 maj 2013 - 10:01

Uprawa Mniszka Lekarskiego Wykopuje się zazwyczaj w drugim roku po siewie.

#27 Share tomek155

tomek155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 21:50

Uprawa Mniszka Lekarskiego witam
jaki najlepszy nawóz pod korzeń na mlecz i arcydzięgiel

#28 Share wonderweed

wonderweed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 16:59

Uprawa Mniszka Lekarskiego Witam
podepne sie pod temat z pytaniem czy może ktoś z Was bedzie miał wiedzę ile mozna wziąść w skupie za liście mniszka? Bede wdzięczny za uprzejmość podzielenia sie;)
i tak, googlowałem temat;)

#29 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:26

Uprawa Mniszka Lekarskiego Witam,
Czy ktos moglby mi podpowiedziec w jaki sposob robicie omlot nasion mniszka....Zebralem bardzo duza ilosc nasion omanu wielkiego ktore podobnie do mniszka maja spadochrony...i jak tutaj oczyscic te nasiona? Dzieki za kazda podpowiedz.
Pozdrawiam, Leszek

#30 Share MarekJanowczykGowala

MarekJanowczykGowala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2014 - 00:22

Uprawa Mniszka Lekarskiego kolego po zebraniu nasion z pułków najlepiej zbierz je w katon z makulatury i wynies na strych po wyysechnieciu przesiej go przez sitko i nasiona gotowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:19

Uprawa Mniszka Lekarskiego wie moze ktos jaka cena teraz jest mniszka w lebelskim?

#32 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 luty 2014 - 09:58

Uprawa Mniszka Lekarskiego 12+vat

#33 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 luty 2014 - 15:14

Uprawa Mniszka Lekarskiego Edin jak zwykle pomocny. Dzieki :)

#34 Share MarekJanowczykGowala

MarekJanowczykGowala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:22

Uprawa Mniszka Lekarskiego jaka cena bedzie mniszka w 2014

#35 Share strzala320

strzala320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:24

Uprawa Mniszka Lekarskiego Witam serdecznie. Chciałbym spróbować z mniszkiem lekarskim i moja prośba do Was, jaki nawóz proponowalibyście pod pierwszy zasiew mniszka? Wiem, że tematem nawozów jak i tematem środków ochrony, Ci którzy wypróbowali to i owo, nie bardzo chcą się dzielić, ale może znajdzie się ktoś chętny do chociażby naprowadzenia. Dodam, że zastanawiam się również nad arcydzięglem. Ktoś sieje?

#36 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:08

Uprawa Mniszka Lekarskiego MarekJanowczykGowala

Będzie wiadomo coś bardziej w maju gdy wiadomo już będzie ile zasiewu jest w tym roku.
strzala320

Co za różnica jak się nawóz nazywa. Ma Ci się zgadzać ilość składników pokarmowych dostępnych dla rośliny w okresie jej wzrostu.

#37 Share strzala320

strzala320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:13

Uprawa Mniszka Lekarskiego Dzięki Edin. Jeszcze pytanko odnośnie nasion...rozumiem, że masz :)

#38 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:47

Uprawa Mniszka Lekarskiego Mieć mam, ale najdroższe chyba jakie znajdziesz w ogłoszeniach ;) Mogę też te nasiona zaprawić jednak wtedy tracisz prawo do zwrotu nasion w ciągu 20 dni. Zresztą takiego zwrotu chyba nikt nie robi według mojego rozeznania. Można u mnie kupić nasionka w małej ilości na próby wschodowe.

#39 Share strzala320

strzala320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:41

Uprawa Mniszka Lekarskiego Cena ceną, ale na jakość się przekłada?:) W tym roku przygotuję sobie kawałek pola (ok 0,2 ha) i coś będę próbował w przyszłym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:WSZystko i nic

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:03

Uprawa Mniszka Lekarskiego witam panowie. Walcze z chwastami w mniszku na areale 11h . I mogę napisać ze im lepsza kultura gleby tym chwastow mniej ale mimo to ze mniszek szybko rosnie to potrzebny jest duży nakład pielenia mechanicznego. Jaki macie sredni plon korzenia z hektara? w tamtym roku wydało mi 2.5 tony gdy nie zbierałem lisci. Gdy zbiram liscie 3 krotnie to korzenia jest nieco ponad tona.